Опіки

Фільтр
Форма випуску: Мазь
Виробник: Сандоз
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Лінімент
Дозування: 5%
Виробник: Червона зірка
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 5%
Виробник: Гренцах Продуктіонс
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: Борщагівський ХФЗ
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Форест Тосара
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Тернофарм
Loading ...
Форма випуску: Крем
Дозування: 5%
Виробник: Гренцах Продуктіонс
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 5 мг/г
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Виробник: Здоров'я ФК
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 5%
Виробник: Віола
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 10%
Виробник: Егіс
Loading ...
Форма випуску: Лінімент
Дозування: 10%
Виробник: Лубнифарм
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Виробник: ФарКоС
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 5 мг/г
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Київмедпрепарат
Loading ...

Препарати від опіків: як правильно вибрати і коли використовувати

Препарати від опіків – об'ємна категорія фармакологічних засобів, призначених для зняття больових симптомів та загоєння ран на шкірі, одержаних внаслідок високотемпературних, електричних, радіаційних та хімічних травм.

Ліки відпускаються без рецепта та відрізняються між собою складом, формою випуску та механізмом дії. При виборі, щоб досягти результату застосування, необхідно керуватися видом, розміром та ступенем ураження шкіри. Перед використанням слід ознайомитися з інструкцією, де вказані протипоказання та побічні ефекти, оскільки деякі засоби містять антибіотики.

Ступінь та види опіків

Шкіра, яка виконує захисну функцію, перша приймає на себе удари та негативні впливи навколишнього середовища. Незважаючи на те, що вона має властивість регенерації, у більшості випадків потрібні ліки від опіків, які допоможуть прискорити загоєння та відновити цілісність шкіри.

Опіки можна отримати різними способами, що визначають у результаті вид травми:

  • термічний – від високих температур, наприклад, пари, окропу, вогню, олії, металу;
  • хімічний – від потрапляння на шкіру кислоти, побутової хімії, лугу та ін;
  • електричний – вплив блискавки, електроструму;
  • радіаційний (променевий) – від сонячного, ядерного чи лазерного випромінювання;
  • комбіновані – отримані під впливом різних чинників.

Опіки вважаються травмою підвищеної небезпеки. Тому потребють відповідного лікування, яке проводиться вдома чи стаціонарі.

Ступені опіків:

  • Перший. Уражаються верхні шари шкіри, на яких з'являються почервоніння, невеликий набряк, припухлість та хворобливі відчуття. Можна купити засіб від опіків в аптеці та лікувати самостійно.
  • Друга. Ураження, яке торкається практично всіх шарів шкіри, крім волосяних фолікул, потових і сальних залоз. На поверхні з'являються пухирі та некротичні рани, які стають ідеальним середовищем для розмноження бактерій. Тому вимагають консультації лікаря, але подальше лікування можна продовжити вдома, використовуючи антисептики та антибіотики для перев'язування.
  • Третій. Глибоке пошкодження шкіри, нерідко торкається підшкірно-жирової клітковини, м'язів і кісток. Тому потрібна госпіталізація, щоб нейтралізувати небезпечний стан для життя та зняти больовий шок.
  • Четверта. Найбільш важкий ступінь ураження, що характеризується обвуглюванням та некрозом шкірних покривів, м'язів, сухожиль і кісток. Загоєння відбувається повільно, на місці ран залишаються грубі рубці.

Таким чином, самостійно можна лікувати опіки першого та другого ступеня, коли третій та четвертий потребує кваліфікованої медичної допомоги під наглядом фахівців.

Лікарські засоби від опіків: види та як правильно використовувати

Фармацевтика пропонує різноманітні препарати, що відрізняються формою випуску та лікувальними властивостями.

Залежно від характеру рани ви можете купити антисептичні, протимікробні, в'яжучі, кровоспинні, протизапальні, регенеруючі препарати. При цьому один і той самий засіб може бути представлений у різній лікарській формі.

Види засобів від опіків:

  • мазь;
  • гель;
  • крем;
  • спрей;
  • емульсія чи лінімент.

Кожен з них має лікувальну дію, допомагаючи зняти больовий синдром, зупинити розмноження патогенних організмів, зняти запалення, активувати механізми регенерації та повернути здоровий вигляд шкіри.

Найбільш поширені види опіків – термічний та променевий (сонячний), при яких рекомендують засоби з декспантенолом. Проникаючи в шкіру, він перетворюється на пантотенову кислоту, яка входить до конферменту А, який відповідає за енергопродукуючі процеси.

Завдяки цьому декспантенол сприяє:

  • відновленню слизових оболонок та шкіри;
  • нормалізації обміну речовин у клітинах, прискорюючи їх розподіл та зростання;
  • підвищенню міцності колагенових волокон

Декспантенол входить до складу засобів, які можна використовувати як препарати від сонячних опіків та незначних травм, отриманих через вплив високих температур.

Якщо рана починає гноїтися, погано загоюється або з'являються виразки на місці пухирів, необхідно використовувати антибактеріальні засоби з сульфаніламідом, гентаміцином, левоміцетином. Крім того, що вони виявляють виражену протимікробну дію, одночасно беруть участь у відновлювальних процесах та прискорюють загоєння. Такі препарати рекомендовані як аптечні засоби від сонячних опіків другого ступеня, що супроводжуються сильним больовим синдромом, бульбашками на шкірі та почервонінням.

Ціна препаратів залежить від наявності допоміжних речовин та виробника. Застосування кожного з них вимагає ознайомлення з анотацією та дотримання режиму дозування.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Опіки
✅ Кількість препаратів 89
✅ Форма випуску Мазь, Лінімент, Крем, Аерозоль, Рідина, Порошок, Гель, Розчин, Спрей, Настойнка

Опіки ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Цинку мазь 10% туба 25 г 40.3 ₴
Гентасепт порошок для зовнішнього застосування флакон 2 г 74.6 ₴
Бепантен крем 5% туба 30 г 223.3 ₴
Вишневського лінімент туба 40 г 60.2 ₴