Як правильно міряти температуру тіла: як ставити та скільки часу потрібно тримати градусник

10 липень 2023
Як правильно міряти температуру тіла: як ставити та скільки часу потрібно тримати градусник

Точне вимірювання температури тіла має вирішальне значення для визначення стану здоров'я, особливо коли йдеться про лихоманку або хворобу. У цій статті ми розповімо, як правильно вимірювати температуру тіла різними типами термометрів, яких правил слід дотримуватися та скільки часу потрібно для отримання точного результату.

Основні правила вимірювання температури

Щоб точно виміряти температуру тіла, дотримуйтесь цих основних правил:

 1. Виберіть правильний термометр для ваших потреб, враховуючи вік людини, у якої вимірюється температура, і необхідний рівень точності.
 2. Прочитайте інструкцію виробника щодо правильного використання термометра.
 3. Переконайтеся, що термометр чистий і продезінфікований перед використанням.
 4. Вимірюйте температуру у відповідному місці, наприклад, під язиком, під пахвою або у вусі, залежно від типу термометра.
 5. Зачекайте відповідну кількість часу, щоб забезпечити точне вимірювання.

Як збити температуру на термометрі?

Перед використанням ртутного термометра переконайтеся, що стовпчик ртуті знаходиться нижче нормального діапазону температури тіла. Для цього візьміть термометр за кінець і швидким рухом зап'ястя переверніть його, щоб ртуть опустилася вниз.

Як виміряти температуру електронним термометром?

Електронні термометри зручні у використанні і забезпечують швидкі та точні показники. Як виміряти температуру електронним термометром:

 1. Увімкніть пристрій і зачекайте, поки на дисплеї з'явиться індикатор готовності до використання.
 2. Помістіть термометр у відповідне місце, наприклад, під язик, у вухо або під пахву.
 3. Зачекайте, поки пристрій подасть сигнал про завершення вимірювання, зазвичай це звуковий сигнал або миготливе світло.
 4. Прочитайте температуру, що відображається на екрані, і за потреби запишіть її.
 5. Перед тим, як зберігати термометр, очистіть та продезінфікуйте його.

Як виміряти температуру ртутним термометром?

Ртутні термометри сьогодні використовуються рідше, але вони все ще можуть забезпечити точні показники. Як виміряти температуру ртутним термометром:

 1. Переконайтеся, що стовпчик ртуті знаходиться нижче нормального діапазону температури тіла.
 2. Покладіть термометр під язик або під пахву, забезпечивши належний контакт зі шкірою.
 3. Зачекайте рекомендований час (зазвичай 8-10 хвилин), щоб температура стабілізувалася.
 4. Обережно зніміть термометр і зафіксуйте показники, спостерігаючи за рівнем ртутного стовпчика.
 5. Перед тим, як зберігати термометр, очистіть та продезінфікуйте його.

Скільки часу потрібно для вимірювання температури тіла?

Час, необхідний для вимірювання температури тіла, залежить від типу використовуваного термометра і місця вимірювання:

 1. Електронні термометри зазвичай вимірюють температуру за 10-30 секунд.
 2. Ртутні термометри потребують 8-10 хвилин, щоб забезпечити стабільні показники температури.
 3. Вушні термометри можуть дати точний результат протягом декількох секунд, але можуть бути менш точними, ніж вимірювання в ротовій порожнині або пахвовій западині.

Нормальні діапазони температури

Нормальний діапазон температури тіла людини зазвичай коливається від 36,1°C до 37,2°C, хоча існують індивідуальні відмінності. Температура тіла може варіюватися впродовж дня в залежності від різних факторів, таких як час доби, активність, стрес, хвороба або навіть стан повітря.

Оптимальна температура тіла для більшості людей становить приблизно 36,6°C, але цей показник може відрізнятися залежно від фізіологічних особливостей конкретної людини. Вважається, що температура тіла вища за 38°C є підвищеною і може свідчити про підвищений темп метаболізму, запалення, інфекцію або інші причини.

Точне вимірювання температури тіла має важливе значення для моніторингу стану здоров'я та виявлення потенційних захворювань. Дотримуючись основних правил вимірювання температури та використовуючи відповідний термометр, ви зможете забезпечити точні показники та приймати обґрунтовані рішення щодо свого здоров'я.

Якщо у вас є занепокоєння стосовно вашої температури тіла або якщо ви почуваєтеся хворим, зверніться до свого лікаря за детальною медичною консультацією. В жодному разі не варто займатися самолікуванням. Лише лікар може визначити точні причини підвищеної температури і назначити правильний курс лікування.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.