Що означає, коли сверблять геніталії?

07 липень 2023
Що означає, коли сверблять геніталії?

Свербіж геніталій – поширений і неприємний симптом, який може вражати як чоловіків, так і жінок. Свербіж та печіння геніталій може бути спричинений різними факторами, зокрема подразненням шкіри, алергією, інфекціями та певними захворюваннями. У деяких випадках свербіж геніталій може бути ознакою більш серйозного основного захворювання, яке потребує професійного лікування.

Що робити при свербінні геніталій?

Якщо ви відчуваєте свербіж геніталій, важливо визначити основну причину, щоб отримати відповідне лікування. Ось кілька кроків, які ви можете зробити, коли відчуваєте свербіж геніталій:

  1. Підтримуйте належну гігієну. Тримайте геніталії в чистоті та сухості, щодня підмиваючи їх м'яким милом. Уникайте використання ароматизованого або жорсткого мила, оскільки воно може посилити подразнення.
  2. Носіть вільний, повітропроникний одяг. Обирайте білизну з натуральних волокон, наприклад, бавовни, щоб сприяти циркуляції повітря та запобігати надмірній вологості.
  3. Уникайте подразників. Утримайтеся від використання ароматизованих засобів, таких як лосьйони або спринцювання, в області геніталій, оскільки вони можуть викликати подразнення і посилити свербіж.
  4. Зверніться до лікаря. Якщо свербіж не зникає або посилюється, або якщо ви помітили інші симптоми, такі як виділення, біль або набряк, зверніться до лікаря, щоб встановити причину і отримати відповідне лікування.

Як лікувати свербіж геніталій: народні засоби?

Для полегшення свербежу геніталій розглядають використання народних засобів. Хоча деякі домашні засоби можуть принести тимчасове полегшення, дуже важливо проконсультуватися з лікарем перед їх застосуванням, оскільки неправильне лікування може потенційно погіршити стан або призвести до ускладнень. В жодному разі не варто займатися самолікуванням, тим більше з використанням малоперевірених і неточних народних засобів. Тільки лікар може поставити точний діагноз і порекомендувати відповідні варіанти лікування, адаптовані до ваших конкретних потреб.

Лікування свербежу в інтимній зоні

Лікування свербежу та печіння геніталій залежить від причини походження. Деякі загальні методи лікування можуть включати

  1. Місцеве лікування. При легкому подразненні або запаленні можуть бути рекомендовані безрецептурні креми або мазі, що містять гідрокортизон або протигрибкові засоби.
  2. Пероральні препарати. У разі інфекцій або більш серйозного запалення можуть бути призначені пероральні ліки, такі як антибіотики або протигрибкові препарати.
  3. Гінекологічні препарати. У деяких випадках лікар може призначити гінекологічні препарати, такі як вагінальні супозиторії або креми, для лікування основної причини генітального свербежу.
  4. Зміна способу життя. Дотримання правил гігієни, уникнення подразників і носіння відповідного одягу можуть допомогти запобігти та полегшити свербіж геніталій.

Свербіж геніталій може викликати дискомфорт і неприємні відчуття, але розуміння можливих причин і звернення до лікаря можуть допомогти ефективно контролювати і лікувати цей стан. Дотримання належної гігієни геніталій, носіння повітропроникного одягу та звернення до лікаря за необхідності можуть допомогти запобігти та полегшити свербіж геніталій та пов'язані з ним ускладнення.

Редакторська група
Оновлено: 22.12.2023
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.