Пароксин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 20 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...

Пароксин: інструкція з використання

Пароксин – це лікарський препарат, який випускається у формі таблеток 20 мг. Виробник ліків – фармакологічна компанія Acino. Основною діючою речовиною є пароксетин. Це потужний селективний інгібітор зворотного захоплення 5-гідрокситриптаміну. Його антидепресивна дія зумовлена специфічним гальмуванням захоплення 5-гідрокситриптаміну нейронами мозку. Ліки є ефективним антидепресантом, що застосовується для лікування ряду розладів психіки і підлягає відпуску виключно за призначенням лікаря.

Показання для застосування

Це лікарський засіб, який, як і інші антидепресанти, застосовується при наступних захворюваннях та симптомах:

 • великий депресивний розлад – лікування хвороби;
 • панічний розлад – лікування та профілактика рецидивів захворювання;
 • обсесивно-компульсивний розлад – також має профілактичну дію;
 • фобії та соціально-тривожні розлади;
 • посттравматичні розлади;
 • генералізовані тривожні розлади.

Пароксин таблетки, інструкція яких докладно розповість про показання та протипоказання до застосування, не впливають на роботу серцево-судинної системи. На відміну від антидепресантів, які пригнічують захоплення норадреналіну, пароксин значно менше впливає на антигіпертензивну дію гуанетидину.

Пароксин: інструкція

Дозування препарату залежить від типу захворювання, а також призначення лікаря. Говорячи про загальні рекомендації щодо приймання таблеток Пароксину, необхідно зазначити, що він приймається 1 раз на день під час ранкового приймання їжі. Дозування препарату підбирають ретельно та індивідуально протягом перших 2-3 тижнів від початку лікування. Лікування депресії може зайняти до декількох місяців, тоді як для позбавлення різних розладів знадобиться ще більш тривалий термін.

Основні рекомендації щодо приймання Пароксину:

 • великий депресивний розлад – середнє дозування становить 20 мг/добу, яке може бути поступово підвищено за рекомендаціями лікаря;
 • обсесивно-компульсивний розлад – добова доза починається з 20 мг і сягає 40 мг;
 • панічний розлад – терапія починається з добової дози в 10 мг і доходить до 40 мг;
 • соціальні фобії, генералізоване та посттравматичні розлади – середня доза становить 20 мг.

Варто зазначити, що як і інші ліки від панічних атак, Пароксин не можна скасовувати відразу. Необхідно поступово знижувати дозування, довівши його до 20 мг на добу протягом одного тижня. Допускається зниження дози на 10 міліграмів кожні 7 днів.

Протипоказання

Препарат не рекомендовано застосовувати пацієнтам, у яких спостерігається підвищена чутливість до пароксетину та інших діючих речовин у складі. Також не рекомендовано його взаємодію з антибіотиками на основі інгібіторів МАО та хлоридом метилтіонінію. Пароксетин не можна застосовувати разом з тіоридазином і пімозидом. Протипоказаний дітям і підліткам до 18 років. Крім лікарських властивостей, він може мати побічні дії, які включають:

 • алергічні реакції;
 • зниження апетиту;
 • сонливість;
 • запаморочення;
 • головний біль;
 • дзвін у вухах.

При дотриманні дозування, а також грамотному дотриманні рекомендацій лікаря ви зможете уникнути побічних дій.

Зберігати препарат необхідно у заводській упаковці при температурі, що не перевищує 25 °С.

Де Пароксин купити за прийнятними цінами в Україні?

Після призначення лікарем придбати Пароксин можна у мережі аптек «Бажаємо здоров'я». У нас ви зможете замовити цей антидепресант, а також інші лікарські засоби за розумною вартістю. Купити ліки можна як у Києві, так і в інших містах, де діє наша мережа. Також ми надаємо можливість бронювання препарату. Для цього знадобиться вибрати необхідний лікарський засіб на сайті аптеки. Після оформлення броні ви зможете забрати товар за вказаною адресою.

Для зручнішого замовлення ви можете скористатися системою фільтрів, за допомогою яких вкажіть точну адресу або радіус вашого розташування, також можна знайти ліки за ціною. Окрім цього, ви можете отримати віддалену консультацію нашого онлайн-менеджера щодо наявності препаратів, замовлення та способу оплати. Бажаємо здоров'я!

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Пароксин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Пароксин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Таблетки