Правильне харчування для підтримки імунітету

06 вересень 2023
Правильне харчування для підтримки імунітету

Підтримка і зміцнення імунної системи має вирішальне значення для загального здоров'я та благополуччя людини. Це перша лінія захисту нашого організму від інфекцій та хвороб. Одним з ефективних способів зміцнити імунітет є правильне харчування, оскільки воно безпосередньо впливає на здатність організму боротися з хвороботворними мікроорганізмами. У цій статті ми розповімо, як підвищити імунітет за допомогою правильного і корисного харчування.

Основні поживні речовини для імунітету

Збалансоване харчування – це ключ до живлення імунної системи. Доведено, що деякі поживні речовини особливо важливі для підтримки та зміцнення імунної системи. До них належать:

 • Вітаміни: Такі як вітаміни A, B6, C, D і E.
 • Мінерали: В тому числі цинк, селен, залізо та мідь.
 • Омега-3 жирні кислоти: сприяють протизапальним властивостям та покращують обмін речовин..
 • Пробіотики: Корисні бактерії, які модулюють імунну систему кишечника і можуть допомогти захистити від поширених кишкових патогенів.

Продукти для підвищення імунітету

Вживання різноманітних продуктів, багатих на ці важливі поживні речовини, може допомогти підтримати міцний імунітет. Ось кілька порад:

 1. Фрукти та овочі. Ці продукти мають високий вміст вітамінів і мінералів. Включіть їх у свій раціон для отримання широкого спектру поживних речовин.
 2. Нежирне м'ясо. Курка та індичка є чудовими джерелами білка та вітаміну В6.
 3. Риба. Особливо жирні сорти риби, такі як лосось і скумбрія, багаті на омега-3 жирні кислоти.
 4. Цільнозернові. Овес і коричневий рис забезпечують організм вітамінами групи В і клітковиною.
 5. Ферментовані продукти. Такі продукти як йогурт і квашена капуста, є хорошими джерелами пробіотиків.

Дієтичні добавки для імунітету

Хоча здорове харчування забезпечить організм усіма поживними речовинами, деякі люди можуть отримати користь від дієтичних добавок для імунітету. Вони можуть бути особливо корисними для людей з певними дієтичними обмеженнями, алергією або особливими харчовими потребами. Однак добавки ніколи не повинні замінювати збалансоване харчування. Їх слід розглядати як доповнення до плану здорового харчування.

Вітаміни для зміцнення імунної системи у дітей

Діти, як і дорослі, потребують збалансованого харчування для здорової імунної системи. Однак деякі вітаміни є особливо важливими для імунного здоров'я дітей, в тому числі:

 • Вітамін А: необхідний для здоров'я та функціонування шкіри і тканин ротової порожнини, шлунку, кишечника та дихальної системи, сприяє нормальному обміну речовин, відіграє важливу роль у формуванні кісток і зубів, необхідний для росту нових клітин .
 • Вітамін С: Антиоксидант, який захищає від пошкодження клітин організму та зміцнює імунну систему.
 • Вітамін D: важливий для здоров'я кісток, зубів і м'язів, а також відіграє ключову роль у здоров'ї імунної системи.

Ці вітаміни містяться в різних продуктах харчування, але якщо ваша дитина має обмежений раціон, ви можете розглянути можливість застосування спеціальних добавок після консультації з лікарем.

Правильне харчування відіграє важливу роль у підтримці та зміцненні імунітету. Збалансована дієта, багата на основні поживні речовини, разом з можливими добавками, може допомогти дорослим і дітям підтримувати імунну систему на належному рівні та запобігти хворобам. Однак, ці рекомендації можуть відрізнятися залежно від конкретних умов та індивідуальних потреб кожної окремої людини. Рекомендується проконсультуватися з лікарем або дієтологом, щоб розробити індивідуальний план харчування.

Редакторська група
Оновлено: 27.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.