Як позбутися лупи на шкірі голови

08 липень 2023
Як позбутися лупи на шкірі голови

Лупа – поширена проблема шкіри голови, від якої страждає багато людей, спричиняючи дискомфорт і сором. У цій статті ми обговоримо причини, симптоми та методи лікування лупи, а також те, як запобігти її повторному виникненню та впоратися з нею за допомогою домашніх засобів.

Що таке лупа і що її викликає?

Лупа – це поширене захворювання шкіри голови, яке характеризується наявністю білих або жовтуватих пластівців на голові. Вона викликана надмірним відшаруванням відмерлих клітин шкіри голови. Розвитку лупи сприяють кілька факторів, серед яких:

 • надмірне вироблення шкірного сала (природного шкірного жиру);
 • грибкові інфекції, такі як Malassezia;
 • чутливість до засобів по догляду за волоссям;
 • сухість шкіри;
 • стрес і гормональні коливання.

Симптоми лупи

Основним симптомом лупи є поява білих або жовтуватих лусочок на шкірі голови, які можуть супроводжуватися свербінням і подразненням. У деяких випадках лупа також може викликати почервоніння і запалення шкіри голови.

Як лікувати лупу?

Щоб ефективно позбутися лупи, важливо усунути її першопричину. Деякі поширені методи лікування лупи включають:

 1. Шампуні проти лупи. Використовуйте лікувальні шампуні, що містять активні інгредієнти, такі як піритіон цинку, кетоконазол або сульфід селену, які допомагають контролювати лупу, впливаючи на грибки та зменшуючи запалення.
 2. Місцеві кортикостероїди. При сильній лупі, що супроводжується запаленням і свербінням, лікар може призначити місцевий кортикостероїд для зменшення симптомів.
 3. Зміна способу життя. Підтримуйте належну гігієну шкіри голови, регулярно миючи волосся м'яким шампунем, і уникайте використання агресивних засобів для догляду за волоссям, які можуть викликати подразнення.

Як позбутися лупи народними засобами?

Хоча деякі народні засоби можуть забезпечити тимчасове полегшення від лупи, важливо проконсультуватися з лікарем, перш ніж використовувати їх, оскільки вони можуть бути ефективними не для всіх типів шкіри голови. В разі помилки можна спричинити нове захворювання і в результаті отримати значно більше проблем ніж лупа. До деяких популярних народних засобів від лупи належать:

 1. Яблучний оцет: Розведіть яблучний оцет водою і нанесіть його на шкіру голови, щоб відновити природний баланс рН шкіри і зменшити кількість грибків, що викликають лупу.
 2. Олія чайного дерева: Додайте кілька крапель олії чайного дерева до шампуню або нанесіть її безпосередньо на шкіру голови, щоб зменшити симптоми лупи завдяки її протигрибковим властивостям.
 3. Кокосова олія: Масажними рухами втирайте кокосову олію в шкіру голови, щоб зволожити шкіру і зменшити лупу, спричинену сухістю.

Профілактика лупи

Щоб запобігти появі лупи, скористайтеся наступними порадами:

 1. Підтримуйте належну гігієну шкіри голови. Регулярно мийте волосся м'яким шампунем, щоб видалити надлишок жиру і відмерлі клітини шкіри.
 2. Обирайте правильні засоби для догляду за волоссям. Використовуйте м'які шампуні та кондиціонери без ароматизаторів, щоб зменшити ризик подразнення.
 3. Керуйте стресом. Практикуйте техніки зняття стресу, такі як медитація або йога, оскільки стрес може сприяти появі лупи.
 4. Збалансовано харчуйтеся. Споживайте продукти, багаті на вітаміни, мінерали та корисні жири, щоб підтримати загальний стан шкіри та запобігти появі лупи.

Лупа – це поширене захворювання шкіри голови, яке можна ефективно лікувати та контролювати, усунувши його основні причини. Належна гігієна шкіри голови, використання відповідних засобів для догляду за волоссям та здоровий спосіб життя можуть допомогти запобігти появі та полегшити симптоми лупи. Якщо лупа не зникає або погіршується, проконсультуйтеся з лікарем, щоб отримати індивідуальну пораду та варіанти лікування.

Редакторська група
Оновлено: 20.03.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.