Прогестерон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Дозування: 2,5%
Виробник: ФЗ "Біофарма"
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: ФЗ "Біофарма"
Loading ...

Прогестерон: інструкція з використання

Препарат Прогестерон (гормони статевих залоз) був розроблений у 1950-х роках та вперше запущений на ринок як лікарський засіб в 1960-х роках. Його розробка була пов'язана з бажанням створити синтетичну форму жіночого гормону прогестерону для використання в гінекології при аменореї, ановуляторній матковій кровотечі, ендокринному безплідді, вагітності.

Прогестерон (гестагени) з унікальними властивостями є важливим знаряддям в гінекологічній практиці та репродуктивній медицині. Його можна придбати за прийнятними цінами в Києві та інших містах України на сайті аптеки «Бажаємо здоров’я». В аптеці можна забронювати якісні гінекологічні препарати, ціни на які цілком прийнятні.

Форми випуску

Медикамент може бути доступний у різних формах випуску та під різними торговими назвами, всі вони використовуються для різних медичних цілей:

 • таблетки або капсули – використовується для контролю зачаття, лікування дисфункцій матки та підтримки вагітності;
 • ін'єкційні розчини – застосовуються для підтримки вагітності або в лікуванні певних гінекологічних захворювань;
 • креми або гелі – призначаються для локального застосування в гінекології;
 • імплантати – вставляються під шкіру.

На Прогестерон таблетки інструкція має бути прочитаною пацієнтом перед тим, як він почне лікуватися. Ін'єкційні розчини представлені у вигляді масляного розчину для внутрішньом'язових або підшкірних ін'єкцій по 1 мл 1% і 2,5%.

Показання до застосування препарату Прогестерон

Основні показання до використання препарату:

 • замісна гормональна терапія (ЗГТ) при контролі зачаття;
 • лікування різних дисфункцій матки, як-от незвичайні або неправильні менструальні цикли, відсутність менструації (аменорея), дисфункційна маткова кровотеча та інші гінекологічні порушення;
 • для підтримки вагітності;
 • лікування симптомів менопаузи, як-от гарячі приступи, нервовість, порушення сну та інші прояви недостатньої функції яєчників після менопаузи.

Препарат потрібно приймати тільки за вказівкою лікаря. Він зможе врахувати медичну історію, симптоми та індивідуальні особливості пацієнта, щоби підібрати оптимальний режим лікування.

Режим дозування

Загальні рекомендації щодо дозування Прогестерону для деяких медичних показань:

 1. Кровотеча внаслідок недостатності яєчників: 5-15 мг протягом 6-8 днів.
 2. Аменорея: призначають по 5 мг на добу протягом 6-8 днів.
 3. Для зменшення ризику викидня внаслідок гіпофункції лютеїну: від 10 до 25 мг щодня або через день до повного усунення ризику.
 4. Дисменорея: по 5-10 мг на добу протягом 6-8 днів. Курс слід починати за 6-8 днів до початку менструації.

Перед застосуванням ампулу з препаратом необхідно нагріти на водяній бані до 35-40 °С. Якщо розчин кристалізується, ампулу з прогестероном необхідно нагріти до повного розчинення кристалів.

Максимальна разова і добова доза прогестерону становить 25 мг, точну схему лікування повинен визначити тільки гінеколог за результатами обстеження і постановки діагнозу. Ні в якому разі не використовуйте препарат без призначення лікаря. Під час лікування прогестероном необхідні регулярні гінекологічні огляди. Періодичність визначає сам лікар, виходячи з діагнозу, перебігу захворювання та історії хвороби пацієнта.

На Прогестерон інструкція потрібна для того, щоби розібратися з режимом дозування препарату. Але слід пам’ятати, що дозування може бути індивідуальним та змінюватися залежно від конкретної ситуації та медичних потреб пацієнта.

Протипоказання

Прогестерон, ціна якого невисока, не можна приймати, якщо у пацієнта є: алергічна реакція на складові ліків, злоякісні новоутворення, тромбоз, порушення функцій печінки, активний тромбоемболічний розлад.

Важливо звернутися до лікаря, якщо є які-небудь медичні стани або попередній анамнез, щоб отримати точну оцінку відповідності Прогестерону потребам та врахувати наявні протипоказання.

Особливості препарату Прогестерон

Препарат є важливим жіночим гормоном, який грає роль у репродуктивній системі. Він відповідає за підтримку вагітності, регуляцію менструального циклу та різні аспекти репродуктивного здоров'я. В аптеці «Бажаємо здоров’я» можна забронювати препарат, а також замовити БАДи для жінок, ціни на які приємно здивують.

Побічні дії

Деякі можливі побічні ефекти препарату включають: зміни в менструальному циклі, головний біль, втомлюваність, пухлини грудної залози, зміни настрою, гіперпігментація, зміна ваги.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Медикамент може взаємодіяти з іншими ліками та продуктами, тому обов’язково потрібно звернутися до лікаря, щоби зрозуміти, які препарати можна одночасно приймати з Прогестероном.

Передозування

Якщо була перевищена зазначена доза Прогестерону, можуть з’явитися наступні симптоми передозування: головний біль, сонливість або втома, гормональні зміни, головокруття, запаморочення. При будь-яких неприємних симптомах важливо негайно звернутися до лікаря.

Умови зберігання

Прогестерон зберігається при температурі від 20°C до 25°C (68-77°F). Деякі форми препарату можуть вимагати зберігання в холодильнику. Варто перевірити інструкції, щоби дізнатися конкретні рекомендації щодо зберігання.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Прогестерон на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Прогестерон - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 2
✅ Форма випуску Розчин