Які вітаміни краще приймати взимку

05 лютий 2024
Які вітаміни краще приймати взимку

З настанням зимового періоду, питання зміцнення імунітету та підтримки здоров'я стає особливо актуальним. В цей час року організм людини потребує додаткового надходження поживних речовин, зокрема вітамінів. Вітаміни взимку допомагають підтримувати імунітет, забезпечують захист від сезонних захворювань та сприяють загальному благополуччю організму.

Причини виникнення авітамінозу

Взимку людина часто стикається з нестачею вітамінів через недостатнє вживання свіжих фруктів та овочів. Крім того, короткі дні та менша кількість сонячного світла призводять до зменшення виробництва вітаміну D, що важливий для здоров'я кісток та імунної системи.

Симптоми

Нестача вітамінів може проявлятися різними симптомами:

 • Зниження імунітету та часті простудні захворювання.
 • Погіршення стану шкіри, волосся та нігтів.
 • Загальне відчуття втоми та зниження працездатності.

Види авітамінозу

Основні види авітамінозу включають:

 • Авітаміноз вітаміну D. Впливає на кістки, м'язи та може призводити до проблем з імунною системою.
 • Авітаміноз вітаміну C. Спричиняє скутість, проблеми із яснами, загальну слабкість і зниження функції імунної системи.
 • Авітаміноз вітаміну A. Може призводити до проблем зі зором, шкірою та імунітетом.
 • Авітаміноз вітамінів групи B. Може призводити до різноманітних проблем, таких як порушення нервової системи, анемія та інші порушення метаболізму. Ці вітаміни важливі для енергетичного обміну та нормальної роботи нервової системи.
 • Авітаміноз вітаміну E. Може викликати проблеми зі шкірою та м'язами.

Діагностика

Для визначення нестачі вітамінів може знадобитися консультація з лікарем та лабораторні аналізи. Це дозволить точно визначити, які вітаміни потрібні взимку для комплексного зміцнення організму.

Лікування

Лікування нестачі вітамінів полягає у прийомі вітамінних комплексів та збалансованому харчуванні. Однак, необхідно пам'ятати про ризики самолікування та можливі наслідки:

 • Передозування вітамінів може призвести до небажаних побічних ефектів.
 • Неконтрольований прийом деяких вітамінів може впливати на роботу інших лікарських препаратів.
 • Важливо пам'ятати про можливі алергічні реакції.

Профілактика

Профілактика нестачі вітамінів включає такі заходи:

 • Збалансоване харчування з достатньою кількістю овочів та фруктів.
 • Регулярний прийом вітамінних комплексів за рекомендацією лікаря.
 • Підтримання активного способу життя та достатнього перебування на свіжому повітрі для природного синтезу вітаміну D.

Важливо пам'ятати, що вітаміни для імунітету взимку є ключовими для підтримки здоров'я та захисту від сезонних захворювань. Правильний підбір вітамінів і дотримання рекомендацій фахівця допоможуть зберегти здоров'я та енергію в зимовий період.

Для проведення своєчасної терапії ви можете придбати онлайн вітаміни за приємними цінами на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров'я».

Редакторська група
Оновлено: 07.02.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.