Тигофаст-180 - інструкція, показання, склад, спосіб застосування

Фільтр Скасувати
Застосувати фільтри
Loading ...
Loading ...
Loading ...

Тигофаст-180: інструкція з використання

Тигофаст-180 – антигістамінний препарат для системного застосування. Діюча речовина – фексофенадину гідрохлорид. Сполука є фармакологічно активним метаболітом терфенадину. Механізм дії препарату полягає у стабілізації мембран опасистих клітин та інгібуванні виділення гістаміну. Ефективний при типових симптомах алергії, як-от чхання, ринорея, свербіж, почервоніння очей, сльозотеча.

Діюча речовина швидко проникає у плазму крові, досягаючи максимальної концентрації через 1-3 години після застосування препарату. Перевага засобу – відсутність седативної дії.

Форми випуску

Засіб випускається у лікарській формі таблеток, вкритих плівковою оболонкою. В 1 таблетці міститься 180 мг фексофенадину гідрохлориду. Продається упаковками по 30 таблеток, фасованих у блістери по 10 таблеток кожен. В аптеці відпускається без рецепта.

Показання до застосування препарату Тигофаст-180

Якщо показанням до застосування фексофенадину гідрохлориду в дозуванні 120 мг є сезонний алергічний риніт, то препарат Тигофаст-180 інструкція рекомендує вживати для симптоматичного лікування хронічної ідіопатичної кропивниці у дорослих та дітей віком від 12 років. Перед застосуванням медикаменту слід порадитися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути небезпечним.

Режим дозування

Ліки дозволені до застосування дорослим і дітям у віці від 12 років. Рекомендоване дозування препарату – 1 таблетка на добу, її застосовують перед їдою, запиваючи достатньою кількістю води. Тривалість терапії визначається індивідуально залежно від клінічної картини.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування засобу є дитячий вік до 12 років, а також підвищена чутливість до якогось зі складників таблеток. У таких випадках лікар може порекомендувати замість Тигофаст-180 аналоги – препарати для лікування алергії на основі інших діючих речовин.

Особливості препарату Тигофаст-180

Ліки на основі фексофенадину гідрохлориду слід з обережністю застосовувати пацієнтам літнього віку, а також із порушеннями функцій нирок чи печінки. Особам із серцево-судинними захворюваннями в анамнезі слід взяти до уваги, що антигістамінні препарати можуть спричиняти побічні ефекти у вигляді тахікардії та прискореного серцебиття.

Лікувати алергію з допомогою фексофенадину гідрохлориду у вагітних можна лише у нагальних випадках, коли очікувана користь для матері переважає потенційні ризики для плода. Діюча речовина засобу проникає у грудне молоко, тому застосування препарату під час лактації протипоказане.

Засіб не має седативних властивостей і не чинить значного впливу на функції ЦНС. Однак без попередньої оцінки індивідуальної реакції на медикамент не рекомендується застосовувати водіям, а також перед виконанням робіт, що потребують підвищеної концентрації уваги.

Побічні дії

Про Тигофаст-180 відгуки вказують на добру переносність засобу. Однак іноді його застосування може супроводжуватися побічними діями у вигляді:

  • головного болю;
  • запаморочення;
  • сонливості;
  • задишки;
  • почервоніння обличчя;
  • нудоти;
  • діареї;
  • спазмів в епігастрії;
  • тахікардії;
  • порушення сну;
  • реакції гіперчутливості, включаючи набряк Квінке.

Хоча такі побічні ефекти зустрічаються рідко, вони можуть виникати при індивідуальній непереносності активної речовини або при перевищенні рекомендованої дози. Якщо з'явилися будь-які з перелічених симптомів, важливо негайно звернутися до лікаря.

Взаємодія з іншими медикаментами та харчовими продуктами

Препарат не вступає у взаємодію з ліками, які метаболізуються мікросомальними ферментами печінки. При одночасному прийманні з кетоконазолом чи еритроміцином концентрація фексофенадину в плазмі крові збільшується у 2-3 рази. Однак це не призводить до зміни інтервалу QT і не підвищує ризик побічних реакцій. Відомо про взаємодію з антацидними засобами, які містять алюмінію або магнію гідроксид, тому необхідно робити перерву між прийманням цих препаратів у 2 години.

Передозування

Передозування засобу може призводити до сонливості, запаморочення, сухості у роті. У таких випадках рекомендується симптоматичне та підтримуюче лікування.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці виробника в недоступному для дітей місці при температурі, що не перевищує +25 °C.

У Києві та інших містах України придбати антигістамінні препарати за прийнятними цінами можна в аптеках мережі «Бажаємо здоров’я». Клієнтам аптеки доступний великий вибір препаратів, які відрізняються за лікарською формою, складом, вартістю, виробником. Дізнатися, яка зараз на Тигофаст-180 ціна у вашому місті, а також забронювати цей чи інші медикаменти зручно онлайн на офіційному сайті мережі. Отримати замовлення можна в одній з аптек мережі у своєму місті впродовж 48 годин після СМС-сповіщення.

Редакторська група
Оновлено
27.10.2024
Перевірено

Зверніть увагу!

Опис препарату Тигофаст-180 на цій сторінці – носить інформаційний характер та є спрощеною авторською версією сайту https://apteka.net.ua/. Метою розміщення даної інформації є ознайомлення відвідувача сайту з послугами, продуктами, інформацією та іншими матеріали мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Рекомендуємо, перед придбанням та/або використанням препарату відвідати лікаря та обов’язково ознайомитися з інструкцією виробника.

✅ Категорія Тигофаст-180 - інструкція, показання, склад, спосіб застосування
✅ Кількість препаратів 1
✅ Найдешевший препарат 335,00 ₴
✅ Форма випуску Таблетки