Дезінфекція поверхонь: як правильно протирати поверхні

29 вересень 2023
Дезінфекція поверхонь: як правильно протирати поверхні

Зі зростанням свідомості про важливість гігієни в сучасному світі, тема дезінфекції поверхонь набула особливого значення. Сприйняття цієї процедури як ключового елементу забезпечення здоров'я та безпеки ніколи не було актуальнішим. Боротьба з бактеріями і вірусами є пріоритетом не лише в медичних установах, але й у повсякденному житті. У цій статті ми з вами дізнаємось навіщо дезінфікувати поверхні, що для цього потрібно і як правильно проводити дезінфекцію.

Навіщо дезінфікувати поверхні

Дезінфекція поверхонь – це не просто звичка або рекомендація. Це необхідна процедура, мета якої:

 1. Зниження ризику зараження хворобами.
 2. Запобігання поширенню інфекцій.
 3. Підтримання чистоти та гігієни.

Завдяки регулярній дезінфекції можна уникнути багатьох небезпечних ситуацій, пов'язаних з розмноженням патогенних мікроорганізмів.

В яких сферах важлива дезінфекція поверхонь

Дезінфекція поверхонь є важливою в багатьох сферах, зокрема:

 • медицина (лікарні, клініки, лабораторії);
 • громадський транспорт;
 • ресторани та кафе;
 • офіси та бізнес-центри;
 • домашнє господарство.

В кожній з цих сфер дезінфекція допомагає запобігти поширенню бактерій і вірусів, що забезпечує здоров'я співробітників та відвідувачів.

Що необхідно для дезінфекції поверхонь

Для ефективного знезараження необхідно мати:

При виборі дезінфікуючого засобу варто звертати увагу на його спектр дії та рекомендації до застосування.

Як вибрати дезінфікуючий засіб: основні рекомендації

При виборі дезінфікуючого засобу необхідно звернути увагу на декілька ключових параметрів, щоб забезпечити ефективність та безпеку його використання:

 1. Переконайтеся, що засіб ефективно бореться з бактеріями, вірусами та грибками. Це можна знайти у відомостях про продукт або на етикетці.
 2. Вибирайте засоби з широким спектром дії.
 3. Віддавайте перевагу продукції з екологічним маркуванням або сертифікатами безпеки
 4. Перевірте, чи не містить засіб шкідливих хімічних речовин, які можуть викликати алергічні реакції або інші проблеми зі здоров'ям.
 5. Звертайте увагу на рекомендований час контакту засобу з поверхнею для ефективного дезінфекційного ефекту.
 6. Деякі засоби потребують змішування з водою, інші готові до використання. Оберіть той, який буде найзручніший для вас.
 7. Не завжди найдорожчий засіб є найкращим. Оцінюйте співвідношення ціни та якості.
 8. Перевірте, наскільки легко можна придбати засіб: чи є він доступний у місцевих магазинах або онлайн. Це важливо, оскільки дезінфекція є регулярним заходом.
 9. Відгуки інших користувачів можуть надати корисну інформацію про реальну ефективність та можливі проблеми з конкретним засобом.
 10. Обов'язково ознайомтеся з інструкцією до продукту: інформацією про застосування, тривалістю дії та можливими побічними ефектами.

Вибираючи дезінфікуючий засіб, завжди звертайтеся до надійних та перевірених джерел. На ринку існує багато продуктів, які можуть не відповідати заявленим характеристикам, тому обирайте уважно і віддавайте перевагу відомим брендам з позитивною репутацією.

Як правильно дезінфікувати поверхні

Процес дезінфекції має бути проведений відповідно до рекомендацій:

 1. Завжди проводьте заходи по дезінфекції поверхонь в захисних рукавичках, оскільки дезінфекційні засоби в необхідній концентрації або кількості можуть мати негативний вплив на шкіру рук.
 2. Попередньо очистіть поверхню від бруду та пилу протерши її сухою серветкою, паперовим рушником або чистою тканиною.
 3. Нанесіть дезінфікуючий засіб в достатній кількості на серветку або безпосередньо на поверхню.
 4. Протріть поверхню старанно розподіливши дезінфікуючий засіб по всій площині.
 5. Залиште засіб на поверхні на вказаний в інструкції час (залежно від засобу може знадобитися від кількох хвилин до кількох годин).
 6. За потреби промийте поверхню чистою водою.

Дотримуючись цих простих кроків, можна забезпечити високий рівень дезінфекції та безпеки всіх робочих поверхонь.

Дезінфекція поверхонь є важливим заходом у забезпеченні гігієни та безпеки у різних сферах нашого життя. Правильне дезінфікування допомагає у боротьбі з бактеріями і вірусами, що можуть призвести до захворювань або мати негативний вплив на організм людини. Для збереження свого здоров'я та здоров'я своєї родини, рекомендуємо використовувати якісні дезінфікуючі засоби. Купити онлайн антисептики та інші засоби для дезінфекції за приємними цінами можна на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено: 03.01.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.