Мідокалм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Первинна упаковка
Форма випуску
Спосіб введення
Кількість в упаковці
Дозування
Об'єм
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 150 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 50 мг
Виробник: Гедеон Ріхтер
Loading ...

Мідокалм: інструкція з використання

Мідокалм – сучасний лікарський засіб з міорелаксуючою дією.Терапевтичний ефект препарату зумовлений його дією на клітини спинного мозку і нервові закінчення. Застосовується для зняття спазму м'язів спини, особливо після інсульту. В основі – толперизон гідрохлорид, що було винайдено ще на початку 70-х років 20-го сторіччя лабораторією Гедеон Ріхтер. Саме цей виробник згодом розпочав виробництво Мідокалма як дієвого допоміжного засобу.

Препарат можна придбати в будь-якій аптеці Києва. Проте, щоби полегшити пошуки та швидко знайти необхідні ліки, варто скористатися можливостями інтернет-аптеки «Бажаємо здоров’я».

Форми випуску

Мідокалм випускається у двох лікарських формах:

 • таблетки по 50 та 150 мг;
 • розчин для ін’єкцій.

Форма випуску визначає вартість препарату. Ін’єкційні форми коштують дорожче, але мають більш виразні властивості й дозволяють швидше досягти необхідного терапевтичного ефекту.

Показання до застосування Мідокалму

Мідокалм застосовується лише для лікування дорослих пацієнтів. Він допомагає позбутися м’язового спазму після перенесеного інсульту, а також при артрозі та захворюванні органів руху. Мідокалм знижує тонус м’язів та підвищує рух у суглобах.

Режим дозування

Таблетки приймаються тричі на день. Таблетки Мідокалм приймають через 20 хвилин після повноцінного прийняття їжі. Запивати необхідно достатньою кількістю рідини.

Дозування Мидокалма підбирає лікар залежно від переносності препаратів та їх ефективності для конкретного пацієнта. Добова доза може коливатися від 150 мг до 450 мг толперизону. Таблетки необхідно розділити на три прийоми.

Розчин для ін'єкцій можна вводити як внутрішньом'язово (по 1 ампулі 2 рази на добу), так і внутрішньовенно (по 1 ампулі на добу, повільно). Кількість днів прийому Мідокалму визначає лікар після оцінки динаміки регресу симптомів і особливостей перебігу захворювання.

При порушенні функції печінки та нирок рекомендується зниження дози препарату до мінімально можливої. Але якщо є на призначення Мідокалм показання, скасовувати його в цьому випадку немає потреби.

Протипоказання

Заборонено приймати Мідокалм при:

 • міастенії Гравіс;
 • індивідуальній непереносності компонентів препарату;
 • лактації.

При вагітності застосування лікарського засобу є можливим, коли ймовірні ризики для здоров’я майбутньої матусі перевищують ризики для формування плоду. Досліджень щодо застосування дітьми недостатньо, тому препарат не рекомендується використовувати у педіатричній практиці. Для них можуть бути призначені інші ліки від спазму м’язів, а купити їх завжди можна в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я».

Особливості Мідокалму

У пацієнтів зі схильністю до алергії використання препарату може викликати різноманітні реакції гіперчутливості. Якщо людина знає про такі проблеми, варто обов’язково повідомити про це лікаря. Можливо призначення додаткових медичних препаратів або корегування схеми лікування.

Мідокалм може викликати запаморочення та головокружіння. Під час терапії варто уникати керування транспортними засобами та складними механізмами.

Побічні дії

Лікувати Мідокалмом більшість пацієнтів є цілком безпечно. Побічні реакції виникають вкрай рідко. Зазвичай це незначні алергічні прояви з боку шкіри: свербіння, печіння, почервоніння та набряк м'яких тканин. Зрідка алергія протікає на кшталт анафілактичного шоку. У цьому випадку потрібна негайна медична допомога. З боку шлунково-кишкового тракту можливі нудота, блювота, дискомфорт у животі, діарея. Нечасто може розвинутися невроз. Подібні реакції мають легкий ступінь, рідко потребують термінової допомоги медичних спеціалістів.

Дуже рідко можуть відбутися:

 • анафілактичні системні реакції;
 • психічні розлади;
 • погіршення зору;
 • серцево-судинні розлади;
 • порушення в роботі дихальної системи;
 • гіпотензивні стани;
 • зміна деяких лабораторних показників.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Вживання Мідокалму підвищує концентрацію в крові наступних лікарських засобів: тіоридазину, толтеродину, венлафаксину, атомоксетину, дезипраміну, декстрометорфану, метопрололу, небівололу, перфеназину. Проте значущого клінічного ефекту при сумісній терапії, в тому числі з хондропротекторами, не виявлено. Більш детальну інформацію містить на Мідокалм інструкція. Проте найкращий варіант впевнитися, що всі призначені препарати сумісні між собою, – звернутися до лікаря.

Препарат рідко викликає седативний ефект і потенціює ефекти ніфлумінової кислоти.

В жодному разі не можна пити Мідокалм натщесерце. Неповноцінне прийняття їжі значно знижує терапевтичний ефект. Тому під час лікування варто харчуватися повноцінно.

Передозування

Випадків передозування наразі не зареєстровано. Але в окремих випадках значне перевищення дози може викликати інтоксикацію. Специфічного антидота не існує. Лікування симптоматичне.

Умови зберігання

Препарат не втрачає своїх властивостей протягом трьох років.

На Мідокалм ціна найкраща в інтернет-аптеці «Бажаємо здоров’я». Більше не потрібно шукати препарат по всіх аптеках. Можна просто оформити бронь в найближчій аптеці та забрати ліки протягом 48 годин. Тут можна купити й Мідокалм аналоги або препарати, схожі за властивостями, якщо є така потреба.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Мідокалм на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Мідокалм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 3
✅ Форма випуску Таблетки