Антинеопластичні засоби

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Дозування: 400 мг
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: НІР
Loading ...
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Ромфарм Компані
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50 мг/мл
Виробник: Медак
Loading ...
Дозування: 50 мг/мл
Виробник: Медак
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1 мг/мл
Виробник: Фармахемі
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1 мг/мл
Виробник: Фармахемі
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 400 мг
Виробник: Новартіс Фарма
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Excella GmbH
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2,5 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 100 мг
Виробник: Гріндекс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 500 мг
Виробник: Амакса Фарма
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 50 мг
Виробник: Ебеве
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 250 мг
Виробник: Медак
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 450 мг
Виробник: Ебеве
Loading ...

Антинеопластичні засоби

У лікуванні злоякісних новоутворень широко застосовуються антинеопластичні засоби різних видів. Це хіміотерапевтичні препарати, які здійснюють руйнівну дію на пухлини. Відрізняються високою ефективністю, особливо за комбінування кількох складів, але одночасно завдають шкоди організму, оскільки можуть впливати як на новоутворення, так і на здорові тканини.

Групи та особливості антинеопластичних засобів

Залежно від специфіки протипухлинної активності, токсичності та місця впливу протипухлинні ліки діляться на кілька груп. Розуміння процесу метаболізму та екскреції кожної групи важливе для запобігання збільшенню токсичності та отримання бажаного ефекту.

Розрізняють такі групи антинеопластичних медикаментів для боротьби зі злоякісними пухлинами:

  1. Алкілуючі. Приєднуються до ДНК злоякісної клітини, порушують її структуру та запобігають процесу розподілу та мітозу. В результаті цього клітини гинуть та розпадаються на частинки. Використовуються під час раку молочних залоз, підшлункової залози, органів травного тракту, сечової та репродуктивної систем.
  2. Антиметаболіти. Інгібують біохімічні реакції, запобігаючи зростанню епітеліальних новоутворень. Призначаються за лімфолейкозу, грибоподібного мікозу, остеогенної саркоми, пухлин легень, молочних залоз та обличчя.
  3. Рослинного походження та напівсинтетичні. Припиняють мітотичні цикли в ракових клітинах, вирізняються високим терапевтичним ефектом. При цьому дуже токсичні, застосовуються лише короткими курсами.
  4. Цитотоксичні антибіотики. Діють шляхом припинення поділу клітин, які пройшли переродження. Найчастіше використовуються у комплексній, рідше у монотерапії.
  5. З'єднання платини. Використовуються для лікування нейробластоми, пухлини яєчок, остеогенної саркоми.
  6. Моноклональні антитіла. Надають руйнівний вплив на специфічні білки, розташовані на поверхні клітин новоутворення. Підходять для лікування раку різних типів.
  7. Інгібітори протеїнкінази. Зупиняють зростання ракових клітин.
  8. Інші антинеопластичні компоненти. До групи входять відносно останні розробки. Кожен препарат призначається для впливу на пухлину в конкретному органі.

Основними перевагами антинеопластичних ліків є їхня відносно невисока токсичність і хороший терапевтичний ефект.

Застосування антинеопластичних засобів у онкології

Використання лікарських антинеопластичних медикаментів показано в таких ситуаціях:

  1. Терапія онкології поверхневого типу. Для кожного виду захворювання та його локалізації підбирають окремий препарат чи комбінацію з кількох медикаментів.
  2. Рецидив пухлини. З урахуванням причини рецидиву, виду раніше застосовуваних антинеопластичних засобів та особливостей організму пацієнта.
  3. Базаліома. Передбачає комплексне лікування з використанням кількох ліків.

Застосування протипухлинних препаратів має здійснюватися під суворим контролем лікаря. Антинеопластичні речовини не менш ефективні за хіміотерапію або хірургічне втручання, але можливу шкоду від їхнього застосування також необхідно враховувати під час розроблення схеми лікування.

Можливі побічні ефекти застосування протипухлинних ліків:

  • дерматит;
  • тромбоцитопенія;
  • гіперурикемія;
  • депресія;
  • стоматит;
  • залежність;
  • проблеми з органами травлення.

Своєчасне виявлення побічних дій та реакція на них дозволяють мінімізувати негативний вплив на організм. За появи перших негативних симптомів зверніться за консультацією до лікаря. Не змінюйте медикаменти без попереднього узгодження з фахівцем.

Купити антинеопластичні препарати можна в аптеці «Бажаємо здоров'я». Здійснюється міжрегіональна доставка необхідних медикаментів. Ціна в стаціонарній аптеці відрізняється від тієї, що зазначена на сайті, завдяки чому робити замовлення онлайн не тільки простіше, але й вигідніше.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Антинеопластичні засоби
✅ Кількість препаратів 118
✅ Форма випуску Розчин, Таблетки, Порошок, Капсули, Рідина