Панангін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Умови відпуску
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...

Панангін: інструкція з використання

Панангін, джерело іонів магнію і калію у вигляді солей аспарагінової кислоти, який здатний регулювати метаболічні процеси. Серед ключових компонентів варто виділити аспартат, який сприяє перенесенню іонів через клітинні мембрани. Найчастіше препарат Панангін використовують у разі захворювань, що призводять до порушення серцевого ритму, стенокардії, а також для профілактики інсульту. Не всі відомі препарати для серцево-судинної системи мають таку високу ефективність та властивості, як Панангін. 

Унікальний склад засобу позитивно впливає на скорочувальну функцію серцевого м'яза, покращуючи його метаболізм. Усе через те, що постійна нестача калію та магнію здатна призвести до розвитку артеріальної гіпертензії, порушень функціонування міокарда або серцевого ритму чи навіть серцевої недостатності. На ринку доступна форма у таблетках, також представлені Панангін ампули для ін'єкцій для ефективнішої дії.

Які існують показання до застосування препарату? 

Найчастіше Панангін призначають як допоміжну терапію при різних хронічних захворюваннях серця, зокрема серцевій недостатності інфаркту міокарда або порушеннях серцевого ритму. Як підписує Панангін інструкція, препарат використовують у разі аліментарної гіпокаліємії або гіпомагнемії.

Дозування призначається виключно лікарем, але найчастіше це прийом однієї-двох таблеток протягом доби. За необхідності добова доза може досягати дев'яти таблеток (за один прийом не більше трьох). Варто пам'ятати про те, що кислотність шлунка може істотно знижувати біодоступність препарату, тому для нівелювання подібного ефекту варто вживати ліки відразу після їжі. Такі Панангін показання має для дорослих, незалежно від хвороби. 

Які можуть бути протипоказання?

Серед ключових моментів варто виділити заборону на вживання Панангіну в разі:

  • кардіогенного шоку (тобто при систолічному артеріальному тиску нижче 90 мм ртутного стовпа);
  • гострої або хронічної ниркової недостатності;
  • хвороби Аддісона.

Під забороною також атріовентрикулярна блокада третього ступеня. Особливу увагу варто приділити хворим, у яких високий ризик розвитку гіперкаліємії, у таких випадках необхідний постійний контроль електролітного гомеостазу, щоб уникнути побічних дій і передозування препаратом. Необхідне інше лікування. 

Які існують побічні дії?

Серед ключових переваг препарату – відмінна переносимість Панангіну. Практично не зафіксовано жодних побічних ефектів навіть при максимальному дозуванні. Але в деяких випадках може відстежуватися збільшення кількості та частоти випорожнення кишечника. Проносний ефект зберігається до кінця курсу лікування. 

Допускається взаємодія з іншими препаратами. Але Панангін, ціна якого цілком прийнятна, може гальмувати всмоктування деяких солей заліза, фториду натрію. Саме тому, якщо приймаються подібні речовини, варто витримувати паузу між ними та Панангіном як мінімум у три години. З обережністю варто поставитися і до одночасного вживання Панангіну з діуретиками калію, оскільки це може призвести до розвитку гіперкаліємії.

Передозування практично неможливе. Але в разі перевищення рекомендованої дози можливий розвиток гіпермагніємії та гіперкаліємії. Тому за перших їхніх ознак необхідно припинити вживання препарату та розпочати симптоматичне лікування. Воно полягає у внутрішньовенному введенні кальцію глюконату або проведенні гемодіалізу. 

Термін придатності препарату – це 5 років. Але це правило актуальне лише у разі зберігання в темному місці, де температура повітря не перевищує 25 °С за Цельсієм.

Різноманітні ціни, відомі виробники, висока якість продукції – не єдині переваги, чому варто замовити товари онлайн в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Придбати товари можливо зі зручною оплатою одразу на сайті. Ви зможете не тільки купити необхідні лікарські засоби, а й ознайомитися з інструкцією та перевагами окремих ліків. На цьому переваги аптеки «Бажаємо здоров’я» не обмежуються.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Панангін на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Панангін - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки