Лецитин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Форма випуску: Капсули
Виробник: Фармасайнс
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Еліт-фарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Здоровье и красота
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Солгар Вітамін енд Херб
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Голден-фарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Здоровье и красота
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Здравофарм
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Sante Naturelle
Loading ...

Лецитин: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Лецитину

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Лецитину

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Для підтримки печінки, серця, судин, жіночого здоров'я та продовження молодості варто щодня приймати Лецитин, купити який може кожен. Він не належить до лікарських засобів, а випускається як біологічно активні або дієтичні добавки, тому такий засіб можна придбати в аптеці без рецепта.

Лецитин виконує роль будівельного матеріалу для клітин людського організму. Є жиророзчинною речовиною і є сумішшю фосфоліпідів, тригліцеридів з невеликою кількістю токоферолу, стеролів і вуглеводів. При його розщепленні в кишківнику утворюється відразу кілька речовин:

 • омега-9-олеїнова кислота;
 • омега-6-арахідонова жирна кислота;
 • насичена стеаринова жирна кислота;
 • холін;
 • пальмітинова жирна кислота.

Кожна з них має свої властивості, забезпечуючи в комплексі підтримку життєвого тонусу, запобігаючи серцево-судинним захворюванням, забезпечуючи нормальне функціонування головного мозку та гарний, здоровий вигляд шкіри, волосся, нігтів.

За основною фармакологічною дією препарат Лецитин відносять до групи ліполітиків – ліків, які застосовують при хворобах печінки. Він стимулює жовчовиділення, сприяє зниженню рівня холестерину, підвищує стійкість організму до дії токсинів. Але це не єдині ефекти від приймання засобу. Препарат Лецитин також:

 • знижує відчуття голоду та забезпечує швидке насичення їжею;
 • стимулює спалювання жирової тканини та починає з вісцеральних запасів відкладень;
 • підвищує працездатність шляхом вироблення додаткової енергії;
 • працює як антиоксидант, очищаючи кров від токсинів і отрут;
 • є профілактикою стресів, що допомагає боротися з депресією, неврозами, невротичними реакціями, хворобою Меньєра;
 • знижує в'язкість крові, позитивно впливає на силу серцевих скорочень, зменшує ризик розвитку тромбів крові.

Випускають засіб як українські компанії, так і закордонні, тому на Лецитин ціна в аптеках може суттєво відрізнятися. Вартість упаковки залежить від виробника, фасування та дози засобу в одній капсулі.

Форми випуску

Дієтичні добавки виробляються у вигляді капсул для приймання внутрішньо, рідше – у вигляді гелю з фруктовим смаком, який є актуальним для приймання дітьми. В одній капсулі може бути від 500 мг Лецитину. Як допоміжні речовини використовуються:

 • очищена вода;
 • гліцерин;
 • желатин.

Купити Лецитин в аптеці можна в упаковках по 30, 50 і 100 капсул.

Показання до застосування Лецитину

Засіб актуальний практично для всіх, оскільки наш організм недоотримує його з їжею, через що утворюється дефіцит компонента. Він показаний:

 • при необхідності корекції раціону у пацієнтів, які страждають на серцево-судинні захворювання;
 • у період відновлення після вірусних, інфекційних хвороб для швидкого одужання;
 • для профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту;
 • за необхідності підвищення рівня гемоглобіну та еритроцитів у крові;
 • спортсменам та тим, хто активно займається спортом, для збільшення показників витривалості;
 • при цукровому діабеті 2 типу, адже Лецитин підвищує функціональність бета-клітин підшлункової залози. Таким чином, нормалізується рівень цукру в крові;
 • жінкам репродуктивного періоду. Засіб сприяє виробленню жіночих статевих гормонів, зменшує біль під час менструацій та допомагає відновити регулярність циклу;
 • при ожирінні, гепатитах та цирозі, оскільки Лецитин допомагає відновитися клітинам печінки.

