Мастодинон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Виробник: Біонорика
Loading ...
Виробник: Біонорика
Loading ...
Виробник: Біонорика
Loading ...

Мастодинон: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Мастодинону

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Мастодинону

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Лікарський засіб належить до гомеопатичних. Це комплексом лікувальних трав, що допомагає нормалізувати баланс статевих гормонів і трохи пригнічують синтез пролактину, що дозволяє нівелювати його негативні ефекти.

В аптеках України препарат можна придбати без рецепта, проте якщо на фоні прийому симптоми зберігаються або посилюється їх інтенсивність, слід припинити вживання та звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Форми випуску

Серед асортименту інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я» ви можете знайти краплі Мастодинон у флаконах по 50 або 100 мл та таблетки. У їхньому складі знаходяться такі речовини:

 • прутняк звичайний;
 • стебліст василистниковідний;
 • пурпурна фіалка;
 • гіркий грудошник;
 • різнокольоровий ірис;
 • тигрова лілія.

Залежно від форми, концентрація основних діючих речовин відрізняється, як і наявність допоміжних компонентів.

Якщо ви помітили зміну фізико-хімічних властивостей таблеток – вони змінили колір або почали кришитися – зверніть увагу на термін придатності.

Показання до застосування Мастодинону

Використовується в гінекологічній практиці у жінок, які страждають на наступні симптоми:

 • емоційна лабільність;
 • головний біль аж до мігрені;
 • набряки, нагрубання молочних залоз, їх болючість;
 • закрепи.

Як правило, подібні ознаки супроводжують передменструальний синдром, проте ліки показали себе ефективними також у складі комплексної терапії різних порушень менструального циклу та фіброзно-кістозної мастопатії.

Режим дозування

В інструкції таблеток Мастодинону вказано, що необхідно приймати по 1 таблетці двічі на день, запивати невеликою кількістю рідини. Для рідкої форми разова доза становить 30 крапель і приймається з тією самою періодичністю.

Протипоказання

Заборонено використовувати препарат у разі виявлення у вас індивідуальної непереносимості якогось із компонентів, якщо ви фіксували у себе алергічні реакції після введення подібних речовин. Також протипоказанням є вагітність та період лактації.

Особливості Мастодинону

Додаткова консультація лікаря необхідна, якщо паралельно пацієнтка проходить лікування естрогензалежних пухлин, оскільки цей засіб підвищує рівень естрогенів. Також не слід комбінувати його з екстрогенними естрогенами та агоністами допаміну, адже воно здатне пролонгувати їх ефект і підвищувати токсичність метаболітів, які утворюються.

Вагітним і жінкам, що годують, цей медикамент протипоказаний, так як він пригнічує лактацію та може негативно впливати на стан плода.

У складі крапель міститься етанол, що робить небажаним його прийом водіями та людьми, діяльність яких потребує зосередженості.

Якщо у вас є порушення роботи гіпофіза, варто отримати консультацію ендокринолога перед початком використання.

Через нестачу клінічних досліджень у дітей віком до 18 років зазначені ліки не застосовують.

Побічні дії

У деяких пацієнток на фоні прийому терапевтичних доз Мастодинону спостерігалися такі зміни:

 • імунна система — розвиток реакцій гіперчутливості, анафілаксія, набряк Квінке, кропив'янка, свербіж шкіри, задишка, у важких випадках — набряк гортані;
 • нервова система — періодичний головний біль;
 • травний тракт — диспептичні прояви (нудота та блювання), абдомінальний больовий синдром;
 • первинне загострення симптомів порушення менструального циклу.

Якщо симптоматика почала турбувати вас після початку вживання, слід звернутися до лікаря для можливої корекції дозування.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Цей медикамент здатний потенціювати дію агоністів допаміну та естрогенів, тому не варто приймати їх одночасно. Правильним рішенням буде отримання консультації спеціаліста з урахуванням індивідуальних особливостей вашого організму.

Передозування

Немає чітких даних про випадки розвитку будь-яких наслідків у разі перевищення добової дози. Однак за такого порушення зростає ризик розвитку побічних ефектів.

Умови зберігання

Зберігати цей засіб необхідно в оригінальній, герметично закритій упаковці, щоб уникнути потрапляння всередину вологи або сторонніх забруднювачів. Слідкуйте, щоб він не зазнав впливу прямих сонячних променів і не потрапив до рук дітей. Оптимальний температурний режим становить не більше ніж +25 °C.

Пам'ятайте, не можна приймати ліки, що вийшли з терміну придатності — вони не тільки не вплинуть на очікуваний терапевтичний ефект, але й можуть завдати шкоди вашому здоров'ю. Термін зазначений на кожній упаковці та становить 4 роки. Відкритий флакон можна зберігати не більше 6 місяців.

На сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я» вказана ціна Мастодинону, його повна інструкція, опис та інформація про можливу доставку в межах України. Ви можете ознайомитися з переліком регіонів, в які її можна здійснити, на сайті.

Використана література

 1. Єдиний довідник ліків в Україні
 2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
 3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мастодинон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мастодинон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки