Тридерм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

ФільтрСкасувати
Торгова назва
Виробник
Країна
Форма випуску
Спосіб введення
Вага
Діабетикам
Дорослим
Водіям
Дітям
Вагітним
Годуючим
Алергікам
Фільтр
Форма випуску: Мазь
Виробник: Шерінг-Плау Фарма
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...
Форма випуску: Крем
Виробник: Шерінг-Плау Лабо
Loading ...
Форма випуску: Мазь
Виробник: Органон Хейст Б.В. Індустрієпарк (Бельгія)
Loading ...

Тридерм: інструкція з використання

Форми випуску

Показання до застосування Тридерму

Режим дозування

Протипоказання

Особливості Тридерму

Побічні дії

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Передозування

Умови зберігання

Використана література

Для лікування шкірних захворювань здебільшого призначають лікарські засоби місцевої дії. При діагностованих дерматозах, бактеріальних чи грибкових інфекціях дерматологи рекомендують купити Тридерм. Препарат має комплексний ефект: протизапальний, протигрибковий, антибактеріальний. Це забезпечують три основні компоненти: гентаміцин, клотримазол та бетаметазон.

Гентаміцин – антибіотик широкого спектра дії з групи аміноглікозидів, який має бактерицидну властивість та активний щодо анаеробних грампозитивних (стрептококів, стафілококів, включно із золотистим) та грамнегативних (шигели, кишкової палички, клебсієли, ацинетобактеру).

Клотримазол – похідна імідазолу, що виявляє високу активність проти дерматофітів, пліснявих та дріжджових грибів, включно з бактеріями роду Candida, Trichophyton rubrum, Epidermophyton floccosum та іншими.

Бетаметазон – кортикостероїд III класу, який відрізняється протизапальною, протисвербіжною та протиалергічною властивістю.

Попри комплексну дію, препарат призначають тільки в тому випадку, якщо збудник інфекції немає резистентності або чутливий до глюкокортикоїдних засобів, гентаміцину або клотримазолу.

Форми випуску

Препарат виробляється у вигляді:

 • мазі 15, 30 г у тубі;
 • крему 15, 30 у тубі.

Незалежно від форми, 1 г препарату містить:

 • 0,5 мг бетаметазону дипропіонату;
 • 10 мг клотримазолу;
 • 1 мг гентаміцину сульфату.

При цьому мазь Тридерм і крем відрізняються різними допоміжними речовинами, що зумовлює швидкість всмоктування та використання у певній фазі захворювання.

До складу мазі входить вазелін та білий парафін, тому вона повільніше всмоктується у шкіру, але довше діє. Рекомендується для огрубілої, сухої шкіри з тріщинами.

Крем містить цетостеариловий спирт, фосфорну кислоту, натрієві сполуки та воду. Тому легко наноситься та швидко всмоктується. Його необхідно використовувати, коли ураження на шкірі виділяють ексудат (рідину).

Важливо! В інструкції чітко зазначено, що ані крем Тридерм, ані мазь не можна наносити на відкриті рани.

Лікарські форми практично не відрізняються ціною. Вартість залежить від ваги препарату – 15 або 30 г, кожен з яких можна замовити в аптеці з доставкою.

Показання до застосування Тридерму

Препарат призначається для лікування:

 • дерматозів, чутливих до глюкокортикоїдів;
 • бактеріальних, грибкових інфекцій шкіри, поява яких спровокована патогенними мікроорганізмами, чутливими до бетаметазону, гентаміцину, клотримазолу.

Важливо! Препарат не використовується для лікування офтальмологічних захворювань, нігтів чи інфекцій шкіри голови.

Режим дозування

Тридерм призначається лише дорослим. Як впливає препарат на організм дітей, зараз немає достовірних даних, тому що такі дослідження не проводилися.

Мазь і крем наносять тонким шаром на уражену ділянку шкіри 2 рази на день (вранці та ввечері) та легко втирають. Тривалість лікування залежить від швидкості усунення симптоматики та клінічних показників хворого.

Враховуючи те, що Тридерм містить кортикостероїд, який протипоказаний до тривалого застосування, його не рекомендують використовувати більше 2 тижнів.

Але у разі грибкового ураження ступнів, так звані «стопи атлета», курс лікування може бути продовжений до 4-х тижнів до повного усунення мікозу.

Якщо засіб призначається для лікування шкірної інфекції на обличчі або статевих органах, тривалість застосування не повинна перевищувати 7 днів.

Протипоказання

Препарат заборонений при:

 • гіперчутливісті до основних або допоміжних компонентів;
 • гіперчутливості до аміноглікозидів антибіотиків та похідних імідазолу;
 • деяких захворюваннях шкірних покривів: туберкульозі шкіри, бляшковому псоріазі, періоральному дерматиті, рожевих вуграх, вітряній віспі;
 • шкірному прояві сифілісу;
 • шкірних реакціях на вакцину;
 • вірусних шкірних захворюваннях: простий герпес, оперізуючий лишай;
 • варикозному розширенні вен;
 • мікозах та бактеріальних інфекціях шкіри, якщо для їх лікування не використано належних протигрибкових та антибактеріальних методів.

Не можна наносити тридерми під оклюзійні пов'язки.

Особливості Тридерму

Попри те, що активні речовини препарату не потрапляють до загального кровообігу, слід виявити особливу обережність при тривалому використанні, нанесенні на великі або пошкоджені ділянки шкіри, щоб уникнути підвищеної абсорбції та запобігти виникненню побічних ефектів.

Одночасне системне введення аміноглікозидних антибіотиків може підвищити сукупність токсичної дії на нирки та органи слуху.

Тривале застосування антибіотиків підвищує стійкість патогенних мікроорганізмів до них, що в майбутньому може призвести до неефективності використання засобу, розвитку суперінфекції (вторинних інфекцій) та пошуку нового препарату з сильнішою дією.

У разі тривалого лікування використання засобу у великих дозах або необхідності його нанесення під оклюзійні пов'язки, хворий повинен перебувати під постійним наглядом лікаря. Особливо, якщо існує ризик пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-надниркової системи та можливого метаболічного ефекту.

Препарат не призначають вагітним або жінкам, що годують, тому що такі дослідження не проводилися. Якщо виникає необхідність застосування в цих періодах, рішення про доцільність використання приймає лікар.

Вплив на швидкість реакції не вивчався.

Побічні дії

Негативні реакції можуть виявлятися на початку терапії у вигляді висипу, свербежу, подразнення, печіння на шкірі.

Тривале застосування або у великих дозах може призвести до локальних змін на шкірних покривах, а також до системних порушень (пригнічення функцій надниркових залоз, непритомність, задишка, больовий синдром, артеріальна гіпертензія).

Локальні зміни на шкірі нерідко виявляються у вигляді атрофії, кропив'янки, набряклості, гіпопігментації, поколювання, ущільнення, фолікулярного висипу, розтяжки та інших симптомів, поява яких потребує припинення використання Тридерму та пошуку більш безпечної альтернативи.

З боку ендокринної системи може спостерігатися надмірна активність надниркових залоз з набряком, пригнічення вироблення ендогенних кортикостероїдів. З боку опорно-рухової – розвиток остеопорозу, метаболізму – поява латентного цукрового діабету.

Цетостеариловий спирт, що входить до складу крему, може викликати контактний дерматит та інші локальні шкірні реакції.

Взаємодія з іншими медикаментами та продуктами харчування

Наявність парафіну у складі мазі зменшує міцність латексних презервативів, що варто враховувати під час використання засобу на шкірі ануса чи статевих органів.

Клотримазол, що використовується для місцевої дії, може послаблювати ефективність полієнових антибіотиків, включно з амфотерицином.

Передозування

Тривале застосування глюкокортикоїдних засобів або у великій кількості може спровокувати вторинну адреналову недостатність та появу симптомів гіперкортицизму.

При передозуванні проводять симптоматичне лікування та коригують дозу кортикостероїдів до їх повної відміни.

Якщо використання Тридерму призвело до стійкості бактерій, його замінюють більш ефективним препаратом.

Умови зберігання

У недоступному для дітей місці за температури не вище 25 °C.

Використана література

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Тридерм на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я» та «Аптека твоєї родини».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Тридерм - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 4
✅ Форма випуску Крем, Мазь