Кашель

Фільтр
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 30 мг
Виробник: Меркле
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 600 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Енгельгард Арцнайміттель
Loading ...
Виробник: Медітоп Фармасьютікал
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Сава Хелскеа
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Дозування: 300 мг
Виробник: G.Pohl Boskamp
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Фітофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Сава Хелскеа
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Teva Czech Industries s.r.o.
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Дозування: 5 мл
Виробник: Маклеодс Фармасьютикалс
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: КРКА
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 30 мг
Виробник: Дарниця ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Евертоджен Лайф Саєнсиз
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Гленмарк
Loading ...
Форма випуску: Порошок
Дозування: 200 мг
Виробник: Салютас Фарма
Loading ...
Форма випуску: Сироп
Виробник: Енгельгард Арцнайміттель
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Гленмарк
Loading ...

Правильно підібрані ліки від кашлю допоможуть швидко позбавитися дратівливого симптому і повернути рівне дихання. Для ефективного лікування необхідно підбирати препарати відповідно до їхнього принципу дії, а не орієнтуючись на ціну.

Що являють собою ліки від кашлю

Протикашльові засоби - це медикаменти, які знімають подразнення слизової, больові відчуття та блокують повторні прояви кашлю. Найчастіше такі препарати застосовуються комплексно. Самостійне призначення протикашльових може призвести до зворотного результату: посилення нападів та появи побічних ефектів. На початку терапії важливо встановити причину виникнення утрудненого дихання.

Причини кашлю

Кашель — це реакція організму, але може бути симптомом захворювання дихальних шляхів. Покашлювання не завжди свідчить про застуду або інше респіраторне захворювання. У деяких випадках організм таким чином позбавляється подразника - алергену або частинки їжі.

Ця проблема може з'являтися з кількох причин, іноді є наслідком психосоматики. Існує певна класифікація видів кашлю:

  1. Локалізація осередку кашлю. Захворювання органів дихання можуть викликати респіраторний кашель, а також медіастинальний, який з'являється внаслідок пухлин або аневризми аорти, кардіальний – буває через хвороби серця, рефлекторний – зустрічається при середніх отитах, менінгіті та інших захворюваннях.
  2. Термін вияву симптому. Гострий кашель триває до 3 тижнів, затяжний кашель буває до 8 тижнів, а хронічний – понад 2 місяці.
  3. Характер симптомів. Виділяють сухий та вологий кашель. Залежить від звучання кашлю і виділення мокротиння.
  4. Інтенсивність. Кашель може бути епізодичним (після пробудження), рідкісним чи постійним.
  5. Тривалість. Виділяють періодичний кашель, який проявляється протягом хвороби чи алергічних реакцій, та постійний. Останній найчастіше провокується психосоматикою.

Для встановлення точної причини та вибору лікування необхідно проконсультуватися з лікарем.

Групи препаратів від кашлю

Лікарські засоби, що впливають на частоту, інтенсивність та характер кашлю, поділяються на протикашльові та муколітики:

  • Протикашльові блокують осередок виникнення симптому та зупиняють подразнення горла. Вони можуть бути наркотичними, на основі етилморфіну, кодеїну та інших компонентів. Ліки пригнічують не тільки зону виникнення, а і роботу дихальних шляхів. Викликають звикання. Купити препарати від кашлю цього класу без рецепту не можна. Також зустрічаються ненаркотичні, на основі глауцину, пенткосиверину, бутамірату, окселадину та ін. Вони вибірково блокують фактор появи першіння, не торкаючись центрів головного мозку. Такі засоби не викликають звикання та не виробляють резистентність організму. Найчастіше відпускаються без рецепту.
  • Муколітики -це препарати з амброксолом, бромгексином, чебрецем. Їхнє головне завдання - не зупиняти, а провокувати кашель. Це сприяє виведенню мокротиння з легенів. При цьому препарати не тільки стимулюють виведення слизу, а й знижують його в'язкість, щоб спростити цей процес.

Також є ліки периферичного впливу, вони вирішують проблему локально. Такі препарати від кашлю пом'якшують подразнені тканини, при цьому зупиняючи передачу імпульсів до місця виникнення.

