Міноксидил - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 5%
Виробник: Індастріал Фармац. Кантабрія
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2%
Виробник: Індастріал Фармац. Кантабрія
Loading ...

Міноксидил: інструкція з використання

Міноксидил, що є похідним піромедилу, був спочатку розроблений як лікарський засіб проти гіпертонічної хвороби. Згодом виявились нові властивості препарату, а саме – позитивний вплив на ріст волосся. Наразі він є ефективним нашкірним засобом проти облисіння, що часто призначається через незначну кількість побічних ефектів та прийнятну вартість. Придбати Міноксидил можна в будь-якій аптеці Києва та інших містах України. Знайти засіб за найбільш прийнятною ціною пропонує інтернет-аптека «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Міноксидил застосовується зовні. Випускається у формі розчинів та лосьйонів з різною концентрацією діючої речовини (2% і 5%).

Флакон має місткість 60 мл. Цього цілком вистачає для курсу застосування препарату і досягнення певного терапевтичного ефекту.

Показання до застосування Міноксидилу

Міноксидил для волосся використовується при алопеції. При цьому 2% розчин призначається для лікування жінок та чоловіків з незначними проявами хвороби. А 5% – лише для посилення росту волосся у чоловіків.

Режим дозування

Міноксидил 2% та 5% розчин призначений тільки для зовнішнього застосування. Наносити Міноксидил на суху шкіру голови потрібно двічі на день, бажано з однаковим інтервалом в 12 годин. Одна доза – 1 мл. Таким чином, флакона на 60 мл вистачить рівно на місяць.

Для проведення ефективної терапії рекомендується використання лікарського засобу протягом 4 місяців. Проте схема лікування алопеції може різнитись у різних випадках. Перед застосуванням потрібно обов’язково порадитися з лікарем.

Протипоказання

Препарат можна застосовувати лише дорослим. Дітей та підлітків до 18 років лікувати Міноксидилом заборонено.

Серед інших протипоказів:

 • підвищена чутливість до компонентів препарату;
 • шкірні захворювання (зокрема псоріаз);
 • опіки;
 • феохромоцитома;
 • підвищений артеріальний тиск.

Міноксидил для жінок не можна застосовувати у періоди вагітності та лактації.

Особливості Міноксидилу

Виробники препарату не визначають певних особливостей щодо використання. Якщо пацієнт не має протипоказів, можна використовувати його доволі тривалий час. Якщо ж виникає гіперчутливість чи присутня інша небажана реакція, варто замислитися над призначенням інших засобів проти випадіння волосся. А купити їх завжди можна в аптеці «Бажаємо здоров’я».

Побічні дії

Реакції на Міноксидил зазвичай місцеві. Серед найбільш розповсюджених:

 • свербіж;
 • почервоніння;
 • дерматит;
 • виникнення подразнень;
 • локальна фотосенсибілізація;
 • зміна кольору волосся або шкіри голови.

Можливо виникнення ефекту протилежного до очікуваного. Замість прискорення росту волосся може посилитися випадіння.

У вкрай рідкісних випадках виникають системні реакції: головний біль, запаморочення. У разі появи неприємних симптомів терміново зверніться до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат не бажано застосовувати разом із:

 • кортикостероїдами;
 • третіонилом;
 • детранолом;
 • гунатедином.

Сумісне використання може призвести до посилення побічних ефектів. Більш докладну інформацію з цього приводу містить інструкція на Міноксидил.

Можна одночасно приймати БАДи для покращення стану волосся. Вони підсилять ефект Міноксидилу.

Передозування

При місцевому застосуванні Міноксидилу у дозуванні, що є більше зазначеного, можливе посилення побічних ефектів. Може з’явитися сильне почервоніння, свербіж, подразнення, відбутися зміна кольору шкіри. Зазвичай це минає самостійно.

Термінової консультації медичного спеціаліста потребує випадкове прийняття Міноксидилу в середину. Можливе виникнення серйозних системних реакцій, інтоксикації, зниження тиску, гостроти зору, прискорене серцебиття, набряки. Не зволікайте зверненням до спеціаліста для надання медичної допомоги.

Умови зберігання

Зберігати препарат варто за температури не вище 25 градусів протягом трьох років. Не варто залишати флакон під впливом сонячних променів.

Купити різні дозування препарату Міноксидил ціна на який є дуже вигідною, можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Зручна пошукова система дозволить швидко знайти потрібний препарат. Просто бронюйте його у найближчій аптеці та забирайте протягом 48 годин.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Міноксидил на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Міноксидил - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин