Метамакс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Фільтр
За запитом «Метамакс» нічого не знайдено, спробуйте змінити запит.

Метамакс: інструкція з використання

Метамакс – це кардіологічний препарат українського виробника «Дарниця ФФ». Активною речовиною є мельдоній, який виконує наступні дії:

 • впливає на біосинтез карнітину – завдяки цьому клітини краще забезпечуються поживними речовинами та киснем, покращуються реологічні властивості крові та зменшується периферичний опір судин;
 • виконує роль медіатора у гіпотетичній ГББ-ергічній системі – це дає змогу зменшити концентрацію карнітину, внаслідок чого зростає загальна метаболічна активність у центральній нервовій системі (ЦНС) та інших системах організму.

Завдяки своїм властивостям Метамакс позитивно впливає на серцево-судинну та центральну нервову системи, використовується для лікування ішемічної хвороби серця та хронічної серцевої недостатності.

Форми випуску

В аптеці «Бажаємо здоров’я» можна купити Метамакс у двох лікарських формах:

 • капсули по 250 мг;
 • розчин для ін’єкцій в ампулах 100 мг у мл по 5 мл.

Вибираючи препарат Метамакс, ціна може залежати від форми випуску та дозування. Як і будь-які ліки від захворювань серця, Метамакс можна придбати лише за рецептом. Проводити лікування препаратом потрібно згідно з інструкцією та під наглядом лікаря. Самолікування може нашкодити здоров’ю.

Показання до застосування

Метамакс – це ефективний препарат, показаннями для якого є:

 • захворювання серця та судинної системи;
 • стенокардія;
 • ішемічні порушення мозкового кровообігу;
 • хронічна серцева недостатність (NYHA I−IIІ функціональний клас);
 • кардіоміопатія.

Також препарат можна використовувати для лікування після цереброваскулярних порушень, травм голови та енцефаліту, в разі зниженої працездатності, фізичного та психоемоційного перенапруження.

Режим дозування

Лікарський препарат виробляється у двох формах. Кожна з них має свої рекомендації стосовно вживання:

 • Капсули – вживаються перорально незалежно від їжі. Приймати Метамакс таблетки інструкція рекомендує в першій половині дня. Для лікування захворювань добова доза становить 500-1000 мг. Для покращення працездатності дозування складає не більше 500 мг на день.
 • Розчин для ін’єкцій – застосування відбувається внутрішньовенно, бажано в першій половині дня. Для лікування Метамакс ампули інструкція рекомендує застосовувати 5-10 мл на добу. В разі зниженої працездатності та інших симптомів добова доза становить 5 мл.

Капсули Метамакс потрібно ковтати цілими, запиваючи їх водою.

Протипоказання

Щоб вживання засобу було безпечним, важливо враховувати його протипоказання. До них належать:

 • підвищений внутрішньочерепний тиск;
 • тяжка печінкова або ниркова недостатність.

Щоб не нашкодити здоров’ю, вживати Метамакс інструкція забороняє дітям та жінкам під час вагітності та годування груддю.

Особливості препарату Метамакс

Метамакс в ампулах не заважає використанню нітратів пролонгованої дії та інших антиангінальних засобів, серцевих глікозидів та діуретичних препаратів. Щоб уникнути побічних реакцій, не варто вживати засіб одночасно з іншими ліками, які також містять мельдоній.

Побічні дії

В деяких випадках під час вживання засобу можуть виникнути побічні ефекти. Серед них найчастіше трапляються інфекції дихальних шляхів, алергічні реакції, диспепсія, головні болі, збудження, почуття страху, порушення сну. Про появу цих чи будь-яких інших симптомів потрібно обов’язково повідомити лікарю.

Взаємодія з іншими медикаментами

Метамакс в капсулах можна поєднувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами та антиагрегантами, антиаритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретичними засобами та іншими препаратами. Також при взаємодії з антиангінальними засобами та деякими гіпотензивними препаратами може посилюватись їх ефект.

Передозування

Вміст Метамаксу малотоксичний, тому передозування ним малоймовірне. При зниженому тиску можуть з’явитись головний біль, слабкість, тахікардія. Лікування симптоматичне. При тяжкому передозуванні необхідний контроль функції нирок і печінки.

Умови зберігання

Термін придатності препарату в капсулах складає 2 роки, в ампулах – 3 роки. Зберігати необхідно при температурі не вище 25 °С. Ампули заморожувати не потрібно.

Придбати всі необхідні препарати для серцево-судинної системи за прийнятними цінами зручно в аптеці «Бажаємо здоров’я». На сайті можна детально ознайомитись з кожним лікарським засобом, його вмістом та вартістю. Мережа аптек працює по Києву та всій Україні, завдяки чому отримати потрібні ліки можна в будь-якому місті.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Метамакс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Метамакс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування