Заспокійливі

Фільтр
Форма випуску: Капсули
Дозування: 50 мг
Виробник: Біокодекс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Delpharm Dijon
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Лек
Loading ...
Форма випуску: Краплі
Виробник: Біттнер
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 2 мг
Виробник: Балканфарма-Дупниця
Loading ...
Форма випуску: Капсули
Виробник: Червона зірка
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Teva Czech Industries s.r.o.
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: Фарма Старт
Loading ...
Дозування: 10 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Настойнка
Виробник: Житомирська ФФ
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Актавіс
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 200 мг
Виробник: Ривофарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 10 мг
Виробник: Егіс
Loading ...
Дозування: 5 мг
Виробник: Фармак АТ
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Дозування: 0,1%
Виробник: Шанель Медикал
Loading ...
Форма випуску: Розчин
Виробник: Галичфарм
Loading ...
Форма випуску: Таблетки
Дозування: 100 мг
Виробник: ІнтерХім
Loading ...

Седативні засоби або заспокійливі препарати необхідні в стресових ситуаціях для зниження емоційної напруги. При нервозності іноді досить прийняти настоянку на основі трав із заспокійливим ефектом. При серйозних розладах і сильному потрясінні рекомендується підбирати ліки разом із лікарем. Заспокійливі препарати для нервової системи найчастіше відпускаються виключно за рецептом.

Що таке заспокійливі препарати і як вони працюють?

Заспокійливі препарати – це група лікарських засобів синтетичного чи рослинного походження, призначених для зняття тривоги та напруження. Усі седативні засоби уповільнюють роботу ЦНС. Вони блокують передачу імпульсів у мозок та зменшують чутливість нервових закінчень. Також порушують механізм виникнення неприємних відчуттів страху, роздратування, занепокоєння.

Ці медикаменти не лише заспокоюють, а й впливають на рецептори серотоніну. Вони штучно запускають вироблення «гормону щастя», який покращує настрій та знижує апатію. Випускаються у формі таблеток, крапель, настоянок чи трав'яних зборів.

Коли необхідно приймати заспокійливі препарати для нервової системи?

Після короткочасного нервового розладу можна вдатися до медикаментів на рослинній основі, а для призначення седативних засобів потрібні показання та рекомендація лікаря. Заспокійливі препарати для дорослих призначають у таких випадках:

  • Психологічні розлади. Часті емоційні коливання (всі види стресу) призводять до негативних змін у психіці. Душевні переживання та апатія можуть стати причиною виснаження організму та госпіталізації. У таких випадках необхідні як препарати, так і комплексна допомога.
  • Нервові зриви. Втома через надмірну емоційну або розумову напругу може викликати розлад нервової системи. Хворий відчуває панічні атаки, безпричинний страх, тривожність.
  • Різні порушення сну. Один із побічних ефектів препаратів – сонливість, тому седативні часто використовують для корекції проблем зі сном.

Людині складно відстежити, коли негативні емоції можуть вплинути на загальний стан. Рекомендується звернутися до терапевта чи психолога, якщо стан тривоги не минає. Своєчасна консультація допоможе уникнути серйозних наслідків.

Симптоми стресу

Яскраві емоційні потрясіння супроводжуються відразу кількома ознаками:

  • постійна дратівливість;
  • слабкість, швидка втомлюваність;
  • безсоння;
  • відсутність концентрації уваги;
  • відсутність апетиту чи переїдання;
  • збій у роботі травної системи;
  • порушення серцевого ритму;
  • тремтіння в руках;
  • скрегіт зубами (бруксизм) навіть у денний час.

У стані апатії люди втрачають інтерес навіть до улюблених занять. Зміна обстановки, прогулянки чи веселі заходи не дарують звичних емоцій. Наявність кількох симптомів свідчить про необхідність прийому препаратів.

