Чому свербить голова: причини, наслідки і як боротися

11 липень 2023
Чому свербить голова: причини, наслідки і як боротися

Свербіж шкіри голови може спричиняти дискомфорт і відволікати увагу, впливаючи на самопочуття та якість життя людини. У цій статті ми обговоримо можливі причини свербіння голови, наслідки постійного розчісування та як ефективно боротися з цією проблемою.

Чому постійно свербить голова?

Свербіж шкіри голови може виникати з різних причин. Серед найпоширеніших – сухість шкіри, лупа, алергічні реакції на засоби для догляду за волоссям, воші або основні шкірні захворювання. Постійний свербіж також може свідчити про більш серйозні проблеми зі здоров'ям, які потребують медичної допомоги.

Основні причини свербежу голови:

  1. Сухість шкіри. Нестача вологи на шкірі голови може призвести до сухості та свербежу. Це може бути спричинено зміною погоди, застосуванням агресивних шампунів або надмірним використанням засобів для термоукладки.
  2. Лупа. Наявність лупи, або лусочок відмерлих клітин шкіри, може викликати свербіж і подразнення шкіри голови.
  3. Алергічні реакції. Чутливість або алергічні реакції на певні засоби для догляду за волоссям можуть призвести до свербежу та дискомфорту шкіри голови.
  4. Зараження вошами. Воші – це крихітні паразити, які живуть на шкірі голови і харчуються кров'ю людини, викликаючи свербіж і дискомфорт.
  5. Шкірні захворювання. Деякі шкірні захворювання, такі як псоріаз, себорейний дерматит або екзема, можуть викликати свербіж і подразнення шкіри голови.

Як заспокоїти свербіж голови?

Залежно від причини свербежу, різні методи лікування та засоби можуть допомогти полегшити дискомфорт:

  1. Догляд за волоссям. Використання м'яких, безсульфатних шампунів і кондиціонерів допоможе зберегти природну вологість шкіри голови і зменшити подразнення. Регулярне миття і розчісування волосся також допоможе видалити відмерлі клітини шкіри і запобігти утворенню лупи.
  2. Засоби від лупи. Безрецептурні шампуні проти лупи, що містять такі інгредієнти, як піритіон цинку, саліцилову кислоту або кетоконазол, можуть допомогти контролювати лупу і зменшити свербіж.
  3. Засоби від вошей. Спеціалізовані безрецептурні засоби, такі як шампуні або лосьйони, що містять піретрин або перметрин, можуть ефективно усунути вошивість.
  4. Зволожуючі засоби. Застосування натуральних олій, таких як кокосова або олія жожоба, може допомогти заспокоїти і зволожити суху сверблячу шкіру голови.

Якщо свербіж не зникає або погіршується, незважаючи на різні методи лікування, необхідно звернутися за професійною допомогою до трихолога або дерматолога, щоб визначити основну причину і отримати відповідне лікування.

Свербіж голови може бути викликаний різними факторами, починаючи від простої сухості і закінчуючи більш складними захворюваннями шкіри. Виявлення причини та застосування відповідного лікування може допомогти полегшити дискомфорт і покращити загальний стан шкіри голови. Якщо ви відчуваєте постійний свербіж шкіри голови, важливо проконсультуватися з лікарем для ретельного обстеження та отримання індивідуальних рекомендацій щодо лікування.

Редакторська група
Оновлено: 21.03.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.