Церебролізин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Розчин
Виробник: ЕВЕР Нейро Фарма
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: ЕВЕР Нейро Фарма
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: ЕВЕР Нейро Фарма
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: ЕВЕР Нейро Фарма
Loading ...

Церебролізин: інструкція з використання

Церебролізин – пептидний лікарський препарат, що використовується при порушенні роботи нервової системи та головного мозку. Фармакотерапевтична група – ноотропні препарати та застосовується вже понад 70 років. Вперше його було отримано в 1949 році з головного мозку свиней. Відтоді він активно використовується в медицині.

Властивості лікарського препарату Церебролізин добре вивчені, хоча деякі дослідження ставлять під сумнів його ефективність. Попри це, він і надалі застосовується багатьма країнами для того, щоб лікувати хворих під час:

 • деменції типу Альцгеймера;
 • ускладнень після інсульту;
 • закритих черепно-мозкових травм;
 • ушкоджень головного мозку;
 • депресій;
 • нервових розладів тощо.

Серед чисельних переваг: відсутність шкоди для імунітету, ноотропний засіб не викликає анафілактичного шоку, не провокує алергічних реакцій. Попри це, не можна займатися самолікуванням. Тільки після консультацій з лікарем можливе застосування препарату. Також у нагоді стане на Церебролізин інструкція від виробника, що пояснить всі тонкощі застосування та властивості ліків.

В мережі аптек «Бажаємо здоров’я» за прийнятними цінами можна придбати Церебролізин: ціна залежить від об'єму та кількості ампул в упакуванні. В асортименті представлений широкий вибір ліків відомих вітчизняних та закордонних фармацевтичних виробників, які ви зможете замовити на сайті або купити в одній зі стаціонарних аптек. Мережа аптек працює по Києву та в інших містах України.

Форми випуску

Сучасні препарати при захворюванні Альцгеймера представлені у різних лікарських формах. Лікарський засіб Церебролізин випускається виробником у вигляді прозорого розчину бурштинового кольору для внутрішньовенної або внутрішньом'язової ін'єкції, який містить 215,2 мг концентрату Церебролізину (в 1 мл розчину).

Об'єм ампул може становити 2 мл, 5 мл, 10 мл та 20 мл розчину.

Показання до застосування препарату Церебролізин

Показання до використання ноотропного засобу наступні:

 • нейродегенеративні захворювання роботи мозку (сенільна деменція типу Альцгеймера);
 • органічні та метаболічні порушення головного мозку;
 • лікування ускладнень після інсульту;
 • травми головного мозку (струс, черепно-мозкові ушкодження, хірургічні втручання).

Якщо в наявності відсутній Церебролізин, аналог препарату можна знайти в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я».

Режим дозування

Дозування залежить від захворювання та ступені його тяжкості. Наприклад, при деменції чи інших порушеннях роботи мозку застосовують від 5 мл до 30 мл, при інсульті та ускладненнях після нього – від 10 мл до 50 мл. Максимальна доза препарату становить 50 мл розчину, який рекомендується вводити повільно тільки внутрішньовенним шляхом (тривалість становить 15-60 хв).

При неврологічних порушеннях у дітей застосовують 1-2 мл.

Інколи призначають одноразове введення лікарського засобу. Дозування в такому випадку складає 30 мл за один раз. Проте відмічено, що саме тривале застосування препарату є ефективнішим. Препарат вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово.

Для введення обов’язково розводять вміст ампули. Робити це можна розчином хлориду натрію, 5% розчином глюкози, розчином Рінгера.

Протипоказання

Протипоказаннями до застосування ампул Церебролізин є: епілепсія, чутливість до компонентів препарату, тяжкі порушення функцій нирок.

Особливості препарату Церебролізин

Обережність необхідна при лікуванні хворих на алергічний діатез. В склад препарату входить натрій (0,13% від добової норми), тому це варто враховувати для пацієнтів, що дотримуються дієти з низьким вмістом натрію. Засіб несумісний з розчинами, які змінюють його рівень pH, а також ліками, що містять ліпіди. Використання препарату у період вагітності можливе, якщо користь для матері перевищує ризик для плода. Під час лактації слід уникати застосування препарату.

Побічні дії

Дослідження показують, що препарат добре переноситься. Виключення складають лише пацієнти похилого віку. Можуть виникати такі реакції:

 • алергія;
 • проблеми зі сном;
 • запаморочення;
 • аритмія;
 • розлади шлунково-кишкового тракту;
 • задишка;
 • шкірні висипання.

Всі ці симптоми малоймовірні за умови дотримання курсу лікування, призначеного фахівцем.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Особливо обережно слід застосовувати Церебролізин з антидепресантами. При виявленні адитивної взаємодії дозу антидепресантів зменшують. Одночасне застосування препарату з ліками від серцево-судинних захворювань чи вітамінами можливе, але не слід змішувати їх в одному шприці. Церебролізин заборонено змішувати з розчинами амінокислот в одному флаконі.

Передозування

Не зафіксовано випадків негативних реакцій внаслідок перевищення дозування.

Умови зберігання

Церебролізин ампули необхідно зберігати в темному місці, недоступному для дітей. Температура зберігання – не вище ніж 25°C. Заборонено заморожувати.

Категорія відпуску

За рецептом.

Редакторська група
Оновлено
14.12.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Церебролізин на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Церебролізин - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 5
✅ Форма випуску Розчин