Лікування запалення ротової порожнини

05 жовтень 2023
Лікування запалення ротової порожнини

Здоров'я ротової порожнини - це основа якісного життя. Воно впливає на нашу здатність говорити, їсти і висловлювати емоції через посмішку. Запалення ротової порожнини є досить поширеним станом, якого люди часто не помічають або недооцінюють. В результаті захворювання може перейти в більш складну форму, що зробить лікування більш тривалим і складним. Тому вкрай важливо своєчасно звернутися до лікаря по медичну допомогу ще при перших симптомах виникнення запалення.

Запальний процес у ротовій порожнині

Запалення ротової порожнини часто спричиняють бактерії, які потрапляють на слизову оболонку рота через незахищені ділянки, наприклад, тріщини в зубах або яснах. Також запалення може виникнути в результаті постійного подразнення слизової оболонки рота, наприклад, через неналежне протезування. Виділяють наступні види запальних захворювань у ротовій порожнині:

 1. Стоматит – це запалення слизової оболонки ротової порожнини травматичного, інфекційного або алергічного походження. Стоматит може викликати біль, відчуття дискомфорту та проблеми з прийомом їжі та розмовою.
 2. Гінгівіт – це запалення ясен, яке зазвичай викликане поганим доглядом за зубами. Він може призвести до почервоніння, набряку і кровотечі ясен.
 3. Періодонтит – це більш серйозне захворювання ясен, що може викликати утворення кишеньки між яснами та зубами, що можуть заповнюватися бактеріями та гноєм.
 4. Пародонтоз – це хронічне захворювання тканин, що оточують і підтримують зуби. Пародонтоз може призвести до втрати зубів, якщо його не лікувати.
 5. Карієс – це процес поступового руйнування твердих тканин зубів (емалі, дентину), викликаний бактеріальною інфекцією. Якщо не лікувати, це може призвести до втрати зуба та серйозної інфекції.
 6. Абсцес – це накопичення гною в результаті бактеріальної інфекції. Абсцес може виникнути в різних місцях в ротовій порожнині, включаючи ясна та зуби.
 7. Афта – це маленька біла або жовта виразка з червоною облямівкою навколо, яка зазвичай з'являється на внутрішніх щоках, яснах або язиці.
 8. Кандидоз (труск) – це грибкова інфекція, яка викликає білі або жовті плями на внутрішніх щоках і язиці. Це часто виникає у людей зі зниженим імунітетом.

Симптоми запалення ротової порожнини

Ознаки та симптоми запалення ротової порожнини можуть варіюватися залежно від причини. До найбільш поширених належать:

 • біль у роті;
 • набряклість ясен;
 • кровоточивість ясен;
 • виразки в роті;
 • відчуття сухості в роті;
 • неприємний смак або запах із рота.

Відмінності виявлених симптомів в залежності від типу захворювання можуть включати зміну кольору ясен у випадку гінгівіту або утворення гною у випадку періодонтиту.

Профілактика запалення ротової порожнини

Основний принцип профілактики – це збереження чистоти ротової порожнини. Слід дотримуватись таких рекомендацій:

 • регулярно і правильно чистити зуби;
 • використовувати зубну нитку;
 • вживати збалансовану їжу;
 • обмежувати вживання солодощів і кислих продуктів;
 • регулярно відвідувати стоматолога.

Медикаментозне лікування

Лікування запалення ротової порожнини зазвичай включає в себе вживання препаратів для зменшення симптомів і лікування інфекцій, які можуть викликати запалення. Це можуть бути:

 • Антибактеріальні гелі або мазі.
 • Препарати для полоскання рота.
 • Антибіотики для лікування серйозних інфекцій.

Для точної діагностики вам необхідно звернутися до стоматолога. Лікар проведе огляд ротової порожнини, а за необхідності може призначити додаткові дослідження, такі як рентгенівське дослідження зубів та ясен, або аналіз крові.

Прийом препаратів має бути обов'язково узгоджений з лікарем.

Процедурне лікування

Крім препаратів, можуть використовуватися і процедурні методи лікування, такі як:

 • Професійна чистка зубів.
 • Видалення зубного каменю.
 • Лікування зубів.

Запалення ротової порожнини – це серйозне захворювання, яке потребує своєчасного лікування. Не ігноруйте перші симптоми та дотримуйтесь рекомендацій щодо профілактики для покращення здоров'я ротової порожнини. Бажаємо вам міцного здоров'я! В мережі аптек «Бажаємо здоров'я» можна купити якісні засоби для гігієни порожнини рота.

Редакторська група
Оновлено: 05.04.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.