Моваліс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 15 мг
Виробник: Берінгер Інгельхайм Еспана
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 15 мг
Виробник: Берінгер Інгельхайм Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 7,5 мг
Виробник: Берінгер Інгельхайм Фарма
Loading ...

Моваліс: інструкція з використання

Моваліс, він же Мелоксикам (поширена міжнародна назва) – нестероїдний протизапальний засіб, який було вперше розроблено компанією Boehringer Ingelheim. Моваліс, як і сама діюча речовина, є брендом даної компанії, оскільки була розроблена і запатентована нею. Моваліс активно використовують для полегшення загострення артритів, при артрозах, а також як знеболювальний засіб, зокрема за різних запальних процесів. Моваліс проявляє високу ефективність лікування, незалежно від складності запалення. 

Протизапальний ефект, та знеболююча дія обумовлюється можливістю пригнічувати біосинтез простагландинів, які власне і виступають медіаторами запалення в людському організмі. І найголовніше – Моваліс таблетки не здатні впливати на інгібітори тромбоцитів, тобто не здатні подовжувати термін кровотечі при порізах і травмах. Така взаємодія безпечна через властивості препарату. 

Серед переваг препарату відзначається і низький відсоток різноманітних виразок та внутрішніх кровотеч у шлунково-кишковому тракті у разі прийому препарату. На ринку він доступний у вигляді таблеток по 7,5 мг або 15 мг діючої речовини. Також доступна рідка лікарська форма – Моваліс в ампулах.

Моваліс: показання для застосування

Препарат пропонується використовувати при різних больових остеоартритах, а саме:

  • дегенеративних суглобових захворюваннях;
  • ревматоїдних артритах;
  • анкілозивних спондилітах. 

Це правило актуально також, якщо використовуються й інші препарати для опорно-рухового апарату, які можна знайти в аптеці.

Для дорослих дозування найчастіше становить 7,5 мг на добу. У деяких випадках доза збільшується рівно вдвічі. При ревматоїдних артритах для початку призначається збільшене дозування в 15 мг, яке поступово може знижуватися до 7,5 мг. Подібна схема використовується і при лікуванні анкілозивних спондилітів.

Якщо є підозри на прояв побічних ефектів, дозування не може перевищувати 7,5 мг на добу. Таке ж дозування застосовується для пацієнтів, які страждають на ниркову недостатність і проходять діаліз. 

Моваліс може призначатися дітям не молодше дванадцяти років. У такому разі добова доза не може перевищувати 0,25 мг на кілограм ваги, але не більше 15 мг. 

Препарат вживається виключно після прийому їжі та не подрібнюється. Допускається запивати його як водою, так і будь-якою іншою рідиною. Тривалість курсу підбирається індивідуально для кожного пацієнта, незалежно від віку. 

Які існують протипоказання?

Попри широку поширеність препарату, Моваліс не рекомендується використовувати в разі:

  • особистої непереносимості препарату;
  • ураження або активного запалення органів шлунково-кишкового тракту;
  • печінкової недостатності;
  • неконтрольованої серцевої недостатності. 

Заборонено вживання препарату дітям, які не досягли дванадцятирічного віку. Не рекомендується лікування також у разі вагітності або в період годування груддю. 

Варто враховувати, що в препараті серед інших допоміжних компонентів використовується лактоза, тому використання Моваліс заборонено тим, хто страждає на її непереносимість. 

У процесі лікування варто пам'ятати, що нестероїдні препарати здатні збільшувати ризик серцево-судинних захворювань. Додатково, при тривалому вживанні Моваліс здатний маскувати симптоми певного інфекційного захворювання.

При цьому немає ніяких даних про те, що Моваліс заборонений для тих, хто працює з різноманітними механізмами та керує автомобілями. Правило актуальне тільки до тих пір, поки не з'являється сонливість, порушення нервової системи або розлад зору. 

Побічні ефекти

Серед побічних ефектів виділяють порушення роботи органів ШКТ, шкірні висипання, що супроводжуються свербежем. Для зберігання препарату, як приписує Моваліс інструкція, рекомендується використовувати темне місце з температурою повітря не більше 25 градусів за Цельсієм. У таких умовах він може зберігатися не більше трьох років.

Обираючи ліки, варто звертати увагу не лише на ціни та виробників. Багатьох часто цікавить власне лікарська форма, яка вже може впливати на вартість. Придбати можливо як таблетки, так і ампули для уколів, залежно від потреби. Щоби купити препарати, достатньо замовити їх онлайн в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я» і оплатити замовлення на сайті. Забрати можна у зручний час у вибраній під час замовлення аптеці.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Моваліс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Моваліс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин