Правила поведінки на льоду: поради, які збережуть життя

15 грудень 2023
Правила поведінки на льоду: поради, які збережуть життя

Зимові розваги, такі як катання на ковзанах, хокей або просто прогулянка по льоду, завжди приваблюють як дітей, так і дорослих. Однак лід, незалежно від його прозорості та краси, завжди приховує певні ризики. Насправді, безпечне пересування та відпочинок на льоду вимагає не лише знань, а й дотримання певних правил. Ця стаття надасть вам корисну інформацію про те, як безпечно провести час на льоду та уникнути потенційних небезпек.

Ризики та небезпеки на льоду

Зимові розваги на льоду мають своє неперевершене чарівництво. Однак кожен, хто вирушає на лід, має розуміти потенційні ризики та бути готовим до них:

 • Нестабільність льоду. Не всі ділянки льоду мають однакову товщину або міцність. Існують місця, де лід може бути дуже тонким або нестабільним, що може призвести до його обвалення під ногами.
 • Гіпотермія. Потрапляння під лід в холодну воду може швидко викликати гіпотермію, стан, при якому температура тіла сильно знижується, що може мати серйозні наслідки для здоров'я.
 • Травми від падіння. Навіть якщо лід стабільний, він досить слизький, що може призвести до падінь та травм.
 • Неочікувані тріщини. Тріщини можуть утворюватися на льоду внаслідок температурних змін або дії механічних сил. Їх може бути важко помітити, особливо під снігом.
 • Втрата координації. На великих водоймах, особливо в туманну погоду або під час снігопаду, легко загубитися або відірватися від групи.
 • Взаємодія з тваринами. На льоду можуть з'являтися дикі тварини, які також шукають їжу або пересуваються через водойми.
 • Вплив лікарських препаратів та алкоголю. Прийом алкоголю або деяких лікарських засобів може впливати на рівновагу та реакцію, збільшуючи ризик падінь та інших травм.
 • Течії. Навіть на замерзлих водоймах можуть існувати течії, що ускладнюють безпечне пересування по льоду.
 • Непередбачувані умови. Зміни температури, вітру та інших факторів можуть створювати непередбачувані умови на льоду.

Безумовно, безпека на льоду має бути пріоритетом для кожної людини. Дотримання правил безпеки та основних рекомендацій може захистити від потенційних небезпек та дозволити отримати максимум задоволення від зимових розваг.

Правила безпеки на льоду

Зимові розваги, такі як катання на ковзанах, риболовля на льоду чи просто прогулянка по замерзлій водоймі, можуть бути захоплюючими, але водночас і небезпечними. Дотримання основних правил безпеки допоможе забезпечити вашу безпеку та безпеку оточуючих вас людей.

 1. Перевірка міцності льоду. Ніколи не виходьте на лід, якщо не впевнені у його міцності. Щоб безпечно підтримувати одну людину, лід має бути щонайменше 10 см в товщину. Для групи людей або невеликого транспортного засобу – не менше 20-30 см.
 2. Уникайте ділянок танення льоду. Стежте за ознаками слабкого льоду. тріщини, отвори, темні плями або місця, де сніг став білосніжним і пористим.
 3. Завжди будьте у компанії. Не виходьте на лід одні. Це забезпечить додаткову безпеку у випадку надзвичайної ситуації.
 4. Мати при собі засоби безпеки. Завжди носіть спеціальні шипи для виходу з води і свисток. Це може допомогти у випадку, якщо ви опинилися під льодом.
 5. Знайте своє місцезнаходження. Інформуйте рідних або друзів про те, де ви збираєтеся провести час на льоду, та коли плануєте повернутися.
 6. Уникайте алкоголю. Алкоголь порушує терморегуляцію тіла, знижує сприйняття холоду та погіршує рівновагу.
 7. Зверніть увагу на погодні умови. Швидке потепління, дощ і туман можуть послабити лід або змінити його структуру.
 8. Виходьте на берег при перших ознаках небезпеки. Якщо чуєте тріщини, відчуваєте коливання льоду під ногами або бачите воду на поверхні льоду, негайно вирушайте до найближчого берега.