Класифікація заспокійливих

Заспокійливі ліки діють на нервову систему. Таблетки або настоянки уповільнюють роботу нервової системи та знижують загальне збудження. Вони також покращують сон та посилюють ефект від прийому знеболювальних.

Класифікація препаратів на основі діючих компонентів:

  • рослинні;
  • барбітурати;
  • бензодіазепіни;
  • Н1-антигістамінні препарати;
  • броміди;
  • комбіновані.

До натуральних відносяться заспокійливі препарати без рецепту на основі трав. Активні компоненти - валеріана, м'ята, пасифлора, собача кропива. Найчастіше їх випускають у вигляді крапель, настоянок чи чаю. Такі збори підходять як заспокійливі препарати для дітей.

Синтетичні медикаменти виробляють на основі солей брому, діазепаму, фенобарбіталу, дифенгідраміну, прометазину. Активні діючі компоненти, втручаються в функціонування нервової системи і пригнічують нейронні імпульси. Категорично не рекомендується приймати ці засоби без консультації лікаря. Зазвичай вони відпускаються виключно за рецептом.

Комбіновані засоби містять синтетичні та природні компоненти в якості додаткової терапії. Їх найчастіше відпускають без рецепта, але це не говорить про повну безпеку таких засобів. Краще відмовитися від самолікування та проконсультуватися з лікарем.

Розподіл за механізмом впливу

Препарати із заспокійливим ефектом відрізняються не лише за складом, а й за механізмом впливу на організм. Існує кілька типів ліків:

  • Седативні засоби. Вони нейтралізують психоемоційну напругу та супутні ознаки перенапруги. Препарати цього класу знижують швидкість реакції нейронних зв'язків на будь-які імпульси. Можуть бути як хімічними, так і натуральними.
  • Транквілізатори. До складу входять виключно синтетичні компоненти. Вони усувають тривожність, нормалізують сон, знімають напругу в м'язах та судоми.
  • Нейролептики. Їх призначають суворо за вказівкою лікаря, коли нервозність перетворюється на невроз чи психоз.У цій категорії немає рослинних олій, тільки штучні речовини. Дані препарати містять побічні дії, які часто негативно відображаються на відділах мозку і ЦНС.
  • Нормотимічні. Їх ще називають стабілізаторами настрою. Ліки знімають роздратованість та нормалізують рівень серотоніну в крові. Зустрічаються синтетичні та комбіновані варіанти. Вони впливають на ЦНС, тому приймаються під контролем лікаря.

Вибір терапії залежить від типу розладу та симптомів стресу. У деяких випадках потрібне лікування сильними заспокійливими препаратами різних видів.

Побічні ефекти

Перед використанням будь-яких препаратів рекомендується ознайомитись з інструкцією з застосування. Рослинні фармакологічні препарати не завдають великої шкоди організму. У поодиноких випадках може виникнути алергічна реакція на певний компонент. Обережно слід обирати транквілізатори на основі солей брому. Ці агенти швидко накопичуються в крові та можуть викликати інтоксикацію організму.

Купити лікарські засоби з седативним впливом можна у нашій інтернет-аптеці «Бажаємо здоров'я». Ціни та умови доставки препаратів вказані на сайті. Зв'яжіться з менеджером, щоб замовити позицію, що вас цікавить.

Редакторська група
Оновлено
16.10.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

✅ Категорія Заспокійливі
✅ Кількість препаратів 307
✅ Форма випуску Таблетки, Розчин, Настойнка, Капсули, Порошок, Трава, Корені, Корневища, Краплі, Збір, Гранули, Фіточай, Листя, Сироп

Заспокійливі ціна в аптеці «Бажаємо здоров’я», березень 2024

Барбовал краплі флакон 25 мл 48.8 ₴
Гідазепам IC таблетки 20 мг №20 188.7 ₴
Корвалтаб таблетки №20 36.2 ₴
Алора сироп флакон 100 мл 144.6 ₴
Солекс таблетки 100 мг №30 690.4 ₴