Флоксал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Дозування
Вага
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Краплі
Дозування: 0,3%
Виробник: Др. Манн
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Дозування: 0,3%
Виробник: Др. Манн
Loading ...
Виробник: Др. Манн
Loading ...

Флоксал: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Флоксалу

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Флоксалу

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Цей лікарський засіб є антибактеріальним. Його діюча речовина – офлоксацин, фторхінолон, що надає бактерицидну дію. Він здатний впливати на анаеробні, грампозитивні та грамнегативні аеробні мікроорганізми, а також хламідії.

Ліки застосовується в офтальмології та відпускається в аптеках України за рецептом. Якщо ви хочете купити препарат, відвідайте лікаря, а якщо на фоні його застосування симптоми не зникають або посилюються, необхідно повторно звернутися за медичною допомогою.

Форми випуску

В інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я» ви можете придбати його у двох варіантах – краплі Флоксал та офтальмологічна мазь.

Краплі містять 0,1 мг офлоксацину в одній дозі. Розчин повинен бути прозорим та мати жовтуватий колір. Гель або мазь містить 3 мг речовини, що діє, в одному грамі.

Показання до застосування Флоксалу

Цей препарат призначається при виявленні таких захворювань:

 • гострий та хронічний кон'юнктивіт, спричинений інфекційними збудниками;
 • гострий та хронічний кератит;
 • інфекційний кератокон'юнктивіт;
 • повзуча виразка рогової оболонки;
 • блефарити;
 • халязіон;
 • хламідійні запальні процеси.

Перед застосуванням медикаменту варто переконатись у чутливості мікроорганізму до діючої речовини.

Режим дозування

Дозволяється використовувати у дітей старше одного року та дорослих пацієнтів. Добова доза крапель становить по 1 краплі 4 рази на день. Повний курс не повинен перевищувати двох тижнів, після чого варто звернутися за медичною допомогою.

Для правильного використання необхідно відтягнути нижню повіку ураженого ока та закапати засіб у кон'юнктивальний мішок.

Мазь Флоксал застосовується у тих самих вікових категоріях тричі на добу (при виявленні хламідій добова доза підвищується до 5 разів). Відтягніть нижню повіку та введіть в неї смужку вмісту туби довжиною близько 1 см, після чого зімкніть повіки та акуратно помасажуйте їх, щоб розподілити вміст.

При одночасному використанні кількох офтальмологічних засобів дотримуйтесь 15-ти хвилинної перерви та наносьте офлоксацин останнім для досягнення максимального бактерицидного ефекту.

Протипоказання

Забороняється використовувати лікарський засіб у таких випадках:

 • у дітей віком до 1 року через наявність даних досліджень, що свідчать про частий розвиток тяжкої анафілаксії;
 • при виявленні у вас індивідуальної непереносимості будь-якого з компонентів;
 • якщо раніше у вас спостерігалися алергічні реакції після використання інших препаратів із групи фторхінолонів.

Особливості Флоксалу

Не слід використовувати цей медикамент протягом тривалого часу, оскільки це призводить до формування бактеріальної резистентності. З обережністю він призначається пацієнтам, які з народження або на тлі терапії мають подовження інтервалу QT — у цьому випадку необхідно отримати консультацію лікаря.

Після початку використання варто максимально зменшити вплив на поверхню очного яблука сонячних променів – не відвідуйте солярії та зменшіть перебування на сонці.

На час лікування офлоксацином слід припинити носити контактні лінзи для досягнення ефекту від терапії.

Чітких даних про вплив діючої речовини на плід немає, внаслідок чого не рекомендується використовувати її під час вагітності або лактації.

Оскільки після введення мазі або крапель може спостерігатися тимчасова втрата чіткості зору, не варто до її відновлення керувати автомобілем або виконувати роботу, що вимагає зорової напруги.

Побічні дії

Після використання можуть спостерігатися такі загальні та місцеві реакції:

 • імунна система – анафілактичні реакції, набряк Квінке, відчуття печіння та сверблячки, почервоніння очей, закладеність носа, сльозотеча, почуття стороннього предмета в кон'юнктивальному мішку;
 • нервова система – рідко спостерігаються запаморочення;
 • шкіра – розвиток дерматиту в орбітальній зоні, набряк, почервоніння;
 • травна система – у деяких пацієнтів спостерігалася нудота.

При виявленні зазначених симптомів необхідно ретельно промити очі, припинити використання препарату та звернутися за медичною допомогою.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Відсутні чіткі дані щодо взаємодії офлоксацину з іншими речовинами, що діють. Не слід використовувати його у комбінації із засобами, що призводять до подовження інтервалу QT, а також приймати алкоголь у період терапії.

Передозування

Про випадки передозування не повідомлялося, проте при явному перевищенні концентрації медикаменту на один прийом необхідно промити порожнину кон'юнктивального мішка чистою водою.

Умови зберігання

Зберігати цей лікарський засіб необхідно в оригінальній упаковці. Слідкуйте, щоб вона була щільно закрита, і не потрапляла волога або сторонні забруднювачі. Місце зберігання має бути захищене від потрапляння до дитячих рук. Оптимальний температурний режим – не вище +25°С. Слідкуйте, щоб засіб не перебував під впливом прямих сонячних променів.

Пам'ятайте, вживання речовини, яка вийшла з терміну придатності, не тільки не принесе очікуваного ефекту, а може нашкодити вам або вашій дитині. Термін зазначений на кожній упаковці – для відкритих крапель або мазі він становить шість тижнів, у закритому флаконі вони можуть зберігатися 3 роки.

На сайті інтернет-аптеки «Бажаємо здоров'я» вказана ціна Флоксалу, його повна інструкція та вся інформація про доставку. Ви можете замовити препарат та оформити її у будь-який із зазначених на сайті регіонів України.

Використана література

 1. Єдиний довідник ліків в Україні
 2. Довідник лікарських препаратів Компендіум
 3. Нормативно-директивні документи МОЗ України
Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Флоксал на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Флоксал - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Краплі, Мазь