Лірика - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 75 мг
Виробник: Пфайзер Менюфекчуринг Дойчленд
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Пфайзер Менюфекчуринг Дойчленд
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 150 мг
Виробник: Пфайзер Менюфекчуринг Дойчленд
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 150 мг
Виробник: Пфайзер Менюфекчуринг Дойчленд
Loading ...

Лірика: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Лірика

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Лірика

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Хворим на епілепсію лікарі рекомендують препарат Лірика, купити який можна тільки за рецептом. Інша дія цих ліків – надання протисудомного та антидепресивного ефектів. Також Лірика продається в аптеках України для зниження болючих відчуттів. Препарат добре зарекомендував себе при лікуванні генералізованих тривожних симптомів.

Виготовляє ліки німецька фармацевтична компанія PFIZER. Основною активною речовиною Лірики є прегабалін. У складі допоміжних речовин можна виділити:

 • моногідрат лактози;
 • кукурудзяний крохмаль;
 • тальк.

Лірика належить до фармакологічної групи протиепілептичних засобів. Механізм дії заснований на здатності прегабаліну зв'язуватися з кальцієвими каналами в ЦНС, що забезпечує аналгетичний та протисудомний ефекти.

Небезпека представляє те що, що у мозку людини перебувають так звані опіоїдні рецептори, які безпосередньо зачіпаються прегабаліном. Аналогічні препарати, такі як Альгеріка та Габана, мають у своєму складі схожі за дією речовини.

Форми випуску

Лірика випускається в желатинових капсулах, що відрізняються дозуванням, кольором та кількістю капсул в упаковці:

 • 25 і 150 мг – кришечка та корпус білі;
 • 75 та 300 мг – кришечка червоно-коричнева, корпус білий.

На кожній капсулі вказана доза, код препарату та виробник. Вмістом капсули може бути лише білий або близький до білого кольору порошок.

Показання до застосування Лірика

Ліки призначаються як додаткова терапія лише дорослим пацієнтам з діагнозом епілепсія, яка зазвичай супроводжується парціальними судомними нападами. Препарат Лірика рекомендується за наявності:

 • нейропатичних болів;
 • генералізованих тривожних розладів;
 • фіброміалгії.

Режим дозування

Добова доза становить від 150 до 600 мг двічі-тричі на день. Вживання препарату Лірика не залежить від часу приймання їжі.

Дозування при захворюваннях:

 1. Нейропатичні болі: початкове дозування – 150 мг на добу. При необхідності після трьох до семи днів можна застосовувати збільшену дозу — до 300 мг на добу. Далі можливе максимальне збільшення – до 600 міліграмів.
 2. Епілепсія: за такою самою схемою, як при болях.
 3. Фіброміалгія: початкове приймання – по 75 мг 2 рази на добу. Якщо ефективність відсутня або мінімальна, через сім днів доза може бути збільшена до 300 мг на добу. Надалі можливе збільшення до позитивної динаміки до 450 мг, а згодом — і до 600 мг на добу.
 4. Генералізовані тривожні розлади: добова доза починається зі 150 мг. Далі збільшується аналогічно до фіброміалгії.

Необхідно розуміти, що максимальна доза 600 мг може спричинити побічні ефекти, тому рекомендується регулярна оцінка необхідності продовження лікування.

Протипоказання

Купуючи Лірику в інтернет-аптеці, потрібно враховувати такі заборони:

 1. Алергії на будь-які речовини у складі препарату. Лікар повинен підібрати один з аналогів.
 2. Вік до 17 років. За крайньої потреби лікування має проводитися під суворим наглядом лікаря з великою обережністю.
 3. Серйозні порушення у функціонуванні нирок та серця.
 4. Лікарська залежність від інших ліків у анамнезі. У цьому випадку також необхідний контроль лікаря протягом усього курсу.

