Грибкові інфекції

Фільтр
Форма випуску: Крем
Виробник: Гленмарк
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: мібе ГмбХ Арцнаймиттель
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Гленмарк
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 1%
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 2%
Виробник: Рекордаті Індастріа Хіміка і Фамес'ютіка
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 1%
Виробник: Технолог
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 10 мг/мл
Виробник: Червона зірка
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 10 мг/г
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 5 мг/г
Виробник: Кусум Хелтхкер
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 1%
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Сперко Україна
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 10 мг/г
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Шампунь
Дозування: 2%
Виробник: Янссен
Loading ...
Форма випуску: Гель
Дозування: 1%
Виробник: Д-р. Реддіс
Loading ...
Форма випуску: Шампунь
Виробник: Гленмарк
Loading ...
Виробник: Лабораториєс Басі Індастріа Фармасьютіка
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 10 мг/г
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...

Грибкові інфекції — поширені захворювання, для лікування яких розроблені протигрибкові препарати з різними групами активних компонентів. За даними ВООЗ, третина населення Землі купує протигрибкові засоби, і до 40% жителів більшості країн страждають на грибок у різних його проявах. Сприятливим середовищем для життя грибів роду Microsporum є вологе середовище, тому частіше спостерігається ураження шкіри, нігтів, а також суглобів і міжпальцевих просторів. У вологих теплих умовах патоген активно розростається та розповсюджує свої спори. Тому важливо стежити за засобами особистої гігієни та взуттям, щоб зберігати їх у сухому та чистому вигляді. Купити необхідні медикаменти ви можете в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я». У нас є велика кількість різних ліків за вигідними цінами.

Мікози та їх види

Медицина розрізняє безліч різновидів мікозів шкірного покриву та нігтьових пластин. Найбільш поширені грибкові хвороби:

  • оніхомікоз – поширена грибкова інфекція. Вона часто викликається кількома типами патогенів і проявляється свербінням, почервонінням, печінням. Оніхомікоз лікується таблетками та медикаментами локальної дії;
  • кандидоз (відомий у народі як молочниця) вражає шкірний покрив та слизові оболонки;
  • у пацієнтів спостерігаються подразнення шкірних складок під молочними залозами, пахово - стегнові та пахвові запалення. Кандидоз супроводжується свербінням, печінням та сухістю уражених ділянок;
  • епідермофітія стоп – ураження рогового шару епідермісу, що супроводжується лущенням, сухістю, свербінням. Воно локалізовано знаходиться у міжпальцевому просторі. При запущеному прояві з'являються тріщини;
  • дисгідротична форма — обумовлена появою групи щільних за фактурою бульбашок, які незабаром з'єднуються, утворюючи ерозію та запалення;
  • мікроспорія - запалення шкіри голови та волосся. Це інфекційне захворювання має більш поширену назву «стрижучий лишай». Хвороба діагностується переважно у дітей. При мікроспорії спостерігаються утворення «осередків» інфекції, вони мають практично правильні округло-овальні обриси з чіткими межами запалень, супутнім симптомом є випадання волосся на цій ділянці.

Симптоми мікозу

Під час інкубаційного періоду мікозу немає явних ознак. Через деякий час інфекція проявляється різними способами, залежно від локалізації та різновиду збудника. Показання до початку терапії при ураженні шкірного покриву та нігтьових пластин:

  • почервоніння уражених ділянок шкіри, у деяких випадках може спостерігатися лущення;
  • висипання - симптом, на який не всі звертають увагу. При цьому висип може викликати сильний свербіж і подразнення;
  • дрібні бульбашки, які згодом лопаються та утворюють скоринки;
  • почуття подразнення слизових оболонок. Також може бути білий наліт;
  • локальне випадіння волосся. На ділянках, уражених, наприклад, стригучим лишаєм, волосся може не тільки випадати, а й обламуватися;
  • пожовтіння або потемніння нігтьової пластини, також слід звернути увагу на ламкість та деформацію пластини;
  • біль, свербіж, печіння в ділянці ураження нігтьової пластини. Важливо, що при пропущених перших симптомах захворювання починає створювати сильний дискомфорт. Важливо не запускати хворобу та розпочинати лікування грибка препаратами ще з перших стадій.

У групі ризику знаходяться люди з ослабленим імунітетом, що інтенсивно потіють, носять невідповідне взуття, працюють у вологих, теплих умовах, страждають від цукрового діабету, а також проходять курс антибактеріальної терапії.

Протигрибкові препарати для шкіри та нігтів

Медицина та діагностика дозволяють вибрати необхідний препарат з широкого переліку для різного рівня ураження. Найбільш поширеними та ефективними є такі ліки. Азоли – для широкого спектру дії. Цей препарат належить до синтетичних засобів та діє на мікози слизової, епідермісу, волосся та при інших ураженнях. Існують ліки для системної терапії та локального застосування. Флуконазол – досить відома речовина серед протигрибкових засобів для нігтів та шкірного покриву, що випускається у вигляді капсул, таблеток та розчинів для внутрішньовенного введення. Клотримазол – активно використовується у місцевому лікуванні та існує у вигляді крему, мазі, шампуню та вагінальної суспензії. Полієни – для застосування місцево або всередину. Ністатин – лікарі призначають при терапії різних кандидозів. Випускається у таких формах: таблетки, мазі, вагінальні та ректальні свічки. Найчастіше використовується як протигрибковий засіб для шкіри. Аліламіни - ще одна медикаментозна група, яка спрямована на лікування оніхомікозу, волосся, шкірних покривів, слизової. До інших груп належать такі представники як калій йодид в офтальмології, пульмонології (краплі або розчини) та аморолфін для зовнішнього застосування (лак для нігтів). Класифікація за формою випуску:

  • мазь;
  • гель;
  • розчини для внутрішньовенного та зовнішнього введення;
  • таблетки;
  • капсули;
  • лак для нігтів;
  • спрей;
  • шампунь;
  • суспензія.

Варто наголосити, що підбирати медикаментозні засоби обов'язково має фахівець. Не варто займатися самолікуванням.

Терміни лікування

Профілактика хвороби завжди краща, ніж лікування. Якомога раніше виявлений грибок лікується простіше та дешевше, і важливо не допустити перехід захворювання у хронічну форму. На початковій стадії грибок шкіри лікується 2-4 тижні, ураження нігтьових пластин - 4-6 місяців. У хронічній формі – до 2-х років, з використанням як місцевої (мазі, лаки тощо), так і загальної терапії (таблетки). Профілактика грибкових інфекцій:

  • носіння комфортного взуття за розміром;
  • дотримання особистої гігієни;
  • манікюр та педикюр тільки у перевірених майстрів;
  • зміцнення імунітету за допомогою вітамінів та правильного харчування;
  • носіння індивідуального взуття у сауні, лазні, спортзалі, басейні;
  • турбота про те, щоб ноги були чистими і сухими.

Лікарські засоби можна замовити в нашій інтернет-аптеці або вибрати послугу доставки потрібних медикаментів у зручний для вас аптечний пункт на території України.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Грибкові інфекції
✅ Кількість препаратів 74
✅ Форма випуску Розчин, Гель, Мазь, Крем, Шампунь, Лак, Спрей, Паста, Порошок

Грибкові інфекції ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», квітень 2024

Клотримазол мазь 1% туба 20 г 53.4 ₴
Дермазол шампунь 20 мг/мл флакон 50 мл 154.4 ₴