Зимові розваги на льоду можуть бути незабутніми, але лише за умови дотримання правил безпеки. Не забувайте про свою відповідальність не тільки за своє життя, але і за життя оточуючих вас людей.

Перша допомога на льоду

Ковзання на льоду – це чудовий спосіб активного відпочинку зимою, але разом з тим він може нести певні ризики. За необережності або невдалого падіння можна отримати травми. Важливо знати, як надати першу допомогу на льоду у різних непередбачених ситуаціях.

Витягання з води після провалення під лід

 1. Намагайтеся залишитися спокійним.
 2. Розташуйте руки на льоду і робіть плавальний рух ногами, намагаючись вилізти на твердий лід.
 3. Якщо ви спостерігаєте за такою ситуацією, киньте потерпілому кінець шарфа, палицю або будь-який довгий предмет, за який він може зачепитися.
 4. Відразу викличте медичну допомогу або порятунок, щоб забезпечити швидку і професійну допомогу.
 5. Після витягання з води негайно одягніть потерпілого теплим одягом, щоб запобігти гіпотермії.

Обмороження

 1. Перш за все відведіть постраждалого в тепле місце.
 2. Обережно обігрійте уражені ділянки тіла теплими руками, легким масажем, диханням.
 3. Не тріть обморожену шкіру і не намагайтеся її прогрівати відкритим вогнем.
 4. Переодягти постраждалого в сухий теплий одяг та дати гарячій напій.

Забої та розтягнення

 1. На пошкоджене місце можна прикласти холодний компрес чи лід у тканині.
 2. Забезпечте спокій ушкодженій кінцівці.

Травми голови

 1. При сильному ударі в голову, навіть якщо здається, що все в порядку, необхідно звертатися до лікаря.
 2. Якщо у потерпілого з'являється запаморочення, блювання або втрата свідомості, негайно викликайте "швидку".

Потрапляння снігу або води в дихальні шляхи

 1. Допоможіть потерпілому вивести воду, натискаючи на груди або виконуючи прийом Геймліха та негайно викличте швидку медичну допомогу..

Зламані кінцівки

 1. Уникайте додаткового руху у місці травми.
 2. Якщо можливо, накладіть шину на зламану кінцівку до приїзду "швидкої".

Завжди пам'ятайте, що ваше перше завдання – це надати допомогу потерпілому і викликати «швидку», якщо ситуація цього вимагає. Не намагайтеся вирішити все самостійно, якщо ви не впевнені у своїх діях або якщо стан потерпілого швидко погіршується.

Профілактичні заходи

Безпека на льоду – це першочергове завдання під час зимових розваг. Знання та дотримання правил поведінки на льоду допоможе уникнути небезпечних ситуацій та можливих травм. Ось декілька порад, які допоможуть запобігти небезпекам на льоду:

 1. Перед тим, як вийти на лід, переконайтеся, що він міцний і без тріщин. Уникайте тонкого льоду, особливо в місцях з течією води або поблизу рослинності.
 2. Обирайте теплий і водонепроникний одяг. Взуття повинно мати протиковзку підошву.
 3. Під час риболовлі не влаштовуйте на льоду багато отворів поруч один з одним. Уникайте риболовлі наодинці.
 4. Дотримання правил поведінки на ковзанці. Дотримуйтеся вказівок персоналу ковзанки. Не ковзайте в протилежному напрямку до основного руху.
 5. Під час гри в хокей або інших ігор на льоду використовуйте спеціальне обладнання для захисту голови та інших частин тіла. Не грайте поблизу тонкого льоду.
 6. Навчіть дітей правилам безпеки на льоду. Не залишайте їх без нагляду на льоду.
 7. Носіть при собі засоби порятунку, зокрема свисток або інший предмет для подачі сигналу тривоги. Також варто мати при собі мотузку або палицю, яку можна використати для витягання з води.

Важливо пам’ятати, що навіть дотримуючись усіх правил, ризик завжди залишається. Тому необхідно завжди залишатися уважним і обережним, особливо на поверхні замерзлих водойм. Знання та дотримання правил безпеки допоможе вам насолоджуватися зимовими розвагами, мінімізуючи ризики для здоров'я.

Товари, які можуть знадобитися
Редакторська група
Оновлено: 04.01.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.