Домашня аптечка: список медичних препаратів, які мають бути під рукою

09 липень 2023
Домашня аптечка: список медичних препаратів, які мають бути під рукою

Добре укомплектована домашня аптечка може мати вирішальне значення, коли мова йде про надання невідкладної медичної допомоги. У цій статті ми розповімо про основні медикаменти та засоби, які повинні бути в домашній аптечці, щоб ви були готові до різних ситуацій.

Як зібрати домашню аптечку на всі випадки життя?

Щоб у вас була повноцінна домашня аптечка, дуже важливо включити в неї різноманітні ліки та матеріали, які можуть допомогти в різних медичних ситуаціях. Сюди входять засоби для обробки ран, знеболення та лікування поширених захворювань і симптомів.

Що має бути в медичній аптечці?

Домашня аптечка повинна містити такі основні лікарські засоби та матеріали.

1.Перев'язувальні матеріали

Вони необхідні для зупинки кровотечі при незначних травмах. Такі засоби, як марля, лейкопластир і стерильні перев'язувальні матеріали, повинні бути у вашій аптечці на випадок порізів, розтягнень, вивихів та інших неприємностей.

2. Протиалергічні препарати

Антигістамінні препарати та кортикостероїдні креми необхідні для лікування алергічних реакцій, укусів комах та висипу. Ці ліки можуть допомогти полегшити такі симптоми, як свербіж, набряк і почервоніння.

3. Ліки від діареї, блювоти, нудоти

Пероральні регідратаційні солі, протидіарейні препарати та протиблювотні засоби необхідні для лікування шлунково-кишкових симптомів. Ці ліки можуть допомогти запобігти зневодненню та відновити електролітний баланс у разі діареї, блювання або нудоти.

4. Знеболювальні та жарознижувальні засоби

Для полегшення болю та зниження температури слід включити знеболювальні препарати та жарознижувальні засоби, що відпускаються без рецепта, такі як ібупрофен, ацетамінофен або аспірин. Для дітей, які не можуть приймати таблетки, можна також додати сиропи або супозиторії.

5. Протизапальні мазі

Місцеві креми або мазі, що містять протизапальні засоби, такі як гідрокортизон або диклофенак, можуть допомогти впоратися з болем, набряком і запаленням, що виникли в результаті незначних травм, розтягнень або розтягнення зв'язок.

6. Набір засобів для обробки ран, при порізах опіках чи забиттях

У вашій аптечці для обробки і промивання ран повинні бути антисептичні засоби, спиртові серветки, стерильна марля, лейкопластир, а також ранозагоювальні мазі та засоби для надання першої допомоги при опіках та порізах. Крім того, візьміть пінцет для видалення осколків, цифровий термометр для вимірювання температури тіла та медичні ножиці для розрізання марлі або скотчу.

Добре укомплектована домашня аптечка може надати необхідну допомогу в різних медичних ситуаціях. Регулярно переглядайте вміст своєї аптечки, щоб переконатися, що всі ліки є актуальними. Стежте за тим, щоби медикаменти в аптечці були не протермінованими та зберігалися в належних умовах. Проконсультуйтеся з лікарем щодо будь-яких конкретних рекомендацій, виходячи з історії хвороби та потреб вашої сім'ї.

Редакторська група
Оновлено: 28.03.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.