Трикардин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Краплі
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Тернофарм
Loading ...

Трикардин: інструкція з використання

Трикардин – це лікарський засіб, який належить до кардіологічних та седативних препаратів. Виробник ліків – українська фармакологічна компанія «Тернофарм». Лікувальні властивості Трикардину обумовлені знаходженням у складі біологічно активних речовин натурального походження, включаючи коріння валеріани, трави собачої кропиви та плоди глоду.

Препарат сприяє нормалізації артеріального тиску, має спазмолітичну, кардіопротекторну та гіпотензивну дію. Купити Трикардин, а також інші препарати при вегето-судинній дистонії за прийнятними цінами можна в аптечній мережі «Бажаємо здоров'я».

Форма випуску та склад Трикардину

Цей кардіологічний та седативний лікарський засіб випускається у двох формах:

 • Трикардин серцеві краплі;
 • Трикардин таблетки.

Оральні краплі випускаються у флаконах по 25 та 50 мл, тоді як таблетки у блістерах – по 20 шт. Серед основних діючих речовин препарату відзначають:

 • настоянку валеріани;
 • настоянку глоду;
 • настоянку собачої кропиви.

Активні речовини, що знаходяться в корінні валеріани, знижують збудливість центральної нервової системи, зменшують дратівливість та напругу при розумовій втомі та психічному навантаженні. Також настойка валеріани має седативний, спазмолітичний та снодійний ефект.

Активні речовини, які містяться в плодах глоду, мають кардіопротекторні, гіпотензивні та спазмолітичні властивості. Вони посилюють кров'яний потік у судинах мозку та коронарних судинах та покращують скорочення серцевого м'яза.

Настоянка з трави собачої кропиви знижує нервове збудження, нормалізує артеріальний тиск і дозволяє позбутися безсоння.

Показання та протипоказання до застосування Трикардину

Трикардин, застосування якого необхідно починати виключно за призначенням лікаря, допомагає в лікуванні наступних захворювань та симптомів:

 • розлад серцево-судинної системи;
 • вегето-судинна дистонія (ВСД);
 • вегетоневроз;
 • клімакс;
 • аритмія;
 • хронічні порушення функцій центральної нервової системи.

Препарат також діє як заспокійливий засіб, забезпечуючи профілактику нервових зривів. Трикардин може використовуватися як один із компонентів лікування підвищеного тиску.

Серед протипоказань до застосування препарату зазначають:

 • епілепсію;
 • алкогольну залежність;
 • брадикардію;
 • низький артеріальний тиск;
 • підвищену чутливість до активних компонентів лікарського засобу.

Оскільки у складі Трикардину містяться трави, які настоюють на спирту, його приймання протипоказане вагітним та пацієнткам у період грудного вигодовування. Також його не слід приймати при виразкових хворобах, незалежно від того, локалізується запальний процес у дванадцятипалій кишці чи шлунку.

Трикардин: інструкція

Як і інші заспокійливі препарати, Трикардин краплі необхідно приймати виключно за призначенням лікаря з дотриманням курсу лікування та дозування. У жодному разі не слід займатися самолікуванням, що може призвести до побічних дій та передозування.

Приймати препарат необхідно 2-3 рази на день. Дозування ліків (як у краплях, так і в таблетках) визначається лікарем. Не слід змішувати лікарський засіб з алкоголем, а також приймати його під час їжі. У середньому за 1 прийом призначають по 1 таблетці або 25-30 крапель, які розбавляються 50 мл води. Курс лікування становить 4-5 тижнів. У жодному разі не слід перевищувати тривалість курсу, оскільки Трикардин містить етанол.

Препарат несумісний не лише з алкоголем. Його взаємодія з іншими спиртовмісними препаратами також протипоказана. Слід утриматися від одночасного приймання Трикардину з нейролептиками, снодійними, седативними, серцевими та анальгетичними ліками. Трикардин у формі крапель дозволений до застосування з 12 років, таблетки – з 18 років.

Побічні реакції та передозування

Серед побічних реакцій у процесі приймання Трикардину відзначають такі:

 • нервова система – запаморочення, сонливість, депресія;
 • серцево-судинна система – уповільнення серцевого ритму, гіпотензія;
 • алергічні реакції – свербіж, набряки шкіри, висипання.

Також відзначають загальні порушення у вигляді швидкої втоми, зниження фізичної та розумової працездатності. При передозуванні Трикардином спостерігається посилення побічних реакцій. У жодному разі не порушуйте вказівки лікаря і не перевищуйте зазначене дозування. Зберігати ліки необхідно у оригінальній упаковці при температурі не вище 25 градусів за Цельсієм.

Трикардин в аптеці «Бажаємо здоров'я»

Якщо ви збираєтеся придбати Трикардин, ціна якого буде на доступному рівні, ви можете замовити його в аптечній мережі «Бажаємо здоров'я». Ми пропонуємо широкий вибір сертифікованих ліків від відомих українських та закордонних виробників, включаючи заспокійливі препарати, які можна придбати за розумною вартістю. Ви можете придбати лікарські засоби в аптеках Києва та інших містах України, а також забронювати товар на сайті apteka.net.ua, а згодом забрати їх в найближчій аптеці. З нашою аптекою купувати ліки стало не лише вигідно, а й зручно!

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Трикардин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Трикардин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки, Краплі