Тобрекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Спосіб введення
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Дозування: 0,3%
Виробник: Алкон-Куврьор
Loading ...

Тобрекс: інструкція з використання

Тобрекс – протимікробний засіб широкого спектра дії з групи аминогликозидів, що застосовується в офтальмології. Діюча речовина тобраміцин – бактерицидний антибіотик швидкої дії. Він впливає на патогенні бактерії методом пригнічування синтезу рибосом. Виробником є бельгійська компанія «Алкон-Куврьор».

Існує декілька видів бактерій, що викликають інфекції ока, зокрема кон'юнктивіт. Тобраміцин активно діє проти широкого спектра патогенів. Але треба бути обережними з невідповідним використанням препарату. Використання антибіотика без призначення лікаря може призвести до зниження ефекту і навіть до погіршення. Лікувати запалення потрібно тільки після консультації офтальмолога.

Призначені лікарем протизапальні краплі для очей треба використовувати чітко за інструкцією. Дізнатися ціни та придбати потрібні препарати можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Для цього на сайті треба забронювати препарат та забрати його в найближчій аптеці.

Показання до застосування Тобрексу

Форма випуску очних крапель – флакон-крапельниця місткістю 5 мл. При використанні потрібно дотримуватися правил: в процесі лікування не торкатися краєм флакона до інфікованої тканини повік. Це запобігає забрудненню ємності та самих крапель.

Додана до Тобрекс інструкція надає дані про безпечність препарату для дітей та літніх людей. Такі ліки для очей безпечні навіть для новонароджених немовлят. Досліджень щодо вагітних та періоду лактації майже немає. Тому краще утриматися від використання препарату під час вагітності.

Клінічними показаннями до застосування лікарського засобу є зовнішні інфекції ока та прилеглих тканин:

 • блефарит;
 • бактеріальний та гострий кон'юнктивіт;
 • вірусний кератокон'юнктивіт;
 • блефарокон’юнктивіт;
 • кератит.

Тобрекс краплі очні можна швидко та за прийнятними цінами замовити онлайн у мережі «Бажаємо здоров’я». Зверніть увагу, що вказана на Тобрекс ціна може незначно відрізнятись у різних аптеках мережі. Таке замовлення та бронь допоможуть значно зекономити час та гроші. На сайті одразу є інформація про вартість та наявність препарату.

Протипоказання та режим дозування

Протипоказаннями до використання Тобрексу є ризики алергічних реакцій на компоненти та діючу речовину препарату в результаті підвищеної чутливості. Дозування та спосіб застосування є однаковими для дорослих, дітей та літніх людей. Як правильно капати ліки:

 • не торкатися флаконом до тканин повік;
 • краплі спрямовувати у кон'юнктивальний мішок (під нижньою повікою ближче до внутрішнього куточка ока);
 • після введення крапель обережно закрити повіки або притиснути нососльозовий отвір, щоби знизити системну абсорбцію ліків та уникнути побічних ефектів;
 • якщо в комплексі призначені додаткові місцеві лікувальні засоби, то витримати інтервал між ними в 15-20 хвилин.

Тобрекс краплі для дітей, як і для дорослих, призначають по 1-2 краплі у кожне око. Якщо перебіг хвороби легкий, то терапію проводять кожні 4 години. При тяжких інфекціях капати ліки потрібно кожну годину до полегшення стану. Зазвичай курс лікування триває 7-10 днів.

Побічні дії

Побічні реакції спостерігались у дуже невеликої кількості пацієнтів. В основному це:

 • дискомфорт в очах;
 • головний біль;
 • гіперемія;
 • затуманення та нетривале погіршення зору;
 • свербіж.

Іноді виникають шкірні реакції, як-от подразнення, дерматит та сухість. Щодо передозування, при випадковому місцевому надлишку ліки відразу вимивають водою. При ковтанні навіть всього вмісту флакона це не призведе до значного токсичного впливу.

Особливості Тобрексу

Ліки використовують тільки місцево. При появі чутливих реакцій припиняють застосування крапель. Не рекомендоване дуже тривале використання антибіотика. Заборонена одночасна взаємодія Тобрексу та системних аміноглікозидів.

Краплі повинні бути щільно закритими та використаними у заявлені строки. Запломбований флакон придатний 3 роки, після відкриття ліки зберігають свої властивості 4 тижні. Відпускається за рецептом лікаря.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Тобрекс на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Тобрекс - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1