Що викликає простатит у чоловіків та як його лікувати

14 липень 2023
Що викликає простатит у чоловіків та як його лікувати

Простатит – це суто чоловіче захворювання, запалення передміхурової залози (простати). Частіше його спричиняють інфекції, але вони не є єдиним чинником розвитку патології. Наслідки простатиту зовсім не безневинні, тому хворобу потрібно лікувати. Для цього є достатньо засобів.

Чому виникає простатит?

Найпоширеніші причини запалення передміхурової залози – інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). На другому місці інша бактеріальна флора. Але цим перелік чинників, що призводять до простатиту, не обмежується.

Значущі причини простатиту:

 • збудники ІПСШ (хламідії, гонококи, мікоплазма);
 • герпесвіруси (генітальний герпес);
 • кишкова паличка, протей, ентерококи, синьогнійна паличка;
 • застій крові в малім тазу (сидяча робота, гіподинамія);
 • нерегулярне статеве життя;
 • хронічні захворювання, такі як цукровий діабет;
 • травматичні пошкодження спинного мозку з ураженням нервів, що йдуть до передміхурової залози.

Інколи трапляються випадки аутоімунного простатиту. Таке запалення виникає через розлади в імунній системі організму, тому хвороба може супроводжувати поліартрит та інші захворювання сполучної тканини.

Симптоми простатиту

Передміхурова залоза розташована так, що в разі її збільшення вона перетискає середню частину уретри. Тому набряк простати часто призводить до проблем із сечовипусканням. Часто пов’язані із цим симптоми простатиту переважають за дошкульністю інші ознаки захворювання.

Прояви запалення простати залежать від типу перебігу процесу. Симптоматика гострого простатиту:

 • лихоманка 39–40 градусів;
 • пітливість, жар або озноб;
 • дискомфорт чи біль у промежині;
 • біль у суглобах;
 • помірна загальна слабкість;
 • відсутність сечовиділення впродовж 12–24 годин (ішурія).

Інколи гострі прояви виражено не так яскраво і чоловіки їх ігнорують. Замість того, щоби проконсультуватися в лікаря-уролога і пройти лікування, набувають собі хронічного простатиту. За такого перебігу симптоми дещо інші:

 • сечовипускання зберігається, але струмінь сечі стає млявим, інколи – краплями;
 • після походу до туалету залишається відчуття, ніби сечовий міхур не спорожнів;
 • слабшає лібідо, скорочується тривалість статевого акту;
 • під час еякуляції відчувається дискомфорт або біль.

Загальне самопочуття лишається задовільним, тому чоловіки йдуть до лікаря з розвитком ускладнень, зокрема – вираженим порушенням сечовипускання.

Якщо звернутися по допомогу вчасно, можна дізнатися про потрібні ліки від простатиту, пройти курс лікування і позбутися неприємної хвороби. Рекомендовані лікарем засоби можна знайти в аптеці «Бажаємо здоров’я» на майже всій території України.

Як передається простатит

Сама хвороба не передається. Інфікуватися можна інфекційними збудниками, котрі через уретру доходять до простати та спричиняють її запалення.

Ризик захворіти збільшується при незахищених статевих контактах та в разі недотримання правил гігієни.

Як лікують запалення простати

Спочатку треба пройти огляд у лікаря, обстеження та визначити причину захворювання. Потім можна починати лікування простатиту.

До терапевтичного алгоритму включають:

 • антибіотики, котрі накопичуються саме в тканинах передміхурової залози;
 • противірусні;
 • імуномодулятори;
 • адреноблокатори;
 • протинабрякові засоби;
 • ліки для покращення мікроциркуляції;
 • знеболювальні та протизапальні препарати;
 • фізіотерапевтичні процедури.

Аптека «Бажаємо здоров’я» пропонує весь спектр необхідних засобів у будь-якій лікарській формі: пігулки, ін’єкції, ректальні свічки.

Які бувають наслідки простатиту

Крім проблем у статевому житті та розладів сечовипускання, запалення простати негативно впливає на здоров’я чоловіка загалом. Утворюється вогнище хронічної інфекції, здатне спровокувати аутоімунні порушення. У разі асептичного простатиту виникає застій сім’яної рідини та збільшується ризик інфекційного запалення. Інколи утворюються абсцеси передміхурової залози, що потребують хірургічного лікування.

Розлади сечовипускання змушують щоночі вставати до туалету кілька разів. Це, а також відчуття неповного спорожнення сечового міхура, виснажують людину, призводять до неврозів.

За тривалого перебігу простатит може призвести до чоловічого безпліддя.

Профілактика запалення простати

Головне, що треба робити, щоб не виникли ознаки простатиту – відповідально ставитися до свого здоров’я. Користуватися презервативами під час ризикованих статевих контактів у будь-якій формі. Важливо дотримуватися гігієни, уникати потрапляння кишкової флори до уретри.

Корисно займатися фізкультурою. Це допоможе уникнути застою в малім тазі й покращить опір організму негативним чинникам. Не засиджуватися, щогодини вставати й кілька хвилин порухатися, походити.

Рекомендується якомога довше зберігати регулярне статеве життя, бажано з єдиним вірним партнером.

Також треба одягатися за сезоном, щоб запобігти перегріву або переохолодженню.

І не уникати візиту до лікаря в разі появи симптомів ІПСШ, своєчасно лікувати цю патологію.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.