Нітроксолін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Дозування: 50 мг
Виробник: Технолог
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...

Нітроксолін: інструкція з використання

Нітроксолін вперше був розроблений в Європі близько п'ятдесяти років тому і відразу набув популярності як препарат для лікування і профілактики різних інфекційних захворювань сечостатевих шляхів. Використання різних метааналізів дало змогу продемонструвати його високу ефективність не тільки серед дорослих (зокрема похилого віку), а й дітей. Тому Нітроксолін, інструкція якого доступна будь-кому, так гарно працює. 

Цей синтетичний уроантисептик, як і інші препарати для сечостатевої системи, працює за принципом хелатування, тобто блокує функції ферменту, зв'язуючи іони металів у ферментах різних мікроорганізмів. Тим самим припиняється зв'язок їх зі специфічними субстратами. Подібна ефективність Нітроксоліну активно працює проти різноманітних грибів, а також грампозитивних і грамнегативних бактерій. Тобто його дія відмінно поширюється на багато відомих мікроорганізмів, які здатні інфікувати сечостатеві шляхи.

Лікарська форма препарату Нітроксолін, ціна якого цілком доступна, може мати дозування 50 мг у вигляді двоопуклих таблеток круглої форми, покриті плівковою оболонкою. Їхній колір може коливатися від жовтого до помаранчевого відтінку.

Які існують показання для прийому?

Нітроксолін показаний в разі хронічних, гострих або рецидивуючих випадків інфекцій сечостатевих шляхів, які можуть бути спровоковані:

  • грибами;
  • грампозитивними та грамнегативними організмами. 

Головне, щоб організми були чутливі до препарату. Нітроксолін інструкція вказує, що його можна використовувати і як профілактику проти виникнення рецидивів у разі різноманітних інфекцій сечостатевих шляхів. Головне – взаємодія препаратів, що використовуються. 

Дозування призначається лікарем залежно від складності захворювання. Найголовніше, що препарат заборонений для вживання дітьми, які не досягли трирічного віку. Для дорослих рекомендується вживати не більше 800 мг протягом доби. Дозування розділяється на чотири прийоми. Але за менш складного перебігу захворювання його можна знизити до 400 мг. 

Для дітей старше трирічного віку рекомендується не більше двох таблеток протягом доби до прийому їжі. Залежно від складності перебігу захворювання, курс лікування може змінюватися. Але найчастіше він становить пару тижнів.

Але у випадках, якщо порушується робота нирок, дія засобу може завдати шкоди при звичайному дозуванні, тому його необхідно знизити як мінімум удвічі. Правило актуальне зокрема й для тих, хто страждає на печінкову недостатність. 

Особливості застосування і протипоказання

Насамперед прийом препарату заборонений у разі індивідуальної чутливості до Нітроксоліну, а також будь-яких його компонентів. Серед таких є й лактоза, тому ліки не варто використовувати й тим, хто страждає на непереносимість лактози.

Заборонено використання препарату і тим, хто приймає гідроксихіноліни або їхні похідні. При вживанні лікарських препаратів із високим вмістом магнію варто пам'ятати, що всмоктування Нітроксоліну сповільнюється в кілька разів. 

З обережністю варто ставитися до препарату і тим, хто страждає від катаракти, оскільки можливий розвиток периферичного невриту зорового нерва. 

Серед побічних ефектів варто відзначити:

  • рідкісні розлади роботи шлунка і кишківника (для зниження прояву рекомендується вживати препарат під час їжі);
  • порушення роботи печінки;
  • різноманітні шкірні висипання, що супроводжуються свербінням;
  • головні болі;
  • зменшення сечовиділень. 

Серед тих побічних ефектів, що рідко зустрічаються, варто виділити загальну слабкість і тахікардію. При цьому дані про передозування недоступні. Але в разі настання побічних ефектів достатньо використання симптоматичного лікування.

Зберігати препарат потрібно в оригінальній упаковці, не розкриваючи її, в місці, де температура повітря не перевищує 25 градусів за Цельсієм.

Але доступна вартість і відомий виробник – не єдині критерії для того, щоб Нітроксолін купити. Головне – довіряти аптеці, де відбувається покупка, незалежно від вартості. Саме тому рекомендується купувати якісні лікарські препарати в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Нітроксолін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Нітроксолін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки