Мебікар - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Фільтр
За запитом «Мебікар» нічого не знайдено, спробуйте змінити запит.

Мебікар: інструкція з використання

Мебікар – синтетичний транквілізатор, що було винайдено у 1967 році в Казані СРСР. Належить до групи транквілізаторів і показує високу ефективність при тривожних станах та неврозах. Добре переноситься пацієнтами. Має мінімум побічних ефектів та не викликає звикання.

Вартість препарату визначається концентрацією активної речовини. Інтернет-аптека «Бажаємо здоров'я» пропонує за помірну ціну замовити лікарський засіб зі зручною і безпечною онлайн оплатою. Забрати замовлення можна в найближчій до вас аптеці мережі.

Форми випуску

Препарат Мебікар випускається в таблетках по 10 або 20 штук в пакуванні. Виробник – Інтерхім.

Показання до застосування Мебікару

Мебікар є дієвим заспокійливим засобом. Серед показань для його застосування виділяють:

 • неврозоподібні стани;
 • почуття тривоги та страху;
 • часті роздратування;
 • кардіалгія різного генезу;
 • полегшення симптомів при ПМС та під час менопаузи.

Також лікарський засіб призначають для поліпшення переносимості нейролептиків та інших препаратів для лікування неврозу. Мебікар показує високу ефективність при лікуванні залежності від тютюну. 

Режим дозування

Мебікар таблетки варто вживати внутрішньо. Запивати їх потрібно достатньою кількістю рідини. При цьому їжа не впливає на всмоктування препарату. Але бажано пити ліки приблизно в один і той самий час. 

Згідно з інформацією, що містить Мебікар інструкція, доза для дорослого визначається в залежності від первинного стану пацієнта. Зазвичай вона становить 300-600 мг (1-2 пігулки Мебікар 300) 2-3 рази на день. Якщо бажаного терапевтичного ефекту не досягнуто, можна збільшити дозування. Максимум за один раз можна прийняти 3 г Мебікару. За добу – 10 г. Тривалість курсу лікування визначається в індивідуальному порядку та становить від 2-3 днів до кількох місяців.

Для лікування залежності від нікотину застосовуються підвищені дози препарату. Тут доцільним буде купити Мебікар 500. Адже за один прийом пацієнту слід випити від 500 до 1000 мг лікарського засобу. Курс триває 5-6 тижнів.

Пропуск однієї чи кількох доз препарату не потребує застосування подвійної кількості пігулок надалі. Варто дотримуватися схеми, призначеної лікарем.

Похилий вік не потребує коригування дози через гарну переносимість. 

У педіатрії препарат не застосовується.

Протипоказання

Єдиним протипоказанням до прийому Мебікару є індивідуальна непереносимість компонентів препарату.

Особливості Мебікару

Окрім загального заспокійливого ефекту, препарат активно застосовується для лікування нікотинової та алкогольної залежностей. Він не викликає синдрому відміни. Відсутня інформація, щодо здобуття залежності від лікарського засобу. Тому призначати його можна на будь-який термін лікування. Ні повільного підвищення, ні поступового зниження дози робити не потрібно. 

Обережними потрібно бути пацієнтам, що мають захворювання нирок або печінки, а також тим, хто страждає від проявів гіпотензії. 

Вагітним та жінкам, що годують груддю, не рекомендовано приймати лікарський засіб через відсутність достатньої кількості клінічних досліджень.

Під час лікування варто бути обачними за кермом. Препарат може викликати підвищену слабкість та зниження артеріального тиску.

Побічні дії

Мебікар рідко викликає побічні дії. Є цілком безпечним для застосування. Проте клінічні дослідження показують, що зрідка у пацієнтів можуть виникнути:

 • запаморочення;
 • зниження артеріального тиску;
 • диспептичні розлади;
 • алергічні прояви;
 • зниження температури тіла;
 • слабкість;
 • бронхоспазм.

Зазвичай симптоматика виражена слабо та не потребує спеціального лікування. У більшості випадків достатньо скасувати препарат. Але легка слабкість, незначне зниження температури тіла та артеріального тиску (якщо це не призводить до запаморочення та втрати свідомості) не потребують скасування Мебікару та згодом сходять нанівець.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Мебікар чудово поєднується з усіма лікарськими засобами. Підсилює властивості снодійних, антидепресантів і нейролептиків та покращує їх сприйняття.

Не рекомендується зловживання алкоголем під час лікування. 

Передозування

Передозування препаратом вкрай малоймовірне. Навіть високі дози не викликають токсичного ефекту. Проте у деяких осіб можуть посилитись зазначені побічні ефекти. У такому разі слід промити шлунок та/або прийняти сорбент. 

Умови зберігання

Препарат не потребує спеціальних температурних умов. Не втрачає своїх властивостей протягом чотирьох років з дати випуску.

Ви можете легко придбати Мебікар, ціна його є доволі прийнятною для кожного. Покладіть його в домашню аптечку та застосовуйте при необхідності.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мебікар на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мебікар - інструкція, показання, склад, спосіб застосування