Маалокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Санофі
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Санофі-Авентіс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Санофі-Авентіс
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Авентіс Фарма
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Фарматіс
Loading ...
Форма випуску: Суспензія
Виробник: Санофі-Авентіс
Loading ...

Маалокс: інструкція з використання

Маалокс – ефективний адсорбуючий і антацидний препарат від компанії Sanofi, який має обволікаючу та захисну дію на слизову оболонку шлунка, дванадцятипалої кишки та стравоходу. Належить до групи препаратів, що є комплексними сполуками алюмінію, кальцію і магнію. Використовується для швидкого усунення печії та лікування кислотної регургітації. Не є рентгеноконтрастним.

Купити Маалокс та інші препарати для травної системи та метаболізму за прийнятними цінами можна в мережі аптек «Бажаємо здоров’я». На сайті можна вибрати ліки за вартістю, дозуванням, підібрати аналоги від різних виробників, після чого забронювати їх в аптеці в Києві чи іншому місті України.

Форми випуску

На препарат Маалокс ціна залежить від форми випуску. Це можуть бути таблетки жувальні або суспензія. Є можливість придбати ліки зі смаком м'яти чи лимона.

Маалокс суспензія випускається у флаконі 250 мл або пакетики та стіки з різним дозуванням: 4,3 мл чи 15 мл.

Показання до застосування препарату Маалокс

Додана до лікарського засобу Маалокс інструкція роз’яснює, від чого він застосовується:

  • кислотний рефлюкс у дорослих та дітей;
  • печія.

Препарат викликає полегшення пов'язаних з підвищеною кислотністю симптомів, забезпечує захист слизової та зменшує печію. Лікувати таблетками чи суспензією можна дорослих пацієнтів та дітей віком від 15 років. Курс лікування визначає спеціаліст.

Режим дозування

Призначають по 1-2 таблетці у разі виникнення печії після їжі, які слід розжовувати чи розсмоктувати. На Маалокс таблетки інструкція не дозволяє вживати більше ніж 12 таблеток на добу. Курс не повинен перевищувати 10 днів.

Щодо суспензії, то приймають 1 столову ложку (15 мл) чи 1-2 саше за раз, не більше 12 саше на добу. Суспензію розводити не потрібно.

Протипоказання

Маалокс, що представляє препарати від печії, має наступні протипоказання:

  • ниркова недостатність;
  • підвищена чутливість до компонентів засобу;
  • сильний біль у животі невідомого походження;
  • запор або діарея хронічного характеру;
  • гіпофосфатемія.

Забороняється лікувати препаратом пацієнтів з хворобою Альцгеймера, оскільки властивості засобу можуть створити сильний ефект.

Визначити доцільність використання медикаменту може тільки лікар.

Особливості препарату Маалокс

Якщо пацієнти спостерігають такі симптоми, як різке зменшення ваги, мають постійне відчуття дискомфорту при травленні та відчувають важкість при ковтанні, слід звернутися до лікаря.

Люди, які мають непереносимість фруктози, не можуть вживати даний препарат, оскільки він містить у складі сорбіт. Його також не рекомендується застосовувати при непереносимості глюкози, в тому числі діабетикам.

Деякі компоненти засобу можуть викликати алергічні реакції, тому слід уважно вживати Маалокс алергікам.

Препарат не впливає на здатність керувати транспортом.

Побічні дії

Маалокс може викликати такі симптоми, як запор, діарея, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції, свербіж, кропив’янка, гіпермагніємія, гіпералюмінемія.

Про побічні реакції слід оперативно повідомити лікаря, щоб скасувати препарат або скорегувати його дозування в індивідуальному порядку.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Маалокс взаємодіє з іншими препаратами, які мають пероральний метод застосування. При одночасному застосуванні Маалокса з іншими препаратами можливе зниження всмоктування в шлунково-кишковому тракті. Щоб уникнути цього, слід вживати антациди та інші ліки з певним інтервалом щонайменше 2 години.

Якщо вживати Маалокс разом із хінідином, можливе передозування цією речовиною.

Слід повідомити лікаря, якщо Вам необхідно приймати інші медикаменти під час лікування Маалоксом.

Передозування

Оскільки основна активна речовина у складі препарату – це магній, то передозування їм практично не викликає ніяких токсичних або критичних реакцій.

У пацієнтів з нирковою недостатністю може виникнути інтоксикація, яка характеризується нудотою, спазмами, блідістю, слабкістю, діареєю, болем у шлунку, а також сонливістю.

І магній, і алюміній легко виводяться разом із сечею, тому при передозуванні слід пити багато рідини.

Умови зберігання

Зберігати ліки потрібно в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°C. Термін придатності – 2 роки. Забороняється заморожувати лікарський засіб.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Маалокс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Маалокс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 8
✅ Найдешевший препарат 411,90 ₴
✅ Форма випуску Таблетки, Суспензія