Урсосан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Застосувати фільтри
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Про.Мед.ЦС Прага
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Про.Мед.ЦС Прага
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Про.Мед.ЦС Прага
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Про.Мед.ЦС Прага
Loading ...

Урсосан: інструкція з використання

Урсосан – холелітолітичний засіб, що призначають при захворюваннях печінки та біліарних патологіях. Виробник препарату – чеська компанія PRO.MED.CS Praha a.s. Урсосан 250 мг випускають у формі капсул, що містять по 250 мг діючої речовини – урсодеоксихолевої кислоти.

Інтернет-аптека «Бажаємо здоров’я» пропонує купити упаковки різного пакування: 10, 50 та 100 капсул. На сайті можна замовити онлайн потрібну кількість препарату, забронювати ліки та придбати їх у найближчій аптеці. Мережа діє не тільки у Києві, а й по всій Україні. Сайт пропонує повну інформацію про вартість, властивості, інструкцію до застосування препаратів. Варто пам’ятати, що приймати будь-який лікарський засіб слід тільки за призначенням лікаря. Самолікування є небезпечним. Вказана на сайті на Урсосан ціна може незначно відрізнятися від ціни в інших аптеках мережі.

Показання до застосування Урсосану

Додана до препарату Урсосан інструкція зазначає, які хвороби можна лікувати за допомогою даного засобу. В переліку є такі показання:

  • розчинення каменів у жовчному міхурі за умови, що камені розміром не більше 15 мм у діаметрі, а міхур є функціонуючим;
  • лікування біліарного рефлюкс-гастриту;
  • біліарні розлади у дітей з діагнозом муковісцидоз;
  • симптоми ПБЦ, якщо відсутній цироз печінки.

Щоби розчинити камені, Урсосан можуть призначати на довготривалий період: від пів року до 2 років. Цей процес повинен проходити під контролем: роблять регулярні лабораторні дослідження та УЗО.

Режим дозування

Лікар підбирає дозування, а також курс лікування залежно від стану хворого та наявності супроводжуючих хвороб. Рекомендовану дозу розраховують відповідно ваги пацієнта, а саме 10 мг урсодеоксихолевої кислоти на кг маси тіла. При діагнозі гастрит з рефлюксом жовчі призначають препарати від гастриту, такі як Урсосан. В середньому рекомендована 1 капсула на добу протягом 2 тижнів.

При первинному біліарному цирозі доза розраховується згідно з масою тіла: 14(+-2)мг на 1 кг. Добову норму ділять на 3 прийоми.

Протипоказання

Урсосан має низку протипоказань:

  • підвищена чутливість до компонентів препарату;
  • гострі запалення жовчних органів;
  • непрохідність протоків жовчного міхура та порушення його скорочень;
  • наявність частих жовчних коліків;
  • кальцифіковані камені у жовчному міхурі.

Також препарат не можуть приймати хворі на серйозні розлади функцій нирок та печінки.

Особливості Урсосану

Серед особливостей препарату варто зазначити застереження щодо призначення Урсосану хворим із виразкою, гепатитами та цирозом печінки. Також з обережністю Урсосан мають приймати пацієнти з запаленнями кишківника і з печінковим холестазом.

Вагітним Урсосан протипоказаний, особливо у першому триместрі. У 2 та 3 триместрах препарат призначають тільки в тому разі, якщо користь від препарату для вагітної перевищує негативні ризики для плода. В період лактації при призначенні препарату годування грудьми переривають.

Урсосан не чинить негативного впливу при керуванні автотранспортом, засіб не зменшує швидкість реакцій, що дозволяє працювати з будь-якими механізмами. Капсули потрібно зберігати в оригінальній упаковці. Термін придатності препарату – 4 роки.

Побічні дії

Серед побічних дій дуже рідко зустрічаються біль у правому підребер’ї, кальцифікація каменів, нудота та блювання. Відомо про незначний відсоток виникнення алергій на початку прийому Урсосану.

Найчастіше стаються рідкі випорожнення. А в разі передозування виникає діарея. В цьому разі дозування зменшують та можуть призначити симптоматичне лікування для відновлення електролітного балансу.

Взаємодія з іншими медикаментами

Деякі препарати: холестирамін, холестипол і антациди, при взаємодії з Урсосаном можуть знизити його ефективність. Тому слід приймати їх за 2 години до чи після прийому капсул Урсосану. Якщо в раціоні присутні продукти з низьким вмістом клітковини або з високим рівнем холестерину, така взаємодія також зробить лікування неуспішним.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Урсосан на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Урсосан - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Капсули, Таблетки