Ксарелто - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Ще (1)
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 15 мг
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2,5 мг
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 15 мг
Виробник: Байєр
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Байєр
Loading ...

Ксарелто: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Ксарелто

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Ксарелто

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Для профілактики тромбозів використовуються ліки Ксарелто, ціна яких залежить від дозування таблеток. Засіб показано також для лікування тромбів, тяжких серцевих захворювань, профілактики погіршення кровообігу у нижніх кінцівках. У період епідемії коронавірусу Ксарелто актуальний як захист судин від утворення тромбів.

Випускається препарат німецькою фармацевтичною компанією «Байєр АГ». Належить до рецептурних препаратів, тому Ксарелто купити можна лише за розпорядженням лікаря, а приймати – тільки після його консультації. Самолікування та раптове скасування може призвести до серйозних негативних наслідків для здоров'я. Ризик тромбозу у такому разі істотно збільшується.

За фармакотерапевтичною групою Ксарелто відносять до антитромботичних засобів, механізм дії яких ґрунтується на уповільненні активності фактора Х. Така дія пригнічує вироблення тромбіну та формування тромбу. Особливість ліків у тому, що вони не впливають на життєвий цикл тромбоцитів.

Діюча речовина – ривароксабан, а як допоміжні компоненти використані лактоза, целюлоза, магнію стеарат, а також барвники червоного та коричневого кольору.

Форми випуску

Лікарський засіб виготовляється у вигляді таблеток, що мають захисну оболонку. Вони мають трикутну форму і написи з двох сторін: хрестоподібний BAYER і доза. Колір червоно-коричневий.

Випускається у кількох дозах: 2,5 мг, 10 мг, 15 мг, 20 мг. На препарат Ксарелто ціна залежить від дози в одній таблетці та кількості в упаковці. В аптеках є маленьке та велике фасування: 42, 56, 100 штук.

Показання до застосування Ксарелто

Лікарський засіб, що чинить антитромботичну дію і пройшов декілька клінічних випробувань з ефективними результатами, має досить широкі показання. Його призначають:

 • як профілактику інсульту або системної емболії дорослим пацієнтам, у яких виявлена неклапанна фібриляція передсердь. В анамнезі таких хворих також є один або навіть кілька факторів ризику: цукровий діабет обох типів, вік від 75 років, високий кров'яний тиск, ішемічна атака;
 • для терапії тромбозу вен, що знаходяться глибоко;
 • для медикаментозного лікування тромбоемболії артерії легень;
 • для запобігання рецидивам тромбозу і тромбоемболії у дорослих.

Показання можуть розширюватись залежно від необхідності введення в комплексне лікування антикоагулянтів. Але рішення про доцільність їхнього призначення приймає лише лікар.

Режим дозування

Ксарелто купити в Україні можна у чотирьох дозуваннях. Вони призначені для лікування різних станів, тому необхідно враховувати діагноз пацієнта. Схеми лікування, згідно з інструкцією, можуть бути такими:

 1. Для запобігання системній емболії або ішемічному інсульту – 20 міліграмів препарату раз на добу. Тривалість курсу у кожному випадку індивідуальна.
 2. Медикаментозна терапія тромбозу вен, тромбоемболії артерій легень, а також запобігання рецидивам потребує 15 мг 2 рази на день три тижні при гострому перебігу патологій. Подальше дозування становить 20 мг на добу за одне приймання. Терапія має бути тривалою, щоб знизити ризик виникнення повторних загроз здоров'ю.
 3. Для продовження профілактики рецидивів ТГВ та ТЕЛА протягом 6 місяців слід приймати 10 мг 1 раз на добу.

Важливо пам'ятати: пропуск приймання небезпечний. У таких ситуаціях слід негайно вжити призначену дозу, а наступного дня продовжити використання згідно з рекомендаціями лікаря. Не можна компенсувати пропуск медикаменту подвійною дозою.

Протипоказання

Препарат Ксарелто показаний не всім пацієнтам, тому протипоказаннями до терапії є:

 • алергія на один або декілька компонентів засобу;
 • вік до 18 років;
 • активна кровотеча, що має клінічне значення;
 • стани або пошкодження, що супроводжуються досить високою ймовірністю геморагії. До таких відносяться виразка шлунка або кишківника, злоякісні пухлини, травма спинного, головного мозку, варикозне розширення вен у ділянці стравоходу, аневризм судин та значні за розміром патології судин;
 • одночасне використання із засобами, що мають аналогічну дію;
 • хвороби печінки, при яких можлива кровотеча, або коагулопатія.

Особливості Ксарелто

Лікування медикаментом потребує регулярного клінічного нагляду, що дозволить знизити ризик кровотеч.

Не менш важливим моментом терапії антитромботичним засобом є перехід на нього з інших антикоагулянтів. У деяких випадках рекомендовано протягом перших днів лікування використовувати обидва лікарські препарати, ретельно контролюючи стан пацієнта. При призначенні медикаменту важливо враховувати вікову категорію, стан хворого:

 1. Діти. У віці до 18 років ліки Ксарелто не використовуються. Немає клінічних даних про його безпеку у цій віковій групі.
 2. Пацієнти похилого віку. Враховуючи підвищення ризику виникнення кровотеч із віком, для людей похилого віку потрібна корекція дози. Рішення приймає лікар, аналізуючи стан хворого.
 3. Вагітність, лактація. Безпека та ефективність діючої речовини таблеток не вивчалися, тому їх застосування у період вагітності або грудного вигодовування не рекомендовано. На час їхнього приймання слід утриматися від годування груддю.

Побічні дії

Безпека діючої речовини перевірялася у тринадцяти клінічних випробуваннях, у яких брали участь понад 50 000 пацієнтів. Як показують результати спостережень, побічними симптомами його використання можуть бути:

 • кровотеча;
 • тромбоцитоз;
 • анемія;
 • алергічні реакції;
 • тахікардія;
 • зниження артеріального тиску;
 • сухість в роті;
 • геморагії в м'язах, болючі відчуття в нижніх і верхніх кінцівках;
 • погане самопочуття.

У жінок при постійному використанні можуть посилюватися кров'яні виділення під час менструацій.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

При використанні важливо враховувати можливі взаємодії. Є засоби, здатні підвищити концентрацію ривароксабану у крові. До таких відносять:

 • кетоконазол;
 • кларитроміцин;
 • еритроміцин;
 • флуконазол.

Комбінуючи Ксарелто з нестероїдними протизапальними ліками, ви маєте пам'ятати: небезпека розвитку внутрішніх кровотеч суттєво збільшується.

Передозування

Випадки серйозного передозування фіксуються нечасто. При прийманні ліків у дозі до 0,6 г побічні симптоми у більшості пацієнтів не виникають. Для нейтралізації таблеток в організмі через підвищення дози слід прийняти активоване вугілля.

Умови зберігання

Для препарату не потрібні особливі умови зберігання. Достатньо дотримуватись температурного режиму до +30 градусів і не допускати попадання таблеток до дитячих рук.

У нашій інтернет-аптеці купити Ксарелто можна за вигідною ціною в Україні. На деякі групи препаратів ми маємо знижки. При необхідності можна оформити замовлення з доставкою і забрати його в найближчій аптеці. Уточнити наявність товарів та інші деталі можна у менеджерів за номером телефону.

Використана література

https://medhub.info/ksarelto-tabletki-vo-instrukciia-cina/22c66c66 https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=33873

https://compendium.com.ua/dec/274500/

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Ксарелто на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Ксарелто - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 7
✅ Форма випуску Таблетки