Оскільки клінічні дослідження лікування вагітних жінок не проводилися, але випробування на тваринах виявили токсичний вплив на плід, препарат призначається лише у разі нагальної потреби. Якщо пацієнтка є матір’ю-годувальницею, при призначенні Лірики грудне вигодовування рекомендується припинити.

Особливості Лірика

Якщо у пацієнта, який купив Лірику в аптеці виявили побічні ефекти або протипоказання, рекомендовано скасовувати приймання препарату поступово, не менше ніж протягом тижня.

Хворим на гемодіалізі добова доза підбирається з урахуванням порушених функцій нирок. Рекомендовано після кожного чотиригодинного приймання гемодіалізу приймати додаткову дозу ліків.

Коригувати дозування пацієнтам із порушенням функції печінки не потрібно.

Для людей похилого віку після 65 років лікування прегабаліном потребує мінімальних ефективних доз у зв'язку з погіршенням функції нирок.

Якщо з якихось причин час приймання препарату не дотримувався, наступну дозу слід прийняти якнайшвидше, але тільки якщо до часу приймання наступної дози ще далеко. Пропущену та поточну дозу не можна приймати за один раз.

Побічні дії

Препарат Лірика має великий перелік можливих побічних впливів на організм. Вони класифікуються за частотою виникнення, виявленими під час клінічних випробувань:

 • Дуже часто спостерігається запаморочення та/або сонливість.
 • Часто з'являється підвищений апетит, сплутаність свідомості, зниження або збільшення лібідо. Також пацієнти ставали дратівливими, у них з'являлося безсоння. Травна система може відреагувати сухістю у роті, запорами, блювотою, метеоризмом. Порушення у статевій сфері виражаються еректильною дисфункцією.
 • Нечасто виникають: назофарингіт, анорексія, гіпоглікемія, занепокоєння чи депресія. Також пацієнти можуть бачити галюцинації, піддаватися панічним атакам. Порушення в сечостатевій системі виражається нетриманням сечі, затримкою еякуляції, сексуальною дисфункцією.
 • Рідко з'являється нейтропенія та розгальмованість. У хворих без причини може бути піднятий настрій до ейфорії. Можуть виникати проблеми з очима: дисграфія та звуження полів зору, зниження гостроти зору, поява болю та сухості в очах, набряки повік, підвищена сльозотеча. Серцево-судинна система може відреагувати синусовими тахікардією, аритмією та брадикардією.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Прегабалін виводиться із сечею з мінімальним метаболізмом. Препарат можна вживати практично з усіма ліками, включаючи оральні контрацептиви. Винятки становлять лише деякі засоби та речовини:

 • препарати, що гнітюче діють на центральну нервову систему;
 • лікарські засоби (наприклад, деякі анальгетики), що викликають запор;
 • ліки, що містять етанол та алкоголь.

Результатом застосування Лірики з алкоголем може бути психічний розлад.

Передозування

У випадках перевищення дозування (до 15 г) можна було спостерігати появу:

 • сплутаності свідомості;
 • афективних розладів;
 • сонливості;
 • станів депресії;
 • занепокоєння без приводів.

Для усунення наслідків передозування призначається промивання шлунка та підтримувальна терапія. При необхідності застосовується процедура гемодіалізу.

Умови зберігання

Лірика зберігається в приміщенні з температурою повітря, що не перевищує 25 °C. Вкрай важливо запобігти доступу до препарату дітям.

У нашій інтернет-аптеці можна купити Лірику з доставкою. Зателефонувавши за телефонами, вказаними на сайті, ви зможете дізнатися про наявність препарату та його вартість. Також співробітники допоможуть оформити замовлення, розкажуть про умови доставки, діючі акції та знижки. Ціна препарату Лірика онлайн залежатиме від кількості капсул у картонній коробці.

Використана література

https://www.medcentre.com.ua/medikamenty/lirika.html

https://drugs.medelement.com/drug/лирика-150мг-инструкция/257834681477650960?instruction_lang=RU

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Лірика на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Лірика - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули