Протефлазід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Краплі
Виробник: Екофарм НВК
Loading ...
Виробник: Екофарм НВК
Loading ...
Дозування: 3 г
Виробник: Екофарм НВК
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Екофарм НВК
Loading ...
Виробник: Екофарм НВК
Loading ...

Протефлазід: інструкція з використання

Протефлазід – фітопрепарат із противірусною активністю, що розроблений українською фармацевтичною компанією ТОВ «НВК «Екофарм». Належить до фармакотерапевтичної групи противірусних засобів прямої дії.

Основними діючими речовинами виступають спиртові екстракти двох лугових злаків: трави щучки дернистої та війника наземного, що належать до групи флавоноїдів. Активні компоненти препарату пригнічують вірусоспецифічні ферменти ДНК-полімерази. В результаті цього в організмі людини блокується розмноження вірусу, пригнічення активності нейрамінідази, а також зниження реплікації вірусної РНК.

У той же час Протефлазід стимулює вироблення інтерферону – білка, який виробляється організмом для боротьби з вірусами або бактеріями, підвищуючи стійкість до інфекції та знижуючи ризик повторного зараження.

Протефлазід застосовується як ліки від герпесу та деяких інших захворювань вірусної природи.

Форми випуску

На фармацевтичному ринку препарат доступний у різних лікарських формах:

 • краплі – у флаконах по 10, 30, 50 мл із кришками-крапельницями;
 • супозиторії – в упаковках по 10 шт.

Протефлазід краплі призначаються для орального застосування. Мають форму темно-зеленої рідини зі специфічним запахом. Вагінальні супозиторії буро-зелені, торпедоподібної форми. В плані терапевтичної дії свічки Протефлазід – аналог крапель, проте дещо відрізняються за складом.

На Протефлазід (краплі) ціна залежить від об’єму пакування. В аптеці «Бажаємо здоров'я» в Києві та інших містах медичний засіб у різних формах випуску можна купити за прийнятними цінами.

Показання до застосування Протефлазіду

Основні показання до застосування препарату – інфікування, що спричинені такими збудниками:

 • вірус простого герпесу І чи ІІ типу («застуда на губах», генітальний);
 • вірус оперізувального герпесу і вітряної віспи;
 • вірус Епштейна-Барра;
 • цитомегаловірус;
 • вірус папіломи людини, зокрема онкогенні штами.

Також застосовується для комплексного лікування:

 • інфекцій жіночої статевої системи, спричинених змішаними збудниками – вірусами, бактеріями, мікоплазмами, уреаплазмами, хламідіями, патогенними грибками;
 • ВІЛ та СНІД;
 • гепатитів типу В, С.

Підходить для профілактики та лікування грипу, ГРВІ, зокрема пандемічних штамів.

Режим дозування

Дозування і спосіб застосування препарату залежать від віку пацієнта, клінічної картини, а також лікарської форми медикаменту.

Для приймання Протефлазіду інструкція від виробника пропонує такі схеми дозування (кількість у краплях):

 • дорослі і діти від 12 років – 12-15;
 • діти 12-9 років – 10;
 • 9-6 років – 9;
 • 6-4 роки – 4;
 • 4-2 роки – 2;
 • 2-1 рік – 1.

Вказану кількість крапель приймають по 2 рази на день за 10-15 хв до їди, розчинивши у невеликій кількості води.

За потреби Протефлазід у краплях може застосовуватися для терапії малюків у віці до 1 року. Дозування для таких пацієнтів – по 1 краплі 1 раз на добу.

Супозиторії застосовують вагінально, вводячи глибоко в піхву. Після введення препарату треба провести мінімум 3 год лежачи, і щонайменше 8 год утриматися від статевого акту. На час менструації роблять перерву у лікуванні.

До препарату Протефлазід (свічки) інструкція від виробника подає такі рекомендовані режими терапії:

 • генітальні хвороби, що спричинені вірусом герпесу 1, 2 типів – по 1 супозиторії на добу, 7-10 днів;
 • рецидивуючі герпес-інфекції – по 1 супозиторії впродовж 10 днів, лікування проводять курсами;
 • папіломавіруси, герпетичні інфекції, ускладнені грибковими чи бактеріальними хворобами – 1 супозиторія двічі на добу впродовж 14 днів, терапія – курсами.

Лікувати будь-яку хворобу з застосуванням Протефлазіду самостійно, без консультації лікаря, заборонено.

Протипоказання

Основні протипоказання до застосування Протефлазіду у формі крапель чи супозиторії – підвищена чутливість до компонентів препарату. Краплі не назначають пацієнтам із виразкою шлунку чи 12-палої кишки.

Особливості Протефлазіду

У деяких пацієнтів на тлі терапії можливе підвищення атонотрансфераз, білірубіну. Особам із розладами ШКТ краплі варто приймати через 1,5-2 год після їжі. Для запобігання повторного урогенітального інфікування рекомендується одночасне лікування і статевого партнера.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Протефлазід в усіх лікарських формах можна застосовувати для комплексної терапії вірусно-грибкових та вірусно-бактеріальних захворювань, поєднуючи з протигрибковими засобами, антибіотиками. Негативних реакцій на тлі взаємодії Протефлазіду з іншими медикаментами не встановлено.

Передозування та побічні дії

Випадки передозування з застосуванням крапель чи супозиторій Протефлазіду невідомі. Можливі побічні дії у вигляді алергії (свербіж, еритематозні висипання). Під час застосування супозиторій може з’являтися легкий свербіж чи печіння слизової оболонки, які, однак не потребують скасування лікування, і зникають самостійно. З виникненням алергії чи інших небажаних реакцій треба призупинити терапію і проконсультуватися з лікарем.

Умови зберігання

Препарат у формі супозиторій зберігають не довше двох, а краплі – трьох років з дати виготовлення. Оптимальний температурний режим зберігання – не вище за +25°С. Заморожування недопустиме. З часом краплі можуть набувати гелеподібної текстури, але після ретельного струшування відновлюють свій рідкий стан. Умови відпуску – за рецептом.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Протефлазід на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Протефлазід - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Краплі, Супозиторії