Свербіж в задньому проході: ймовірні причини і як лікувати

09 липень 2023
Свербіж в задньому проході: ймовірні причини і як лікувати

Анальний свербіж може бути дискомфортним і сором'язливим станом, що вражає як чоловіків, так і жінок. У цій статті ми обговоримо ймовірні причини анального свербежу, розглянемо різні варіанти лікування та надамо корисні поради щодо запобігання цій неприємній проблемі.

Чому свербить задній прохід?

Свербіж в анусі може бути дискомфортним і сором'язливим станом, що вражає як чоловіків, так і жінок. Існують різні причини анального свербежу, включаючи погану гігієну, запалення, подразнення, проблеми з дефекацією, геморой та певні захворювання. Деякі з найпоширеніших причин свербіння ануса включають:

 • алергія або подразнення від мила, туалетного паперу або прального засобу;
 • геморой або анальні тріщини;
 • шкірні захворювання, такі як екзема або псоріаз;
 • інфекції, в тому числі грибкові та бактеріальні;
 • паразити, такі як гострики або короста;
 • проблеми з травленням, такі як діарея або запор.

Чи передається анальний свербіж від людини до людини?

Сам по собі анальний свербіж не є заразним, але певні основні причини, такі як інфекції або паразити, можуть передаватися від людини до людини. Важливо дотримуватися належної гігієни та звернутися до лікаря, щоб визначити причину свербежу та призначити відповідне лікування.

Як лікувати свербіж в задньому проході?

Лікування анального свербежу залежить від основної причини. Деякі можливі варіанти лікування включають:

Важливо проконсультуватися з проктологом або медичним працівником, щоб визначити причину свербежу та отримати відповідне лікування.

Свербіж в задньому проході: народні методи лікування

Деякі народні або домашні засоби можуть допомогти полегшити анальний свербіж. Однак перед застосуванням цих методів важливо проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що вони безпечні та підходять для вашого конкретного стану. Деякі народні засоби включають:

 1. Прикладання холодних компресів до ураженої ділянки, щоб зменшити запалення та свербіж.
 2. Прийняття теплої ванни з солями Епсома або вівсяними пластівцями для заспокоєння шкіри.
 3. Використання гелю алое вера або кокосової олії для зволоження та заспокоєння шкіри.
 4. Уникати подразників, таких як жорстке мило та туалетний папір.

Головне – не займайтеся самолікуванням. В кращому випадку Ви просто втратите дорогоцінний час, необхідний на встановлення правильного діагнозу і лікування. В найгіршому – звичайний свербіж може доповнитися іншими симптомами, що буде свідчити про більш ускладнену форму захворювання.

Профілактика анального свербежу

Профілактика анального свербежу передбачає усунення основної причини та дотримання належної гігієни. Деякі профілактичні заходи включають

 1. Утримання анальної ділянки в чистоті та сухості.
 2. Використання м'якого мила та туалетного паперу без ароматизаторів.
 3. Уникати подряпин та розтирань, які можуть погіршити подразнення.
 4. Носити вільний, повітропроникний одяг і білизну, щоб зменшити тертя і вологість.
 5. Дотримуватися збалансованої дієти з достатньою кількістю клітковини, щоб запобігти запорам або діареї.

Анальний свербіж може бути спричинений різними факторами, і відповідне лікування залежить від основної причини. Важливо проконсультуватися з лікарем, щоб визначити причину та отримати відповідне лікування. Дотримання належної гігієни та дотримання профілактичних заходів може допомогти знизити ризик виникнення анального свербежу.

Редакторська група
Оновлено: 21.03.2024
Перевірено

Відмова від відповідальності

Інформація розміщена на сайті https://apteka.net.ua/ має, виключно, інформаційний характер. Адміністрація сайту https://apteka.net.ua/ не несе відповідальності за можливі негативні наслідки, що можуть виникнути в результаті ознайомлення  користувача з інформацією розміщеною на сайті.

Послуги, продукти, інформація та інші матеріали на офіційному сайті мережі аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини» та на офіційних сторінках у соціальних мережах  розміщені, виключно, в інформаційних цілях і не повинні сприйматися, як альтернатива консультації лікаря. Мережа аптек «Бажаємо здоров’я» та «Аптека твоєї родини»  не несе відповідальності за будь-які висновки, що були встановлені та прийняті до уваги читачем самостійно на підставі розміщеної інформації.

Встановлення діагнозу та вибір методики лікування здійснюється лише профільним лікарем. Обов’язково, перед застосуванням препарату проконсультуйтеся з лікарем!

Пам’ятайте, самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!

Поділитися:
Коментувати допис
Коментар опублікується на сайті після перевірки модератором
Ще не додано жодного відгуку. Будьте першим хто це зробить.