Актуальна така дієтична добавка і дітям для нормального зростання та розвитку. Для дитини на грудному вигодовуванні капсули повинна приймати мати, щоб малюк отримував їх із молоком.

Режим дозування

Лецитин в аптеці можна вибрати в різних дозах, тому кількість та кратність приймань може відрізнятися. Варто орієнтуватися на такі рекомендації для груп пацієнтів:

 • дорослі жінки та чоловіки повинні вживати 5-6 грам Лецитину;
 • вагітним і жінкам, що годують необхідне підвищене дозування у 12 г;
 • ті, хто займається спортом регулярно – 10 г;
 • спортсмени перед змаганнями – 12 г;
 • діти – 1-4 г залежно від віку.

Зазначені дози призначені для добового приймання, яке слід розділити на 2-3 рази. Капсули бажано приймати перед їдою або під час вживання їжі, запиваючи водою.

Протипоказання

Лецитин – це речовина, яка надходить у наш організм із харчовими продуктами, але у недостатній кількості. Його приймання практично немає протипоказань. Виняток – індивідуальна чутливість до компонента, що трапляється вкрай рідко.

Особливості Лецитину

Офіційною доказовою медициною Лецитин включений до списку засобів, що покращують якість життя та позитивно впливають на стан здоров'я. Він рекомендований для всіх вікових категорій та не вимагає коригування дози для пацієнтів похилого віку.

Вагітним і жінкам під час лактації варто приймати його, щоб забезпечити нормальний розвиток майбутньому малюку і дитині, що вже народилася. Дітям молодшого віку бажано вибирати лікарські форми, такі як гель.

Важливий нюанс: приймання Лецитину протягом 3 місяців і більше потребує додаткового вживання кальцію та аскорбінової кислоти.

Побічні дії

Лецитин переноситься добре, тому побічних ефектів після його приймання не виникає. З невеликими алергічними реакціями можуть зіткнутися пацієнти, які мають індивідуальну чутливість до компонентів.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Якщо ви збираєтесь купити Лецитин в Україні та почати його приймання, потрібно знати, як він може взаємодіяти з деякими лікарськими препаратами та алкоголем.

 1. Барбітурати перешкоджають його повному всмоктуванню в кишківник, тим самим знижуючи рівень крові.
 2. Ноотропи посилюють свою дію, якщо приймати їх разом з Лецитином. Це потрібно враховувати при постійному використанні засобів для покращення роботи центральної нервової системи.
 3. Алкоголь руйнує холін та жирні кислоти, на які розпадається в організмі засіб, тим самим знижуючи корисний ефект препарату. На час приймання добавки важливо відмовитись від спиртних напоїв.

Передозування

Зіткнутися з передозуванням біологічно активної добавки важко, оскільки потрібно випити щонайменше 15 капсул. Але якщо таке трапилося, то можливе виникнення:

 • діареї;
 • нудоти;
 • підвищеного слиновиділення;
 • рибного запаху з рота, сечі та поту;
 • падіння артеріального тиску.

Для зняття симптомів передозування достатньо приймати сорбенти протягом 2-3 днів. Також показано використання лікарських засобів для відновлення водно-електролітного балансу в організмі, якщо є виражена діарея. Побічні ефекти швидко минають.

Умови зберігання

Для збереження ефекту дієтичної добавки достатньо не перевищувати температуру +30 градусів у приміщенні. Обов'язково зберігати у місці, недоступному для дітей.

Уточнити інформацію про наявність Лецитину в Україні, ознайомитись з інструкцією, замовити доставку можна в нашій інтернет-аптеці. У нас вигідна ціна на Лецитин, у чому легко переконатись на нашому сайті.

Використана література

https://compendium.com.ua/dec/260221/

https://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=106

https://solgar.ua/product/%-/1540

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Лецитин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лецитин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 10
✅ Форма випуску Капсули