Використання того чи іншого методу терапії безпосередньо залежить від виду хвороби. Для точного вибору не варто покладатись на свій досвід, краще звернутися до лікаря. При неправильному використанні ліків кашель може посилитися.

Форма випуску

Сучасний фармакологічний ринок пропонує багато варіантів для терапії. Обрати ліки від кашлю та купити їх в аптеці можна у вигляді:

  • пастилок та льодяників;
  • таблеток;
  • крапель;
  • сиропів та мікстур;
  • мазей для зовнішнього застосування.

У деяких випадках необхідно приймати комбіновані варіанти для боротьби з хворобою, погоджені з лікарем. Вибір форми частіше залежить від уподобань людини та її комфорту. Наприклад, таблетки не займають багато місця, їх зручно брати із собою та пити у будь-який час. Головний недолік такої форми випуску – відкладена дія. Необхідно почекати, поки таблетка розчиниться і речовини, що діють, потраплять у кров. Для швидкого та відчутного ефекту краще обирати пастилки чи ліки у рідкій формі.

Мазі для зовнішнього застосування краще використовувати вдома. Як правило, вони розганяють кровотік та прогрівають горло. Не рекомендується використовувати засоби зовнішнього застосування без призначення лікаря. При деяких захворюваннях локальні прогрівання тканини можуть бути протипоказані.

Рослинні сиропи за рахунок їх приємного смаку та рідкої форми підходять для лікування дітей. Вони відразу обволікають м'які тканини та знімають роздратування. Їх часто продають без рецепту. Як правило, батьки вже знають відповідні варіанти для дитини та можуть купити недорогі препарати від кашлю без повторного призначення лікаря.

Правила прийому

Перед початком застосування будь-якої медикаментозної групи рекомендується ознайомитися з інструкцією в упаковці. Існують загальні рекомендації щодо прийому:

  • Муколітики краще приймати у першій половині дня після пробудження. Ці засоби стимулюють процес відділення слизу з бронхів та діють на кашльові центри. Приймаючи цей тип мікстур на ніч, важливо пам'ятати, що це загрожує безсонням.
  • Протикашльові таблетки, навпаки, краще пити перед сном. Вони знімають роздратування зі слизової оболонки, заспокоюють першіння і допомагають забути про настирливий симптом.
  • Антисептичні пастилки для розсмоктування рекомендується приймати після їжі та пиття, тому що ці процеси змивають весь бар'єрний шар та перешкоджають роботі діючих речовин. Пастилки обволікають носоглотку та активно знищують бактерії.

У разі використання сильних ліків не рекомендується збільшувати прописаний термін лікування без призначення лікаря. Деякі медикаменти від кашлю містять антибіотики, вони негативно впливають на флору організму. Якщо симптом не минає, необхідно звернутися до лікаря.

Протипоказання

Точні протипоказання для прийому кожного фармакологічного лікарського засобу наведено в інструкції. Але є загальний перелік випадків, коли ліки від кашлю приймати не можна:

  • алергія на діючі речовини;
  • хронічні захворювання ШКТ, нирок чи серця;
  • вагітність на ранніх термінах.

З особливою обережністю слід застосовувати препарати, які містять наркотичні речовини. Уважно ознайомтеся з їхніми протипоказаннями та списком побічних ефектів.

Недорогі ліки від кашлю завжди можна придбати у нашій інтернет-аптеці. Ви можете уточнити наявність засобів у нашого менеджера. Вибирайте найкращі ліки від кашлю, ціни представлені на нашому сайті. Замовляйте медикаменти за вигідною ціною та слідкуйте за знижками.

Редакторська група
Оновлено
13.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Кашель
✅ Кількість препаратів 308
✅ Форма випуску Таблетки, Краплі, Листя, Розчин, Сироп, Капсули, Порошок, Корені, Корневища, Квітки, Мазь, Бальзам, Трава, Пастилки, Бруньки, Збір, Льодяники, Пагони, Фіточай, Екстракт, Гранули

Кашель ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Амброксол-Дарниця таблетки 30 мг №20 34.5 ₴
Первоцвіт (Примула) сироп флакон 200 мл, Профі Фарм 75.9 ₴
Плющ сироп флакон 200 мл, Профі Фарм 83.8 ₴
Пертусин Фарм сироп флакон 200 мл, Профі Фарм 55.5 ₴