Предуктал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 80 мг
Виробник: Егіс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 35 мг
Виробник: Серв'є Індастрі
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 80 мг
Виробник: Егіс
Loading ...

Предуктал: інструкція з використання

Форми випуску

Показання для застосування Предукталу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Предукталу

Побічні ефекти

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Предуктал – це лікарський засіб, що належить до групи кардіологічних препаратів, що використовуються при лікуванні стенокардії. До його складу входять такі речовини:

 • триметазидину дигідрохлорид;
 • кальцію гідрофосфату дигідрат;
 • магнію стеарат;
 • кремнію діоксид;
 • гліцерин.

Триметазидин – речовина, що має здатність уповільнювати використання внутрішньоклітинного АТФ. Завдяки цьому в умовах ішемії під час нападу стенокардії вдається підтримувати гомеостаз клітини на належному рівні. Він селективно гальмує процеси окислення жирних кислот, забезпечує менш кисневитратний шлях отримання енергії – окислення глюкози. Таким чином, зазначена хімічна сполука підвищує стійкість серцевої тканини до ішемічних процесів, що розвинулися, не впливає при цьому на стан коронарних судин. Завдяки його впливу підтримується на достатньому рівні внутрішньоклітинна концентрація високоенергетичних сполук у тканинах міокарда.

Форми випуску

Купити Предуктал в аптеках України можна у двох формах – таблетки та капсули. У таблетованому варіанті дозування становить 35 мг, у капсульному – 80 мг.

Показання до застосування Предукталу

Є препаратом другої лінії для лікування стенокардії та використовується як симптоматична терапія. Його призначають за умови наявності непереносимості лікарських засобів першої лінії або їхньої неефективності.

Режим дозування

Для дорослих стандартна добова доза становить дві таблетки (кожна по 35 мг). Приймати необхідно по одній таблетці вранці та ввечері одночасно з їжею. Ефективність терапії оцінюється через 3 місяці, після чого приймається рішення про доцільність подальшого використання.

Особам, які страждають на ниркову недостатність з некритичним зниженням кліренсу креатиніну, допустимо приймати на добу одну таблетку медикаменту, як і літнім пацієнтам, у яких виведення екзогенно введених речовин фізіологічно сповільнюється.

Протипоказання

Згідно з інструкцією Предуктала, його заборонено приймати особам, які страждають на хворобу Паркінсона з вираженою клінічною симптоматикою, оскільки з великою ймовірністю симптоми різко посилюються.

Якщо у пацієнта спостерігається гостра ниркова недостатність зі значним зниженням рівня кліренсу креатиніну, ці ліки затримуються в організмі, через що неконтрольовано збільшується його концентрація в крові та зростає ризик розвитку побічних ефектів.

Перед початком застосування необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб унеможливити наявність індивідуальної непереносимості будь-яких компонентів медикаменту. Якщо після початку терапії ви відзначаєте розвиток алергічних реакцій – припиніть прийом та зверніться за медичною допомогою.

Особливості Предукталу

З обережністю слід призначати вказаний лікарський засіб у таких випадках:

 • особам, які страждають на хворобу Паркінсона, через ризик значного посилення тяжкості симптомів на фоні прийому;
 • за умови паралельного лікування гіпертонічної хвороби;
 • пацієнтам, які страждають на гіпотензію;
 • якщо пацієнт проходить терапію нестабільної стенокардії, або має гострий напад, оскільки препарат Предуктал впливає на рівень артеріального тиску та частоту серцевих скорочень;
 • вагітним жінкам, оскільки відсутні чіткі дані про вплив медикаменту на плід та його здатність долати гемато-плацентарний бар'єр;
 • у період лактації, оскільки немає спростування ризику його проникнення у грудне молоко;
 • водіям та особам, діяльність яких потребує підвищеної уважності, оскільки серед побічних ефектів значиться сонливість, яка може призводити до втрати концентрації.

Побічні ефекти

Небажані реакції, що виникають після прийому препарату, можна поділити на декілька груп:

 1. Серцево-судинна система. Спостерігається зниження артеріального тиску, що може призводити до запаморочення, ортостатичних колапсів і періодичних падінь і втрати свідомості. Пацієнти, які паралельно приймають гіпотензивні засоби, повинні бути особливо обережні. Одночасно з цим часто спостерігається тахікардія та екстрасистолія.
 2. Центральна та периферична нервова система. У деяких пацієнтів відзначалися головний біль та запаморочення, не пов'язані з рівнем артеріального тиску. Може виникати клінічна картина, схожа на паркінсонізм — акінезія, тремор пальців. Також у деяких осіб були виявлені хиткість ходи та періодичний синдром неспокійних ніг, які зникали після припинення лікування. На тлі тривалого прийому може розвинутися безсоння та денна сонливість. За наявності ураження вестибулярного апарату спостерігалося виникнення вертиго.
 3. Шлунково-кишковий тракт. Пігулки Предуктала викликають розвиток диспептичних симптомів – нудоти, блювання, а також абдомінальний больовий синдром. У частини пацієнтів спостерігалися діарея або закреп, проте послаблення випорожнень розвивається частіше.
 4. Гепатобіліарна система. Рідко виявлялися запальні ураження печінкової тканини.
 5. Шкіра та підшкірно-жирова клітковина. Частина осіб, які приймали згаданий фармакологічний засіб, пред'являла скарги на симптоми кропив'янки та свербіж. Також фіксувалися випадки ангіоедеми та виникнення пустульозних висипів.
 6. Кровоносна система. Був помічений розвиток агранулоцитозу та тромбоцитопенії у деяких пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та їжею

Предуктал рідко впливає на фармакокінетику та фармакодинаміку інших лікарських засобів при одночасному застосуванні. Однак слід з обережністю комбінувати його з антигіпертензивними медикаментами, тому що їх схожі дії в цьому випадку підсумовуються, що може призводити до явищ ортостатичної гіпотензії.

Передозування

Відсутні чіткі дані клінічних досліджень щодо симптоматики перевищення добової дози. При виникненні якогось нездужання застосовується симптоматична терапія.

Умови зберігання

Зберігайте капсули або таблетки в оригінальній упаковці, стежте, щоб до неї не потрапила волога. Засіб не повинен зазнавати впливу прямих сонячних променів.

Температура у місці зберігання не повинна перевищувати +25 °С, воно повинно бути недоступним для дітей.

Пам'ятайте, що використовувати ліки, що вийшли з терміну придатності, може бути небезпечно для вашого здоров'я. Термін становить три роки та вказаний на кожній пачці.

На сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я» вказана ціна Предукталу, повна інструкція та інформація про доставку. Ви можете оформити замовлення онлайн з доставленням в аптеку будь-який регіон України з тих, де вона доступна.

Використана літератур

 1. Єдиний довідник ліків в Україні
 2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
 3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Предуктал на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Предуктал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки