Чи можна парити ноги при застуді?

13 лютий 2024
Чи можна парити ноги при застуді?

Застуда – це поширене захворювання, яке часто супроводжується різноманітними неприємними симптомами, такими як нежить, кашель, головний біль та загальне нездужання. У пошуках ефективних домашніх методів лікування багато людей звертаються до традиційних засобів, серед яких популярним є розпарювання ніг. Цей метод, укорінений у народній медицині, часто використовується як спосіб полегшення симптомів застуди, але чи дійсно він ефективний? У цій статті ми розглянемо науковий підхід до цього питання, дослідимо потенційні переваги та ризики розпарювання ніг при застуді, а також обговоримо, чи є це безпечним та ефективним засобом для полегшення симптомів застуди.

Як парити ноги при застуді

Розпарювання ніг при застуді – це народний метод, який часто використовується для полегшення симптомів. Ось як можна безпечно парити ноги:

 1. Налити в велику миску або таз гарячу воду. Температура води повинна бути комфортною, щоб не обпекти шкіру, приблизно 37-40°C.
 2. Для додаткового розслаблення та ефекту можна додати до води морську сіль, ефірні олії (наприклад, евкаліпт або м'ята), або трави, такі як ромашка або шавлія.
 3. Повільно опустіть ноги у воду та залиште їх у ній на 10-20 хвилин. Важливо, щоб вода була достатньо теплою, щоб відчувати себе комфортно, але не настільки гарячою, щоб викликати дискомфорт або опік.
 4. Щоб підтримувати комфортну температуру, можна додати трохи гарячої води в процесі.
 5. По завершенні процедури, акуратно витріть ноги насухо та одягніть теплі шкарпетки.
 6. Рекомендується уникати виходу на холод після розпарювання ніг, найкраще відпочити та зігрітися під ковдрою.

Незважаючи на популярність цього методу, слід зазначити, що наукових доказів його ефективності в лікуванні застуди небагато. Також важливо пам'ятати, що цей метод не рекомендується для людей з діабетом, порушеннями кровообігу, а також вагітним жінкам. У випадку сумнівів або якщо симптоми застуди не зникають, проконсультуйтеся з лікарем.

В яких випадках не можна парити ноги

Є кілька обставин, за яких розпарювання ніг може бути небезпечним або недоцільним. Ось основні з них:

 • Вагітність. Вагітним жінкам не рекомендується парити ноги, оскільки гаряча вода може вплинути на кровообіг та потенційно викликати небажані реакції.
 • Гіпертонія (високий кров'яний тиск). Гаряча вода може збільшити кров'яний тиск, тому людям з гіпертонією слід уникати цієї процедури.
 • Діабет. У людей з діабетом часто порушується кровообіг, особливо в кінцівках, тому розпарювання ніг може призвести до опіків або інших пошкоджень шкіри.
 • Порушення кровообігу. Якщо у вас є проблеми з кровообігом, розпарювання ніг може погіршити ці проблеми.
 • Наявність шкірних захворювань або відкритих ран. розпарювання ніг може викликати подразнення або запалення ушкоджених ділянках шкіри.
 • Індивідуальна непереносимість тепла. У деяких людей може спостерігатися підвищена чутливість до тепла, що робить процедуру розпарювання ніг некомфортною або небезпечною.
 • Лихоманка. Якщо у вас висока температура тіла, розпарювання ніг може спричинити ще більше підвищення температури.
 • Серцево-судинні захворювання. Людям з серцевими проблемами слід бути обережними з будь-якими процедурами, які впливають на кровообіг, включаючи розпарювання ніг.

У випадку будь-яких сумнівів щодо цієї процедури, краще проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути потенційних ризиків для здоров'я.

Чи можна парити ноги при температурі

Розпарювання ніг при підвищеній температурі тіла (лихоманці) зазвичай не рекомендується. Ось декілька причин, чому цього слід уникати:

 • Гаряча вода може спричинити розширення кровоносних судин та збільшити навантаження на серце, особливо у стані лихоманки, коли організм і так працює у посиленому режимі.
 • Гарячі ванни або розпарювання ніг можуть підвищити температуру тіла, що є небажаним при вже існуючій лихоманці.
 • Тепло може посилити відчуття нездужання та слабкості, які часто супроводжують підвищену температуру.

У разі лихоманки краще застосовувати інші методи для боротьби із симптомами застуди, для зниження температури, наприклад, приймати жарознижувальні ліки (за рекомендацією лікаря), пити багато рідини, щоб підтримувати водний баланс та відпочивати.

Якщо у вас або вашої дитини підвищена температура, особливо якщо вона тривала або супроводжується іншими серйозними симптомами, важливо звернутися до лікаря для призначення відповідного лікування.

Редакторська група
Оновлено: 16.02.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.